Úvod > Aktuality > V sobotu se v Plzni otevřou farmářské trhy
V sobotu se v Plzni otevřou farmářské trhy
"> "> Plzenské farmárské trhy nabídnou regionální produkty "> "> Plzenské trhy na námestí Republiky "> "> Trhy se v Plzni uskutecní devetkrát ">
Zážitky

V sobotu se v Plzni otevřou farmářské trhy

  • Vydáno17. března 2022
Plzeňské farmářské trhy jsou místem, kde můžete již několik let nakoupit či ochutnat potraviny od místních farmářů a regionálních výrobců. Letos se budou poprvé konat 19. března a od té doby každou sobotu dopoledne až do konce sezony.
Farmářské trhy PlzeňNa Plzeňských farmářských trzích můžete ochutnat a zakoupit velmi kvalitní, autentické, místní (tuzemské) potraviny pěstované a zpracovávané s láskou a respektem k zákazníkům, kterým jsou určeny. Plzeňské farmářské trhy se konají vždy v sobotu od 8 do 12 hodin. Letos začínají 19. března a skončí 17. prosince 2022. Najdete je v prostoru mezi radnicí a katedrálou na centrálním náměstí Republiky. Koupíte zde nejen sezónní ovoce a zeleninu, ale také kvalitní maso, uzeniny, domácí sýry, mléčné výrobky, křupavé pečivo a další dobroty.

Trhy PlzeňPokud budete v sobotu v Plzni, doporučujeme se vydat na farmářské trhy na brunch. Těšit se můžete nejen na příjemnou atmosféru, ale i pestré menu. Výběr toho, co si dáte je jen na vás, ale připravte se na to, že z celé řady stánků se poline tak příjemná vůně, že jí budete jen těžko odolávat.

Tržní právo bylo vždy jednou z nejdůležitějších výsad města Plzně už od středověku. Na centrálním náměstí se konávaly týdenní trhy i slavné výroční trhy, na které se sjížděli lidé z celého okolí i z Bavorska. K této tradici se město postupně vrací formou populárních farmářských trhů, jimiž se snaží zatraktivnit střed města.
Plzeňské farmářské trhy 2022

19.3.
17.12.
Plzeňské farmářské trhy 2022

Na Plzeňských farmářských trzích můžete ochutnat a zakoupit velmi kvalitní, autentické, místní (tuzemské) potraviny pěstované a zpracovávané s láskou a respektem k zákazníkům, kterým jsou určeny. Plzeňské farmářské trhy se konají vždy v sobotu od 8 do 12 hodin.

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Katedrála sv. Bartoloměje v Plzni

Dominantou náměstí Republiky v Plzni je zcela určitě katedrála sv. Bartoloměje. Chrám je zřetelný již z dálky se svou téměř 103 m vysokou věží. Klenotem chrámu je Šternberská kaple z první poloviny 16. století, která sloužila jako rodinná hrobka.

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Moderní kašny na náměstí Republiky v Plzni

Ojedinělé objekty kašen podle návrhu architekta Ondřeje Císlera propojují současnost s tradicí v historickém kontextu náměstí. Do nádrží z černé čínské žuly padá voda z pozlacených chrličů, které symbolizují anděla, chrtici a velblouda, motivy z plzeňského znaku.