Úvod > Aktuality > Vyběhněte na pomoc Světluškám online i offline
Vyběhněte na pomoc Světluškám online i offline
">

Vyběhněte na pomoc Světluškám online i offline

Vydáno 15. září 2020
Noční běhy pro Světlušku odstartovaly v Praze už před osmi lety a postupně se rozšířily do dalších měst – Brna, Jihlavy, Olomouce, Plzně a letos poprvé také do Ostravy. Na start se každoročně staví tisíce lidí s čelovkami, aby pomohli nevidomým a slabozrakým žít život dle jejich vlastní volby. Akce je určena pro sportující i nesportující veřejnost, kratší a delší trať je tedy možné proběhnout i projít. V rámci Nočních běhů je vždy připraven i doprovodný program za účasti sportovců, herců a zpěváků, ale i nevidomých interpretů. Historicky se do akce zapojila například kapela Zrní, Mirai, Eddie Stoilow, Poetika, Lenny nebo Republic of Two.
Na co se mohou těšit účastníci Nočních běhů letos?
Série nočních běhů odstartuje v Dolních Vítkovicích v Ostravě, následovat bude jihlavský Amfiteátrbrněnský park Lužánky, olomoucké Bezručovy sady, plzeňské DEPO2015 a nakonec pražské Výstaviště. Díky možnosti výběru z delšího i kratšího okruhu si běh užijí jak zapálení sportovci, tak i ostatní nadšenci všech věkových i výkonnostních kategorií, kteří chtějí podpořit dobrou věc. Do běhu se opět zapojí zrakově postižení sportovci, které Světluška již 17 let podporuje v aktivním životě. Startovní balíček je letos k dispozici ve dvou variantách, přičemž základem je sportovní vak a energetická tyčinka. Běžci pak mohou nově volit mezi čelovkou nebo běžeckou sportovní čelenkou, kterou ocení zejména skalní fandové nočních běhů, kteří už svoji čelovku mají. 

Těšit se dále můžete například na moderaci od známých tváří Českého rozhlasu, čerstvé mošty na zahřátí i osvěžení a drobnosti se svítícími prvky. Žízniví běžci se budou moci osvěžit pramenitou vodou nebo nealko pivem. Prahu před startem rozpumpují kluci z kapely Slza a tradičně také bubeníci z Tokhi & Groove Army, na prvním letošním běhu v Ostravě se hudební produkce ujme DJ Lowa, v Brně DJ Schaff.

Světlušku můžete podpořit poprvé i virtuálním během
Protože jsou Noční běhy kvůli epidemiologické situaci letos kapacitně omezeny, zapojila se Světluška také do virtuálního běžeckého projektu Rozběháme Česko. Jak se do virtuálního běhu přihlásit? Stačí se registrovat, zaplatit 150 korun startovné (které je příspěvkem do veřejné sbírky Světluška) a běh si kdykoliv a kdekoliv trasovat s oblíbenou aplikací a podělit se o screenshot. Součástí základního startovného je elektronický startovní balíček, startovní číslo, medaile a diplom.
Běh pro Světlušku Karlovy Vary

24.9.
Běh pro Světlušku Karlovy Vary

Historicky první Běh pro Světlušku v Karlovarském kraji se uskuteční na karlovarském koupališti Rolava 24. září.

Noční běh pro Světlušku 2020 v Praze

20.10.
Noční běh pro Světlušku 2020 v Praze

Přijďte a pomozte rozsvítit život nevidomých! Poběžte s námi v úterý 20. října za dobrou věc.

Noční běh pro Světlušku 2020 v Jihlavě

23.9.
Noční běh pro Světlušku 2020 v Jihlavě

Přijďte a pomozte rozsvítit život nevidomých! Poběžte s námi ve středu 23. září za dobrou věc.

Noční běh pro Světlušku 2020 v Plzni - nový termín

6.10.
Noční běh pro Světlušku 2020 v Plzni - nový termín

Přijďte a pomozte rozsvítit život nevidomých! Poběžte s námi v úterý 6. října za dobrou věc.

Noční běh pro Světlušku 2020 v Olomouci

14.10.
Noční běh pro Světlušku 2020 v Olomouci

Přijďte a pomozte rozsvítit život nevidomých! Poběžte s námi ve středu 14. října za dobrou věc.

Noční běh pro Světlušku 2020 v Brně

1.10.
Noční běh pro Světlušku 2020 v Brně

Přijďte a pomozte rozsvítit život nevidomých! Poběžte s námi ve čtvrtek 1. října za dobrou věc.