Úvod > Aktuality > Zábavu plnou adrenalinu zažijete na Ladronkafestu

Zábavu plnou adrenalinu zažijete na Ladronkafestu

Vydáno 10. září 2019 Letní sporty
Baví vás sport, tanec, malování, umění, soutěže, adrenalin nebo hudba? To všechno najdete v sobotu 14. 9. 2019 na jednom místě – v parku Ladronka v Praze 6 na největším festivalu volnočasových aktivit ve střední Evropě. Festival představí desítky volnočasových aktivit, které mohou uchvátit nejen teenagery a studenty. Už tak dost široká nabídka oblíbených sportů, her a činností, kterým se lidé ve svém volném čase věnují, každoročně narůstá! Na Ladronkafestu je navíc najdete všechny pěkně pohromadě a můžete si je k tomu zdarma vyzkoušet.

Již tuto sobotu 14. září 2019 odstartuje další ročník největšího festivalu volnočasových a sportovních aktivit ve střední Evropě – Ladronkafest. Pražský park Ladronka se promění v obrovskou hrací plochu, kde si spolu s vašimi dětmi vyzkoušíte to, co je nyní "in" ve světě sportu i zábavy. Čekají na vás kotvené lety s balónem s Baloon Adventures Prague, mezinárodní soutěž v Pole Battle League, lezecké kurzy, Czech Garrison (fanoušci s autenticky vypadajícími kostýmy "záporáků" ze světa Star Wars) nebo unikátní soutěž ve street workoutu.

Na podiu se můžete na vystoupení finalistů soutěže studentských kapel a rappera Cavaliera. Ladronkafest 2019 proběhne v sobotu 14. září 2019 od 11 do 20 hodin, vstup je již tradičně zdarma.
 

Let balonem, pole dance nebo golf

let balonemNa Ladronkafestu čekají děti zajímavé workshopy a nejrůznější sportovní a dovednostní soutěže. Zajímavostí letošního ročníku je možnost volného pádu nebo let horkovzdušným balonem. Pokud byste chtěli vyletět do nebe, zkuste horkovzdušný balón od Balloon Adventures Prague. Vyhlídka z kotveného balónu je jedinečná a let stojí 100 Kč/osobu.

Beat Up Calisthenics nabídne závod street workout a sets and reps, aktvity pro návštěvníky i parkour. Běžecká škola Prahy 6 se specializuje na organizovaný běh pro lidi a výuku techniky běhu. K dispozici budou i členové Golfového klubu GDSAP, kteří vám ukáží, jak začít s golfovou hrou. Klub Hirundo láká děti i dospělé na bojové umění Taekwondo. Strahov Gym se zaměřuje na vysoce intenzivní silové a kondiční cvičení. Chcete okusit akrobacii na tyči, tzv. pole dance? Nechte se okouzlit výkony soutěžících Pole Battle League a na stánku pražského studia Vertigo pole fitness si vyzkoušejte základní triky

Dále zde bude zastoupen TJ Sokol Břevnov, TJ Sokol Karate, TJ Tatran Střešovice nebo TJ. Sokol Praha – Hanspaulka.
 

Czech Garrison pro fanoušky Hvězdných válek

Star WarsCzech Garrison je české zastoupení 501. Legie v České republice. Sdružuje fanoušky s autenticky vypadajícími kostýmy "záporáků" ze světa Star Wars. Najdete mezi nimi všechny imperiální ozbrojené síly, lovce lidí, sithské lordy, stormtroopery, clonetroopery i řadové obyvatele Impéria - prostě "záporáky".

V parku Ladronka tak 14. září 2019 budete moci potkat temného Darth Vadera, Strormtroopery a další postavy z legendární filmové ságy.
 

Festivalové jídlo  zdravé a chutné

ladronka jídloZapomeňte na to, že na festivalech si obvykle můžete dát jen smaženého langoše a párek v rohlíku. Na Ladronkafestu letos najdete spoustu stánků, kde vám připraví chutné a přitom zdravé jídlo.

Ochutnejte bezlepkové, bezlaktózové, veganské a bezcukrové dobroty v Bezlepkově. Zahnat žízeň můžete bio limonádami od Limo Bohemsca, zastudena lisovanými sirupy od JsemPeckaSirupy nebo čerstvými jablečnými nepasterizovanými mošty Drykk. Sladkou tečkou mohou být poctivé domácí nanuky od Juicee.
Sportovně-rekreační areál Ladronka

Sportovně-rekreační areál Ladronka

Na Ladronce nedaleko Vypichi v Praze 6 můžete využít speciální stezky pro kola, in-line brusle a nachází se zde také nejdelší osvětlená in-line dráha v Praze (okruh dlouhý 4,2 km). Mimo to jsou zde k dispozici volejbalové kurty a beach fotbalové hřiště, půjčovna sportovních potřeb i restaurace.