!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Zábavní parky, kde se děti vydovádí
Zábavní parky, kde se děti vydovádí
"> "> "> iQpark - první science centre v Ceské republice "> DinoPark Ostrava - poznejte pradávné ještery "> Oslavanské Permonium – zábavní park s príbehem

Zábavní parky, kde se děti vydovádí

Vydáno 16. června 2019 Zážitky
Zabavit děti je občas pěkná dřina. Pomohou vám zábavní a interaktivní parky, které byly postaveny přímo pro nejmenší. Zábavní parky, interaktivní herny, vzdělávací expozice – nabídka je v této oblasti opravdu široká. Tato místa dnes dětem vychází vstříc a nabádají, aby si mládež vše vyzkoušela. Experimenty jistě osloví nejen děti, ale i dospělé.

Kam se vydat s dětmi za vědou?

Hvězdárna a planetárium Brno - dotkněte se hvězdLiberecký iQpark je první science centrum u nás. Je součástí komplexu Centrum Babylon. Zábavnou formou seznamuje děti s vědou. Ty si díky stovkám interaktivních exponátů vyzkouší mnoho experimentů. Ve čtyřech patrech jsou připraveny pro děti například expozice Lidské smysly, Nanovlákna, Přírodní zákony nebo Hry a hlavolamy. Pokud již iQpark znáte, určitě navštivte nedaleké centrum iQlandia, které poskytne hlubší porozumění podstatě fyzikálních a přírodních jevů.

Techmania Science Center v Plzni patří mezi nejznámější centra pro děti u nás. Rádi vás uvítají i v prvním 3D planetáriu u nás, které sídlí ve vedlejší budově. Prostřednictvím trojrozměrných projekcí poznáte vesmír opravdu důkladně. Díky Techmánii zjistíte, že fyzika, astronomie a matematika vůbec nejsou nudné vědy.

VidaChybu rozhodně neuděláte, když vezmete děti do zábavního vědeckého parku Vida v Brně. V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště. Na ploše téměř pět tisíc metrů čtverečních připraveno přes sto sedmdesát pět interaktivních exponátů, díky kterým mohou návštěvníci lépe porozumět světu kolem nás a které přibližují základní principy přírodních jevů. Letošní novinkou je Venkovní expozice, kde na děti čekají exponáty na třech tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. Až do září 2019 budou součástí venkovní expozice také dočasné exponáty Obří bublifuk a Živý Obraz od Viléma Friče ze společnosti Artforest. K vidění a především vyzkoušení bude také H2Orchestra. Ve „vodním orchestru“ si může zahrát až padesát zájemců současně a to díky jedinečným mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují k tomu, aby hrály.

vodní dům huliceV pořádném vedru zamiřte s dětmi do Vodního domu v Hulicích, u vodní nádrže Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou. Kromě expozice uvnitř Vodního domu si mohou návštěvníci hrát s vodou i venku - v atriu Vodního domu čekají na děti i dospělé hravé vodní herní prvky. S sebou doporučujeme vzít hlavně pro děti náhradní oblečení.
 

Poznejte historii i přírodu formou zábavy

DinoparkDěti milují Dinoparky, které najdete již na pěti místech naší země, v Praze, Ostravě, Liberci, Plzni a Vyškově. Tyto parky nabízejí zábavu a vzdělání pro celou rodinu. Díky 3D kinům nahlédnete do prehistorie opravdu důkladně. DinoParky letos lákají na nové dinosaury! Znovu se tak otevírá možnost vydat se na dobrodružnou cestu do druhohor mezi statické i robotické ozvučené modely dinosaurů v životních velikostech v přírodních dekoracích, s dětskými atrakcemi i naučnými stezkami.

Letošní rok je plný mláďat. Sezóna mláďat vás přesvědčí o tom, že dinosauří drobečci jsou krásná a roztomilá mláďátka. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři, rodinka Triceratopsůdalší drobotina.
 

Podívejte se ke hvězdám i pod zem

Landek park Ostrava s expozicí hornického muzeaHvězdárna a planetárium v Brně nedávno otevřela největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě. Nová instalace nabízí zcela jiné uspořádání prostoru a času. Doslova prolamuje prostor a mění tok času. Díky projekci na jedinečnou plochu v podobě sedmnáctimetrové polokoule mají návštěvníci pocit, že se ocitají uprostřed napínavého děje. Obklopí vás svět úžasných objevů, ze kterých se doslova zatočí hlava.

Celý den můžete strávit také v ostravském areálu Landek parku s rozsáhlou hornickou expozicí. Poznáte cestu horníka od příchodu na šachtu, unikátní fárání do bývalého dolu Anselm i jednotlivé pracovní činnosti v dole. Nechybí ani expozice o čtyřnohých havířích - důlních koních.

Mirákulum vodní světHornické muzeum Příbram představuje expozice rozmístěné do originálních objektů. Uvidíte důl Vojtěch a důl Anna i s těžkými parními stroji. Součástí prohlídky podzemí je atraktivní jízda hornickým vláčkem, fárání důlním výtahem a sjezd do dolu po skluzavce. Budou zde vítány děti od šesti let.

Děti se báječně zabaví i v některém z mnoha parků. V jižních Čechách zavítejte do Zážitkového parku Zeměráj, střední Čechy nabízí Mirakulum v Milovicích mimo jiné zde naleznete Vodní svět, jehož soustava kaskád, fontán, brouzdališť a vodních her nabízí v horkých letních dnech nejen osvěžení, ale doslova moře zábavy)a na jižní Moravě nezapomeňte na oslavanské Permonium.
První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec - krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha - zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků - park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i jediné 3D planetárium v České republice.

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava - pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

Vodní dům Hulice u přehrady Želivka

Vodní dům Hulice u přehrady Želivka

Vodní dům je moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Tématem moderně pojaté expozice jsou různé tváře vody - nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou.

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Science centrum iQlandia s Planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.