Úvod > Aktuality > S dětmi za každého počasí: zábavní parky, kde se děti vydovádí
S dětmi za každého počasí: zábavní parky, kde se děti vydovádí
"> "> "> "> iQpark - první science centre v Ceské republice "> "> DinoPark Ostrava - poznejte pradávné ještery "> Oslavanské Permonium – zábavní park s príbehem
Zážitky

S dětmi za každého počasí: zábavní parky, kde se děti vydovádí

Vydáno 25. června 2021
Zabavit děti je občas pěkná dřina. Pomohou vám zábavní a interaktivní parky, které byly postaveny přímo pro nejmenší. Zábavní parky, interaktivní herny, vzdělávací expozice – nabídka je v této oblasti opravdu široká. Tato místa dnes dětem vychází vstříc a nabádají, aby si mládež vše vyzkoušela. Experimenty jistě osloví nejen děti, ale i dospělé.

Kam se vydat s dětmi za vědou?

Hvězdárna a planetárium Brno – dotkněte se hvězdLiberecký iQpark je první science centrum u nás. Je součástí komplexu Centrum Babylon. Zábavnou formou seznamuje děti s vědou. Ty si díky stovkám interaktivních exponátů vyzkouší mnoho experimentů. Ve čtyřech patrech jsou připraveny pro děti například expozice Lidské smysly, Nanovlákna, Přírodní zákony nebo Hry a hlavolamy. Pokud již iQpark znáte, určitě navštivte nedaleké centrum iQlandia, které poskytne hlubší porozumění podstatě fyzikálních a přírodních jevů.

Techmania Science Center v Plzni patří mezi nejznámější centra pro děti u nás. Rádi vás uvítají i v prvním 3D planetáriu u nás, které sídlí ve vedlejší budově. Prostřednictvím trojrozměrných projekcí poznáte vesmír opravdu důkladně. Díky Techmánii zjistíte, že fyzika, astronomie a matematika vůbec nejsou nudné vědy.

VidaChybu rozhodně neuděláte, když vezmete děti do zábavního vědeckého parku Vida v Brně. V bývalém pavilonu D brněnského výstaviště. Na ploše téměř pět tisíc metrů čtverečních připraveno přes sto sedmdesát pět interaktivních exponátů, díky kterým mohou návštěvníci lépe porozumět světu kolem nás a které přibližují základní principy přírodních jevů. Novinkou je Venkovní expozice, kde na děti čekají exponáty na třech tematických ostrůvcích zaměřených na vodu, pohyb a zvuk. K vidění a především vyzkoušení bude také H2Orchestra. Ve „vodním orchestru“ si může zahrát až padesát zájemců současně a to díky jedinečným mechanickým objektům, které vyluzují zvuky vody nebo vodu potřebují k tomu, aby hrály.

V pořádném vedru zamiřte s dětmi do Vodního domu v Hulicích, u vodní nádrže Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou. Kromě expozice uvnitř Vodního domu si mohou návštěvníci hrát s vodou i venku – v atriu Vodního domu čekají na děti i dospělé hravé vodní herní prvky. S sebou doporučujeme vzít hlavně pro děti náhradní oblečení.
 

Poznejte historii i přírodu formou zábavy

DinoparkDěti milují Dinoparky, které najdete již na pěti místech naší země, v Praze, Ostravě, Liberci, Plzni a Vyškově. Tyto parky nabízejí zábavu a vzdělání pro celou rodinu. Díky 3D kinům nahlédnete do prehistorie opravdu důkladně. Vydejte se na dobrodružnou cestu do druhohor mezi statické i robotické ozvučené modely dinosaurů v životních velikostech v přírodních dekoracích, s dětskými atrakcemi i naučnými stezkami.

DinoParky každoročně připravují novinky v podobě nových modelů a scén, ale i netradičních herních a zábavných prvků.
 

Podívejte se ke hvězdám i pod zem

Landek park Ostrava s expozicí hornického muzeaHvězdárna a planetárium v Brně nedávno otevřela největší 3D stereoskopické planetárium ve střední Evropě. Nová instalace nabízí zcela jiné uspořádání prostoru a času. Doslova prolamuje prostor a mění tok času. Díky projekci na jedinečnou plochu v podobě sedmnáctimetrové polokoule mají návštěvníci pocit, že se ocitají uprostřed napínavého děje. Obklopí vás svět úžasných objevů, ze kterých se doslova zatočí hlava.

Celý den můžete strávit také v ostravském areálu Landek parku s rozsáhlou hornickou expozicí. Poznáte cestu horníka od příchodu na šachtu, unikátní fárání do bývalého dolu Anselm i jednotlivé pracovní činnosti v dole. Nechybí ani expozice o čtyřnohých havířích - důlních koních.

Mirákulum vodní světHornické muzeum Příbram představuje expozice rozmístěné do originálních objektů. Uvidíte důl Vojtěch a důl Anna i s těžkými parními stroji. Součástí prohlídky podzemí je atraktivní jízda hornickým vláčkem, fárání důlním výtahem a sjezd do dolu po skluzavce. Budou zde vítány děti od šesti let.

Děti se báječně zabaví i v některém z mnoha parků. V jižních Čechách zavítejte do Zážitkového parku Zeměráj, střední Čechy nabízí Mirakulum v Milovicích mimo jiné zde naleznete Vodní svět, jehož soustava kaskád, fontán, brouzdališť a vodních her nabízí v horkých letních dnech nejen osvěžení, ale doslova moře zábavy)a na jižní Moravě nezapomeňte na oslavanské Permonium.
Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Oslavanské Permonium – zábavní park s příběhem

Uprostřed výrobního areálu Strojíren Oslavany najdete ráj permoníků – park Permonium®. Návštěvníci zde naleznou největší nadzemní bludiště v ČR, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly s dalšími atrakcemi.

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! v Brně

Zapomeňte na muzeum. V brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! se exponátů dotýkat prostě musíte. Ale pozor – možná pak nevyjdete z údivu. Objevujte, bavte se a učte se hrou.

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark Harfa Praha – zábava na střeše

DinoPark najdete na střeše obchodního centra Galerie Harfa v Praze poblíž O2 arény. Seznámíme vás zábavnou a atraktivní formou s informacemi o vývoji života na Zemi, jednotlivými druhy živočichů a děti si mohou zahrát na paleontology. Čekají na vás malí T-Rexové, hraví Allosauři a další drobotina.

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum – výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům Hulice u přehrady Švihov

Vodní dům je moderní návštěvnické středisko evropsky významné lokality Želivka. Pod jednou střechou zde najdete vše o vodě. Tématem moderně pojaté expozice jsou různé tváře vody – nenahraditelné suroviny, která si zaslouží naši ochranu. Neváhejte, čekají vás interaktivní exponáty a hrátky s vodou.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

DinoPark Liberec – krytý celoročně otevřený DinoPark s DinoTeráriem a krokodýly

Jediný krytý DinoPark s celoročním provozem můžete navštívit v Liberci v Nákupní galerii Plaza Liberec. Pojďte se podívat na unikátním a zábavným způsobem ztvárněnou historii Země z doby před 65 miliony let- speciální efekty, 70 prehistorických modelů statických i robotických a nově sezóna mláďat.

Science centrum iQlandia s planetáriem

Science centrum iQlandia s planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Venkovní expozice v zábavním vědeckém parku Vida! v Brně

Zábavní vědecký park Vida! science centrum bude mít novou stálou venkovní expozici.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Zážitkový park Zeměráj

Zážitkový park Zeměráj

Přírodní park plný zážitků pro děti i dospělé u Orlické přehrady. Více než sto různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů na ploše devíti hektarů je vytvořeno tak, aby se do hry a řešení mohla zapojit celé rodina. Najdete zde i několik skutečně výjimečných atrakcí.

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

DinoPark Ostrava – pravěký svět na dlani

Přemýšlíte, kam s dětmi na výlet? Navštivte zábavný a vzdělávací park určený dětem všech věkových kategorií. DinoPark Ostrava se nachází 13 km od centra Ostravy mezi Orlovou a Doubravou. Na ploše 35 ha je 70 modelů druhohorních zvířat v životních velikostech a nově uvidíte i roztomilá mláďata.