!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Zábavně-naučný park Mirakulum startuje do nové sezóny!
Zábavně-naučný park Mirakulum startuje do nové sezóny!
"> "> ">
Zážitky

Zábavně-naučný park Mirakulum startuje do nové sezóny!

Vydáno 15. května 2020
Oblíbený zábavně-naučný dětský park Mirakulum má pro všechny své příznivce skvělou zprávu - od pátku 15. května 2020 opět otevírá své brány! Neplánovanou prodlouženou zimní přestávku zde využili k celé řadě vylepšení. Jejich společným jmenovatelem je zvyšování komfortu pro rodiny s malými dětmi. Vstupenky do parku lze zatím zakoupit pouze on-line.
mirakulumMirakulum – pohádková země zábavy a poznání, se letos konečně otevírá! Pro děti i jejich rodiče jsou připraveny jak aktivní, tak odpočinkové zóny. Provozovatelé ovšem přes neplánovaně dlouhou zimní přestávku nelenili a připravili pro vás řadu vylepšení. Herní zóny pro nejmenší jsou pomocí plůtků uzavřeny tak, že je z nich jediný východ, který navíc vždy směřuje k lavičkám či přilehlým gastroprovozům, kde mohou rodiče chvíli odpočívat. V gastrozóně U Hotovek přibude během sezony hrací dům pro nejmenší, v němž si děti mohou vyzkoušet nejrůznější profese od policisty přes zdravotní sestřičku až po učitele.

kompas mirakulumV mirakulském minizooo čekají na příchozí nové přírůstky zvířat a pro všechny „zbloudilce“ byl uprostřed parku zbudován obří kompas, který může být ideálním místem srazů těch, co se náhodou nebudou moci najít. Také budova dílniček dostala úplně novou tvář.

Dobrou zprávou je také to, že se během uplynulých měsíců podařilo získat pozemky sousedící s parkem. Mirakulum se tak dočká výrazného rozšíření a zdvojnásobení své plochy. Díky tomu přibude celá řada atrakcí.
 

Jaké platí v Mirakulu nezbytná omezení dle nařízení vlády?

MirakulumKaždý návštěvník parku musí mít roušku, respirátor či jinou ochranu nosu a úst, která brání šíření kapének, výjimku mají jen děti do dvou let. V případě, že nebude toto preventivní opatření dodrženo, nebude návštěvník do parku vpuštěn a při porušení opatření bude vykázán, a to bez náhrady vstupného. Lidé, u kterých by se projevily symptomy covid-19, může pracovník zdravotní služby parku umístit do izolace.

Návštěvníci musí mezi sebou dodržovat dvoumetrové rozestupy – samozřejmě to neplatí pro členy jedné rodiny. Rozestupy je potřeba dodržovat i ve všech gastroprovozech, stejně jako na samotných atrakcích nebo pobytových loukách.

mirakulumDenně bude v parku probíhat čištění všech prostor, které slouží návštěvníkům, se zvláštním důrazem na sociální zařízení. K tomuto účelu se zde používají dezinfekční prostředky s virucidním účinkem. Sociální zařízení bude navíc každou noc dezinfikováno ozónem. Všechna občerstvení byla vybavena ochrannými plexiskly. Návštěvníkům je všude k dispozici dezinfekce, ochranu úst a nosu, dezinfekci rukou a ochranné rukavice lze zakoupit v prodejně suvenýrů.

Až do odvolání jsou uzavřené všechny podzemní chodby, vodní svět a amfiteátr. Vstupenky do parku lze koupit výhradně on-line. I když počet návštěvníků může být omezen, Mirakulum se na vás těší každý den od 10:00 do 18:00 hodin.
Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Mirakulum - výprava do země zábavy i poznání

Zemi plnou her, zábavy, stromů, zvířat a dětské fantazie najdete v Milovicích nad Labem. Jedinečný zábavně-naučný park na ploše 10 hektarů našel inspiraci v tom nejlepším ze světových parků i v nejtajnějších dětských přáních.