Úvod > Aktuality > Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí
Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí
"> "> Matejská pout se koná v areálu Výstavište "> Matejská pout tradicne rozzárí pražské výstavište "> Od 1. brezna do 30. dubna máte možnost navštívit tradicní Matejskou pout v areálu Výstavište v pražských Holešovicích
Zážitky

Po roce opět na Matějskou: výlet na první jarní pouť a za zajímavými místy v okolí

  • Vydáno22. února 2020
Matějská pouť se koná tradičně každé jaro v areálu Výstaviště v Praze-Holešovicích. Na dospělé i děti čekají strašidelné zámky, střelnice, kolotoče, houpačky, skákací hrady, houpací lodě nebo lochnesky. Pouť začíná 22. února a trvá do 13. dubna 2020. Mezi letošní novinky patří adrenalinový kolotoč Waltzer z Anglie, z Holandska dorazí otáčecí rameno Booster Maxxx a ti nejodvážnější mohou vyzkoušet i Pacific Rim – otáčecí lavici, která je natočí hlavou dolů, do stran i do boku. Součástí pouti budou i farmářské trhy konané každý pátek, sobotu a neděli.
KolotočMatějská pouť oficiálně začíne v sobotu 22. února v 10 hodin. Atrakce budou veřejnosti k dispozici až do 13. dubna 2020. Ve všedních dnech od úterý do pátku je otevřeno od 13:00 do 21:00 hod., v sobotu a v neděli od 10:00 do 22:00 hod. Stejně jako o víkendu je otevřeno během prázdnin a velikonočních svátků. V pondělí je zavírací den, samozřejmě právě s výjimkou prázdnin a svátků. Vstupné na Matějskou pouť je stejné jako loni, tedy 30 Kč o víkendu a ve všední den (úterý až pátek) zdarma, bezplatný vstup mají i děti do 120 centimetrů.

Tradice Matějské pouti je v Národní knihovně archivovaná od roku 1595. Původně se konaly na Hanspaulce, ale plocha nestačila, a proto se stánky a kolotoče zvolna přesouvaly do Dejvic k Vítěznému náměstí a později pak k Hradčanské. V roce 1963 se přestěhovaly do sousedství Stromovky.
 

Pohodové atrakce i adrenalinové pecky

Matějská pouťMezi přibližně 115 atrakcemi, budou nově i čtyři novinky a to King, což je přetáčecí extreme, Tsunami, Waltzer či obří padesátimetrové kolo, které je o neuvěřitelných patnáct metrů větší, než loňské.

Do Prahy se navíc opět vrací atrakce Super Mouse, Goldmine Tower, což je tolik oblíbený volný pád, Booster, Katapult, Around the world XXL, Dům naruby a mnoho dalšího.

Matějská pouťPro nejmenší návštěvníky organizátoři připravili jízdu na ponících, řetízkový kolotoč anebo jízdu na autodromu v doprovodu dospělého. Zájemci o střelbu na cíl si si vyberou z různých variant střelnic - klasické, historické ale i paintballové. Samozřejmě nechybí stánky s rychlým občerstvením, obvyklým suvenýrem z Matějské pouti bývají perníková srdce a různé sladkosti jako je cukrová vata, nejen pro děti.

Nejdražší atrakce stojí sto padesát korun, ale ceny se v průměru za jednu jízdu drží kolem stokoruny.
 

Charitativní akce a farmářské trhy

Matějská pouťV rámci Matějské pouti proběhne v pondělí 23. 3. 2020 akce „Den pro zdravotně postižené děti a děti z dětských domovů a azylových domů“. Tato akce je přístupna všem zdravotně postiženým návštěvníkům zdarma včetně doprovodného programu.

Pro velký úspěch se na Matějskou pouť po roce vrací i farmářské trhy, které se konají každou sobotu a neděli. Ve stáncích budou ke koupi sýry, náramky, svíčky, svícny a další kvalitní výrobky.
 

Tipy na zajímavosti v okolí

podmořský světCelodenní pobyt na pouti není pro děti žádný problém, ale dospělé i jejich peněženky může pořádně vyčerpat. Výlet na Matějskou ale můžete spojit třeba s procházkou po Stromovce, posezením nad kávou a zákuskem v restauraci a kavárně Vozovna (mimochodem s báječným a velkým dětským venkovním hřištěm). Lákavým cílem je rovněž největší mořské akvárium v Česku, ZOO Mořský svět přímo v areálu Výstaviště, milovníky technických památek pak zveme do staré čistírny odpadních vod v Bubenči. Dostanete se k ní snadno, stačí jen projít Stromovkou a vyjít v nejzápadnější části parku do Papírenské ulice.
Krmení živočichů v Mořském světě Praha

1.1.
30.12.
Krmení živočichů v Mořském světě Praha

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Každé úterý, středu a čtvrtek zde probíhá krmení živočichů.

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác a Výstaviště Praha v Holešovicích

Průmyslový palác je ústřední dominantou areálu Výstaviště Praha Holešovice. Secesní stavba pochází z roku 1891 podle návrhu Bedřicha Münzbergra, který spoluprácoval s inženýrem Františkem Prášilem. Výzdobu provedl Bedřich Ohman a Alois Dryák. Stavba je jak uměleckou, tak i technikou památkou.

Královská obora Stromovka v Praze

Královská obora Stromovka v Praze

V sousedství holešovického Výstaviště leží Královská obora, dnes zvaná především jako park Stromovka. V současné době slouží k rekreačním, sportovním i kulturně vzdělávacím účelům. Rozloha obory se v různých dobách měnila, v současnosti se rozkládá asi na 95 ha.

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět – největší mořské akvárium v České republice

Zoo Mořský svět na pražském Výstavišti je stálá expozice mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů o celkovém počtu 360 druhů. Od roku 2006 má expozice statut zoologické zahrady.

Noční prohlídka v Mořském světě

28.1.
30.12.
Noční prohlídka v Mořském světě

Mořský svět je ideální místo pro prožití rodinného výletu. A to nejen ve dne, ale také večer! Každý poslední pátek v měsíci se zde koná noční prohlídka!

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod Bubeneč

Stará čistírna odpadních vod v Praze – Bubenči je významným dokumentem historie architektury, techniky a vodohospodářství. Byla postavena v letech 1901 – 1906 a k čištění odpadních vod sloužila až do roku 1967. Projekt čistírny vypracoval inženýr britského původu sir William Heerlein Lindley.