Úvod > Aktuality > Za zvířátky na zámek Častolovice s on-line vstupenkou
Za zvířátky na zámek Častolovice s on-line vstupenkou
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Za zvířátky na zámek Častolovice s on-line vstupenkou

  • Vydáno28. května 2020
Zámek Častolovice je velmi oblíbený mezi dospělými i dětmi. Důvodem této popularity je zvěřinec v krásné zámecké zahradě se spoustou roztomilých obyvatel. Přesto, že milovníkům historických interierů je do 2. června zámek uzavřen, do zahrady za zvířátky je možné se podívat. Je však třeba vstupenku zakoupit předem online.
ČastoloviceZ důvodu platných protiepidemických opatření je nutno pro vstup do zámeckého parku zakoupit vstupenku online přes webové stránky nebo facebook zámku Častolovice. Zakoupená vstupenka vám slouží i pro vstup do zvěřince. Park je otevřen od 1. května 2020 každý den od 9:00 do 18:00 hodin.

Jelikož je stanoveno i kapacitní omezení počtu prodaných vstupenek v jednom dni, tak si při zakoupení vstupenek vybírejte i přesné datum, ve kterém chcete zámecký park v Častolovicích. Vstupenky si můžete vytisknout nebo uložit do vašeho mobilního zařízení a poté je předložíte ke kontrole u vstupu do zámeckého parku. Během pohybu po zámeckém parku vás prosíme používejte roušky a dodržujte bezpečný odstup od ostatních návštěvníků. Altán Gloriet s občerstvením bude otevřen formou výdejního okénka.

ČastoloviceA na koho se můžete ve zvěřinci těšit? Ve výbězích a voliérách tu žijí například čínská prasátka, černé kozy, oslíci, poníci, pštrosi, lamy, králíci, různé druhy barevných opeřenců a morčata. S parkem sousedí rozsáhlé obory jelenů a daňků, takže když si s sebou vezmete tvrdé pečivo nebo chleba, polokrotcí jeleni vám budou chroupat pamlsky přímo z ruky. Unavení výletníci si rádi posedí na květinami vyzdobeném nádvoří anebo v zámecké zahradě, kde je rovněž dětský koutek s houpačkami, klouzačkou a dřevěnými prolézačkami.
Minizoo na zámku Častolovice

Minizoo na zámku Častolovice

Majitelka zámku miluje nejen květiny, ale i zvířata. Proto založila a neustále rozšiřuje a vylepšuje zámecký zvěřinec. Zvěřinec je otevřen celoročně.

Zámek Častolovice – skvost české historické architektury

Zámek Častolovice – skvost české historické architektury

Renesanční zámek je obydlen a otevřen návštěvníkům i různým společenským akcí. K zámku přiléhá anglický park se zvěřincem.

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžová zahrada v zámeckém parku v Častolovicích

Růžovou zahradu v Častolovicích založila matka dnešní majitelky Diany Phipps Sternbergové. Růžová zahrada je spojena s vodní zahradou a přítomné lavičky přímo vybízejí k odpočinku v centru přírodních skvostů.