Úvod > Aktuality > Za vůní levandule se vydejte do Bezděkova
Za vůní levandule se vydejte do Bezděkova
"> "> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Za vůní levandule se vydejte do Bezděkova

  • Vydáno3. července 2022
Dva dny plné levandule, zábavy, farmářských trhů, dobrého jídla a pití... to je letošní Levandulový festival v Bezděkově u Úsova, který probíhá ve dnech 5. a 6. července 2022. Z neobvyklých lahůdek se můžete těšit na levandulovou zmrzlinu, limonádu a dokonce i pivo.
LevanduleVe sváteční dny, 5. a 6.července 2022, se stane malá vesnička Bezděkov u Úsova opět hlavním „tahákem“ zájmu pro všechny, kteří mají rádi levanduli, farmářské a lokální produkty, k tomu dobrou muziku a zábavu. To vše totiž nabízí Levandulový festival.

Levanduli si zde můžete užít všemi smysly. Po celou dobu festivalu tu můžete ochutnávat originální občerstvení v podobě levandulové limonády, kávy, levandulové zmrzliny, levandulového piva, klobásy s levandulí, taktéž sýrů, dezertů a dalších specialit. Pro netradiční nákupy jsou návštěvníkům k dispozici stánky s výhradně lokálními a tématickými prodejci.

levandulový statekNesmějí chybět také komentované besedy o pěstování a využití bylin, bio produkci a tématu ekologického zemědělství. Na statku probíhají komentované prohlídky levandulových polí a statku, focení v levandulových záhonech anebo oblíbená soutěž o nejlepší bábovku od návštěvníků festivalu

Pro ty nejmenší je připraven vždy bohatý dětský program, ale mohou obdivovat a vyzkoušet i kouzlo řemeslníků, např. kováře, tkadleny či krajkářky, pro milovníky zvířátek je připravena jízda na koních a ponících. Vstupné na slavnosti je 250 korun pro dospělé a 50 Kč pro děti.
Levandulový statek Bezděkov

Levandulový statek Bezděkov

Lukášovi a Veronice, kteří žijí na statku v Bezděkově přišlo líto nevyužívat okolní pole smysluplně a rozhodli se na něm vysázet levanduli a pole přihlásit k bio certifikaci. Dnes zde najdete prosperující statek, kam můžete přijít na prohlídku, krámeček a v obci Levandulovou expozici a galerii.