Úvod > Aktuality > Zámek Telč čeká velká rekonstrukce, návštěvníkům ale zůstane příští rok přístupný
Zámek Telč čeká velká rekonstrukce, návštěvníkům ale zůstane příští rok přístupný
"> "> ">
Památky

Zámek Telč čeká velká rekonstrukce, návštěvníkům ale zůstane příští rok přístupný

  • Vydáno13. prosince 2018
Telčský zámek zůstane otevřený po celou příští turistickou sezonu, plánovaná rekonstrukce památky UNESCO na její provoz zatím vliv mít nebude. Plánovaná velká rekonstrukce bude trvat několik následujících let. Rozsáhlé stavební práce se chytají nejdříve na srpen a září 2019.
Zámek TelčZámek Telč čeká v budoucích letech důkladná rekonstrukce, ale ještě celou příští sezonu bude památka otevřená. Jediným místem, které zůstane pro návštěvníky zavřené, bude zámecká galerie, kde bývají dlouhodobé výstavy. Pro turisty budou i během sezony v roce 2019 k dispozici prohlídkové trasy A a B i podzemí. Se zahájením stavby se počítá v srpnu až září.

Zámek TelčCílem rekonstrukce prohlídkových tras zámku je umožnit celoroční provoz, což dosud nebylo možné. Návštěvníci se po obnově renesanční památky, jež je na seznamu UNESCO, dostanou i do míst, kam zatím nemohli vstoupit. Jedná se o bývalou zámeckou kuchyni a pivovar. Právě v někdejší zámecké kuchyni vznikne nové informační centrum zámku, kde by měli návštěvníci najít veškerý servis včetně malého občerstvení, toalet a prodeje vstupenek.

Restaurováním projdou hodnotné předměty zámeckého mobiliáře. Vznikne nová expozice Zámeckého muzea a nová prohlídková trasa Pivovar. Úpravou projde také zámecká zahrada. Ve druhém patře jižního paláce, které využívalo Muzeum Vysočiny, bude umístěna nová expozice zámeckého muzea. Tam turisté najdou informace o historii města a zámku. Prohlídka bude končit pohledem z výšky, z oratoře kaple Všech svatých, na hrobku Zachariáše z Hradce.
Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – renesanční perla na seznamu UNESCO

Telč, město s neopakovatelnou pohádkovou atmosférou, je na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO zapsáno od roku 1992. Při procházce historickým centrem se snadno dokážete přenést o pár staletí zpět, kdy úzkými uličkami jezdily místo aut kočáry.

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny v Telči

Muzeum Vysočiny Jihlava sídlí ve třech budovách Masarykovy univerzity na Masarykově náměstí. Se svými pobočkami v Telči, Třešti a hradem Roštejnem je největším muzeem v kraji. Telčskou pobočku naleznete na Státním zámku v Telči. Expozice dokumentuje vývoj města v průběhu staletí.

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Zámek Telč – klenot moravské renesance

Navštivte renesanční zámek v Telči, kde se natáčela celá řada pohádek. Nejznámější je bezesporu Pyšná princezna. Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesanční architektury.