Úvod > Aktuality > Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek
Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek
"> "> ">
Gurmánská turistika

Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek

  • Vydáno7. září 2021
Na vinobraní v Roudnici nad Labem si v sobotu 11. září 2021 můžete vybrat z široké nabídky vína, burčáku a občerstvení. Součástí Roudnického vinobraní v zámeckém areálu bude i hudební festival s programem na třech scénách. Navíc budou zpřístupněny také vybrané kulturní památky, a to v rámci Dnů evropského dědictví, které se konají ve stejný den.
Roudnice nad Labemsobotu 11. září se bude vinobraní slavit v Roudnici nad Labem, a to v centru města a v zámeckém areálu s rozlehlými zahradami. Stánky s vínem, burčákem a občerstvením doplní tři hudební scény, desítky pouťových atrakcí, loutková představení, projížďky na koni, ukázky řemesel, šermíři, dětské koutky, malování na obličej, vystoupení šermířů a dalších akcí doprovodného programu.

Na třech scénách vystoupí např.: SlzaWohnout, Olga Lounová s kapelou, Děda Mládek Illegal Band, Žlutý pes, Dalibor Janda s kapelou nebo Abba World Revival a další.

Základní vstupenka na vinobraní stojí 200 Kč, děti do šesti let mají vstup zdarma. Vstupné nejsnadněji pořídíte on-line na stránkách Roudnického vinobraní, samozřejmě se vstupenka dá pořídit i na místě v Informačním a dopravním centru Podřipska (Arnoštova 88) nebo v regionální agentuře Říp, o.p.s. (Karlovo náměstí 21).
 

Otevřené památky a historická vozidla

věž HláskaBěhem Roudnického vinobraní máte příležitost navštívit také vybrané památky. Opět se návštěvníkům naskytne možnost nahlédnout do prostor různých památek, objektů a budov, jako jsou roudnický zámek a románský hrad, věž Hláska, kaple sv. Josefa, kostel Narození Panny Marie s augustiniánským klášterem nebo Kratochvílova rozhledna.

Nádvoří roudnického zámku patřit výstavě Historici v Roudnici. Letošní 18. ročník výstavy historických vozidel spojený s bohatým doprovodným programem, okružními jízdami historickým autobusem, stylovým hudebním doprovodem. Pojede se i spanilá jízda regionem.

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem nabízí prohlídky, kde se návštěvník dozví informace o rodu Lobkowiczů, prohlédne si nádvoří zámku, zámeckou kapli s předsálím, románský hrad z nádvoří a výhled z balkónu zámku.

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Pokud se vydáte do Roudnice nad Labem, neměli byste vynechat návštěvu Galerie moderního umění. Za její "rodinné stříbro" lze považovat soubor 60 obrazů Antonína Slavíčka. Jádro expozice tvoří reprezentativní obrazy Mikuláše Medka, Jiřího Johna, Václava Boštíka či Františka Ronovského.

Degustace vín v románském hradu v Roudnici nad Labem

Degustace vín v románském hradu v Roudnici nad Labem

Poznejte dlouholetou tradici a kvalitu Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem, které se datuje od 13. století. Degustace probíhají v torzu románského hradu, kam lze také nahlédnout v rámci pravidelných prohlídek.

Zámecká restaurace Roudnice nad Labem

Zámecká restaurace Roudnice nad Labem

V historickém centru města Roudnice nad Labem vedle zámku se nachází Zámecká restaurace. Restaurace poskytuje širokou nabídku služeb od běžného posezení s přáteli přes třídní srazy, firemní večírky, rauty, svatby, oslavy, promoce, až po romantickou večeři s partnerem.