Úvod > Aktuality > Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek
Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek
"> "> ">

Za vinobraním se vypravte o víkendu na roudnický zámek

Vydáno 6. září 2019 Gurmánská turistika
Na vinobraní v Roudnici nad Labem si v sobotu 7. září 2019 můžete vybrat z široké nabídky vína, burčáku a občerstvení. Součástí Roudnického vinobraní v zámeckém areálu bude i hudební festival s programem na třech scénách. Navíc budou zpřístupněny také vybrané kulturní památky, a to v rámci Dnů evropského dědictví, které se konají ve stejný den.
Roudnice nad Labemsobotu 7. září se bude vinobraní slavit v Roudnici nad Labem, a to v centru města a v zámeckém areálu s rozlehlými zahradami. Stánky s vínem, burčákem a občerstvením doplní tři hudební scény, desítky pouťových atrakcí, loutková představení, projížďky na koni, ukázky řemesel, šermíři, dětské koutky, malování na obličej, vystoupení šermířů a dalších akcí doprovodného programu.

Na třech scénách vystoupí např.: Maida, Děda Mládek, Olga Lounová, Mirai, Buty, Wohnout a další.

Základní vstupenka na vinobraní stojí 200 Kč, děti do šesti let mají vstup zdarma. Vstupné nejsnadněji pořídíte on-line na stránkách Roudnického vinobraní, samozřejmě se vstupenka dá pořídit i na místě Očkově a Michálkově ulici.
 

Dny EHD během vinobraní

věž HláskaParalelně s Roudnickým vinobraním probíhá akce Dny evropského dědictví (EHD). Opět se návštěvníkům naskytne možnost nahlédnout do prostor různých památek, objektů a budov, včetně těch, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné. Románský hrad v areálu zámku, který je přístupný z Karlova náměstí, bude zasvěcen lobkowiczkým vínům. Z nádvoří zámku pak můžete navštívit horní část hradu (od 12:00 do 17:00), v odpoledních hodinách také zámeckou kapli. Vstup na prohlídku horní části hradu (kaple) je možný v rámci zakoupené vstupenky na Roudnické vinobraní.

Zdarma se v rámci EHD otevře věž Hláska (10:00 – 18:00), kostel Narození Panny Marie a klášter augustiniánů kanovníků (10:00 – 12:00 / 14:00 – 17:00; prohlídky každou celou hodinu), Podřipské muzeum (10:00 – 12:00 / 12:30 – 17:00), Galerie moderního umění Roudnice nad Labem (10:00 – 17:00) a kaple sv. Josefa (10:00 – 18:00; bez průvodce, otevřena po vstupní mříž).

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem

Pokud se vydáte do Roudnice nad Labem, neměli byste vynechat návštěvu Galerie moderního umění. Za její "rodinné stříbro" lze považovat soubor 60 obrazů Antonína Slavíčka. Jádro expozice tvoří reprezentativní obrazy Mikuláše Medka, Jiřího Johna, Václava Boštíka či Františka Ronovského.

Degustace vín v románském hradu v Roudnici nad Labem

Degustace vín v románském hradu v Roudnici nad Labem

Poznejte dlouholetou tradici a kvalitu Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem, které se datuje od 13. století. Degustace probíhají v torzu románského hradu, kam lze také nahlédnout v rámci pravidelných prohlídek.

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem

Lobkowiczký zámek v Roudnici nad Labem nabízí prohlídky, kde se návštěvník dozví informace o rodu Lobkowiczů, prohlédne si nádvoří zámku, zámeckou kapli s předsálím, románský hrad z nádvoří a výhled z balkónu zámku.

Zámecká restaurace Roudnice nad Labem

Zámecká restaurace Roudnice nad Labem

V historickém centru města Roudnice nad Labem vedle zámku se nachází Zámecká restaurace. Restaurace poskytuje širokou nabídku služeb od běžného posezení s přáteli přes třídní srazy, firemní večírky, rauty, svatby, oslavy, promoce, až po romantickou večeři s partnerem.

Další aktuality