Úvod > Aktuality > Za velikonočními zvyky do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí

Za velikonočními zvyky do zámku Kinských ve Valašském Meziříčí

Vydáno 31. března 2018 Kultura
Na zámku Kinských ve Valašském Meziříčí probíhá výstava Velikonoce v muzeu. Dozvíte se zde spoustu zajímavostí o slavení Velikonoc či vítání jara. Mezi vystavenými exponáty nechybí velikonoční kraslice, zvykoslovné předměty, ale také současná tvorba profesionálních maléreček. Z krásy velikonoční lidové tvorby se můžete na zámku těšit až do 8. dubna.
velikonoce v muzeum kinskýchAž do 8. dubna je připraven v Muzeu regionu Valašsko, v zámku Kinských ve Valašském Meziříčí, program oslavující příchod jara a Velikonoc. V muzeu je k vidění výstava představující velikonoční zvyky a příchod jara coby symbol nového života. Výstava je doplněna i soutěží o nejkrásnější velikonoční vajíčko. Velikonoce v muzeu lze navštívit každý den mimo pondělí od 9 do 17 hodin. Vstupné pouze na výstavu stojí 40 Kč, do expozic celého muzea potom 70 korun.

K připomenutí jara coby symbolu nového života je v muzeu instalován "jarní dvorek" s vycpaninami domácích zvířat. Velikonoční pokrmy si návštěvníci prohlédnou u velikonoční tabule. Jiná než slepičí a husí vajíčka jsou prezentovány v části věnované vejcím různých ptáků spolu s jejich hnízdy a vycpaninami.

Pro školní kolektivy je po celou dobu konání výstavy připraven lektorský program Velikonoce na zámku, jehož cílem je dětem hravou formou připomenout historii Velikonoc, velikonoční tradice a zvyky.
Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Zámek Kinských ve Valašském Meziříčí

Empírový zámek vznikl na místě původní správní budovy rožnosvsko-krásenského panství, která byla v roce 1854 za majitele Eugena Kinského přestavěna na panské sídlo. K zámku přiléhá rozsáhlý park se vzácnými dřevinami. Prohlídka zahrnuje expozici zámeckých pokojů, skla, gobelinů a starých tisků.

Další aktuality

8.12.
2018
Znáte mechanický betlém v Horní Lidči?

Znáte mechanický betlém v Horní Lidči?

Východní Morava | Kultura
23.11.
2018
Zlín Design Weekend odstartuje o víkendu

Zlín Design Weekend odstartuje o víkendu

Východní Morava | Kultura