Úvod > Aktuality > Závod Českého poháru vodáků na Otavě byl zrušen
Závod Ceského poháru vodáku na Otave byl zrušen
"> Závod Ceského poháru vodáku na Otave byl zrušen "> Závody Pyranha cupu - Ceského poháru vodáku pokracují 17. kvetna "> Zacátek prezentace je vždy v 9 hodin u reky
Letní sporty

Závod Českého poháru vodáků na Otavě byl zrušen

  • Vydáno23. dubna 2014
Řeka Otava každoročně láká vodáky na jarní divokou vodu. Bohužel letos je však vody nedostatek a tak byl úvodní závod Českého poháru vodáků zdušen. Akce se měla uskutečnit v sobotu 26. dubna 2014 v úseku Čeňkova Pila-Radešov.

Na divoké voděPro nedostatek vody byl na Šumavě zrušen úvodní závod Českého poháru vodáků, který se měl jet na řece Otavě. Pořádající Vodácký oddíl TJ Union Plzeň se takto rozhodl na základě dosavadního vodního stavu, stavu sněhu a dlouhodobé předpovědi počasí, která vodáckým aktivitám zrovna nepřeje.

Závody Pyranha cupu – Českého poháru vodáků pokračují 17. května, kdy by měl přijít na řadu sjezd řeky Sázavy. Pokud se chcete závodu zúčastnit je dobré vyplnit přihlášku předem (najdete ji na stránkách pořadatele, tj. Klub pro vodní sporty Řeka z Prahy), případně se můžete registrovat přímo na startu.

Začátek prezentace je vždy v 9 hodin u řeky, ve vodáckém kempu v Týnci nad Sázavou. V 10:30 hodin následuje výklad tratě a poté již startují první lodě od 11:15 hodin, startovní interval je 30 sekund. Každý účastník musí mít plovací vestu a helmu.V cíli vás čeká drobné občerstvení. Startovné za osobu činí 50 Kč.

Sázava – užijte si nádhernou přírodu i peřeje Stvořidla

Sázava – užijte si nádhernou přírodu i peřeje Stvořidla

Sázava je velmi oblíbená řeka, a to i díky bouřícím peřejím Stvořidla, které za vysoké vody dosahují vyšší obtížnosti WW III. Na střední a dolní části najdete množství jezů s vorovými propustmi. Stvořidla patří k nejobtížnějším „turistickým“ peřejím v ČR.

Otava – skvělá řeka, kde vodácká doprava není příliš hustá

Otava – skvělá řeka, kde vodácká doprava není příliš hustá

Zlatonosná Otava vzniká soutokem horských říček Křemelné a Vydry pod Čeňkovou pilou na Šumavě. Protéká úžasnými přírodními scenériemi i krásnými historickými městy jako je Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek. S Vltavou se spojuje pod hradem Zvíkovem.