Úvod > Aktuality > Za krásami renesance se vydejte do Bučovic

Za krásami renesance se vydejte do Bučovic

Vydáno 28. srpna 2019 Památky
Všichni obdivovatelé renesance by při vyslovení Bučovic měli zbystřit. Tamní renesanční zámek je ojedinělou stavbou této stylové etapy v Česku. Sídlo projektoval architekt Jacopo Strada a zajímavé je zevnitř stejně jako zvenčí. V sobotu 31. srtpna 2019 od 19:00 hodin vypukne na zámku Hradozámecká noc.
BučoviceZámek Bučovice bude v rámci Hradozámecké noci, zpřístupněn návštěvníkům od 19:00 do 22:00 hodin během prohlídky s názvem "Kouzlo večerního zámku".

Jedná se o prohlídku reprezentačních prostor s průvodcem a prohlídku nové expozice Moravský aristokrat v labyrintu světa. Prohlídka bude doplněna ukázkou renesančních tanců. Plné pro dospělé je za 130 Kč, snížené stojí 90 Kč a rodinné pořídíte za 340 Kč.
 

Zaječí svět aneb lov lidí a bitva zajíců se psy

Zaječí pokojZámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství u nás. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a překrásná kašna na nádvoří. Pozoruhodné je také arkádové nádvoří s 90 sloupy, které jsou bohatě vyzdobeny celkem 540 reliéfy, zobrazujícími válečné motivy, erby, fantastická zvířata a bytosti, maskarony a hudební nástroje.

Unikátem je tzv. Zaječí pokoj, který zdobí ojedinělé motivy převráceného světa. Jsou to výjevy ze světa zajíců, kteří přebrali vládu nad světem po lidech: Útok zaječí jízdy proti lidské pěchotě, Bitva zajíců se psy, Oslavy zaječího vítězství, Lov lidí a Hostina královského zaječího páru.
Renesanční zámek Bučovice

Renesanční zámek Bučovice

Zámek v Bučovicích je unikátní ukázkou renesančního stavitelství v České republice. K ojedinělým patří bohatá manýristická výzdoba interiérů a kašna na nádvoří. Zámek je unikátní stavbou italské renesance na sever od Alp.

Další aktuality