Úvod > Aktuality > Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad
Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad
"> "> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

  • Vydáno21. září 2022
Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Poslední zářijovou sobotu 24. 9. 2022 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
VinicePřímo na Pražském hradě se nachází jeden z nejkrásnějších a nejstarších vinohradů v Čechách, jehož počátky sahají až do 10. století, a který nese jméno svého zakladatele Svatého Václava. Poslední zářijovou sobotu 24. 9. 2022 budou mít jeho návštěvníci možnost seznámit se s víny našich významných vinařství a vychutnat si při sklence vína neopakovatelný výhled na historické jádro města.

Pokochejte se pohledem na Prahu se sklenkou v ruce. K ochutnání zde budou vína významných moravských a českých vinařství včetně oblíbeného burčáku. Na místě bude také k vidění práce vinohradníka, autentický ruční lis na lisování hroznů a další historické i soudobé artefakty spojené s pěstováním révy a výrobou vína. V celém areálu budou podávána masa na rožni a grilu, sýry, klobásy a další ostatní pochutiny hodící se k vínu.

Svatováclavská vinice na skalním ostrohu pod Pražským hradem mezi Klárovem a Jelením příkopem je dobře vidět z nábřeží Vltavy a řady pražských mostů. Vznik jejího pojmenování vypráví dávná legenda, podle níž ji na počátku 10. století založil sám svatý Václav.
Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad – nejkrásnější a největší hradní komplex

Pražský hrad, který je tradičním sídlem českých panovníků a od roku 1918 také sídlem prezidenta republiky, je nejnavštěvovanější památkou Česka. Postupnými přístavbami a úpravami Pražského hradu vznikl jeden z největších hradních komplexů na světě, který denně navštěvují tisíce návštěvníků.

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Villa Richter a Svatováclavská vinice – unikátní výhled na historickou Prahu

Součástí Pražského hradu je Svatováclavská vinice s Richterovou vilou. Unikátní prostředí vinice nabízí výhled na nejkrásnější část historické Prahy. Sama Richterova vila je významnou klasicistní památkou a tvoří nepřehlédnutelnou architektonickou dominantu při průjezdu Chotkovými sady.