Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.
Dominantu obce Hartmanice tvoří pozdně gotický kostel svaté Kateřiny z 15. století, upravovaný v 16. století, pozdější barokní úpravy byly provedeny v 18. století.
Kostel svaté Kateřiny v Chotči je jednoduchá barokní stavba z konce 17. století se dvěma nezvykle nízkými věžemi, situovaná na návrší nad obcí s výhledem do kraje.
Pozoruhodnou stavbou v Novém Městě pod Smrkem je kostel sv. Kateřiny z roku 1607. Původně byl založen jako evangelický.
Kamenný kruh je novodobou replikou megalitické stavby. Byl postaven v roce 2014 jako největší kromlech v České republice. Jeho účelem je pomoci lidem v jejich duchovním vývoji a zlepšení zdraví.
V jádru raně gotická stavba z poloviny 13. století stojí v centru Vidnavy ve Slezsku. Kostel byl později barokně a klasicistně přestavěn. Historizující úpravy a novogotická věž pocházejí z 80. let 19. století.
Kostel sv. Kateřiny ve Slezských Rudolticích byl postavený v novorománském stylu v letech 1871-1874. Na tomto místě stával románský kostel.
Kostel byl založen v roce 1355 Karlem IV. jako součást kláštera augustiniánek. Současná podoba chrámu pochází z barokní přestavby v letech 1737–1741. Chrám sv. Kateřiny Alexandrijské v areálu Všeobecné fakultní nemocnice je pod duchovní správou Pravoslavné církve.
Přírodní památku Kateřina tvoří v lese skrytý odkryv bývalého dolu o rozloze 0,68 ha. Dnes je území porostlé náletovými dřevinami (bříza, osika, vrba). Vidět je 20 metrů vysoká a 70 m široká těžební stěna.
Kamennou rozhlednu s dřevěnou nástavbou najdete na Růžovém vrchu (729 m n. m.) na jižním okraji městečka Hora Svaté Kateřiny, asi 25 km severozápadně od Mostu. Šestnáctimetrová věž, byla poprvé otevřena 17. srpna 1902 za účelem zatraktivnit oblast pro turisty.
Vodní nádrž Kateřina byla zřízena počátkem 20. století jako součást vodohospodářské ochrany dolu Chabařovice před přítokem povrchových vod od Krušných hor. Kolem dokola jsou nádherné výhledy do okolí.
Na základech starší raně gotické stavby byl ve Volarech postaven kostel svaté Kateřiny. Z tohoto původního kostela se zachovala spodní část věže. Současná podoba kostela pochází z roku 1863.
Jednolodní orientovaný kostel s polygonálně zakončeným kněžištěm a zvonicí v západním průčelí je situovaný v blízkosti náměstí. Dnešní stavba je dílem barokních a pozdějších přestaveb původního středověkého kostela.
Nejstarší stavbou ve městě a zároveň jedinou dochovanou románskou rotundou ve východních Čechách je kaple sv. Kateřiny v České Třebové. O jejím vzniku se dnes můžeme pouze dohadovat, dosud se totiž nepodařilo uspokojivě odpovědět na otázky kdy, kým a proč zde byla postavena.
Rotunda je jedním ze symbolů české státnosti. Jedná se o unikátní stavbu románské rotundy, která je jedinou zcela dochovanou památkou přemyslovského knížecího hradu jako součást opevnění jižní hranice Moravy.
Dominantou Klimkovic je kostel sv. Kateřiny Alexandrijské, který na první pohled zaujme atypickým zakončením věže.
Kostel sv. Kateřiny stojí na vyvýšeném břehu říčky Sedlnice při cestě ze Štramberka do Nového Jičína. Samotný kostel je vrcholně gotická stavba z přelomu 14. až 15. století s pravoúhlým kněžištěm a obdélnou lodí.
Kostel sv. Kateřiny se nachází se naproti zámku. Poprvé je zmiňován již v roce 1327. V letech 1717-1719 proběhla rozsáhlá přestavba, při níž kostel dostal svou dnešní podobu.
Novogotický kostel sv. Kateřiny Alexandrijské byl vysvěcen 25. listopadu 1907, spolu s budovou fary a hřbitovem byl vystavěn jako náhrada za zničený farní komplex v obci Mladá, která na začátku minulého století musela ustoupit vojenské základně s cvičištěm a byla srovnána se zemí.
Původní dřevěný kostelík ze 14. století byl v letech 1725 - 1741 nahrazen současnou barokní jednolodní kamennou stavbou, která je dominantou Vysokého nad Jizerou.
Základy kostela sv. Kateřiny Alexandrijské jsou patrně z druhé poloviny 14. století. Nyní je zachován ve stylu pozdního baroka.
Má příspěvek časově omezenou dobu trvání?