Úvod > Aktuality > Za sportem do České republiky
Za sportem do České republiky
">

Za sportem do České republiky

  • Vydáno16. května 2011
Stejně jako každý rok se i letos koná po celé republice řada sportovních akcí, které lákají davy fanoušků. Na své si přijdou milovníci rychlých aut, bojových sportů i týmové hry.
Pro milovníky rychlých kol
Automobilové závody se těší v Čechách velké oblibě. I letos budou mít fanoušci mnoho příležitostí navštívit závody do vrchu, a to nejen v rámci MMČR, ale také například mezinárodní série Berg Cup 2011.

Mezi 26. a 28. srpnem proběhne 41. ročník známé Barum Rally Zlín.  Jedena z nejvýznamnějších motoristických akcí je opět součástí prestižních seriálů Mistrovství Evropy, Intercontinental Rally Challenge a MMČR v rally.

Výčet zajímavých událostí pro milovníky rychlých kol tím ale zdaleka nekončí. Brněnský okruh hostí 17. až 19. června, jako již tradičně, Mistrovství světa cestovních vozů následované 8. až 10. července Mistrovstvím světa v superbike.

Pro fanoušky bojových sportů
20. až 22. května se v Liberci koná Mistrovství světa v karate WKC. Jedná se o nejvýznamnější akci v karate, jaká se doposud v Čechách konala. Očekává se účast více než 500 účastníků. Návštěvníci si mohou nejen odnést nezapomenutelný zážitek, ale také přispět na dobrou věc. Výtěžek akce půjde na pomoc katastrofou postiženému Japonsku.

Pro příznivce napínavé podívané
Praha bude hostit Mistrovství světa v box lakrosu pod hlavičkou Mezinárodní lakrosové federace FIL. 21. až 28. května se do Prahy sjedou nejlepší týmy z celého světa, aby se utkaly v aréně Slavia v Edenu.  Diváci se mohou těšit na týmy z Anglie, Austrálie, Irska či Kanady a nebude chybět ani tým Irokézů, původních obyvatel Severní Ameriky, kterým je vynález tohoto sportu připisován.