Úvod > Aktuality > Za sektem na prohlídku i ochutnávku do Starého Plzence
Za sektem na prohlídku i ochutnávku do Starého Plzence
">
Památky

Za sektem na prohlídku i ochutnávku do Starého Plzence

  • Vydáno11. srpna 2019
Ve stínu gotického hradu Radyně se rozkládá malebné městečko Starý Plzenec, ideální cíl výletu z nedaleké Plzně. Jeho velkou zajímavostí je přemyslovské hradiště s rotundou sv. Petra z poloviny 10. století. K návštěvě zve turisty i vinařský podnik Bohemia Sekt, kde během dvouhodinového programu ochutnáte sekty z nabídky společnosti a poodhalíte tajemství výroby nejznámějších českých jakostních šumivých vín. Na prohlídku je nutná předchozí rezervace.
sektZákladní prohlídka včetně degustace stojí 190 Kč a zahrnuje vstupné za prohlídku, degustaci třech vzorků sektu. S průvodcem navštívíte původní sklepy z 19. století, kde vznikají šumivá vína klasickou, tzv. šampaňskou metodou – například nejstarší nepřetržitě vyráběný sekt v České republice, Chateau Radyně.

Během prohlídky můžete mimo jiné obdivovat i největší český tank na cuveé o obsahu jeden milión litrů. Na závěr ochutnáte vybrané vzorky a možná si s sebou odnesete i nějakou tu lahvinku. Výlet do okolí Plzně si ještě můžete zpestřit prohlídkou loveckého zámku Kozel s překrásným anglickým parkem či barokního zámku v Nebílovech.

Časy prohlídek nejsou fixně stanoveny, konkrétní termín je nutné rezervovat předem. Prohlídky se však neprovádí o víkendu.
Perlivý svět Bohemia Sektu

Perlivý svět Bohemia Sektu

Přijďte se ponořit do tajuplných hlubin bublinek sektu, které jsou plné alchymie chutí a vůní šumivých vín značky Bohemia Sekt. Dvouhodinový program je určený skupinám od 6 do 25 osob, během které návštěvníci ochutnají skvělé sekty a poodhalí tajemství výroby šumivých vín.

Hrad Radyně s pohádkovou expozicí

Hrad Radyně s pohádkovou expozicí

Dominantou celého Plzeňska je zřícenina hradu Radyně. Dnes na Radyni láká především pohádková expozice v hradní věži s tajemnými bytostmi z pověstí o hradu.

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Zámek Kozel – vydejte se za loveckou historií

Klasicistní lovecký zámek si na konci 18. století nechal postavit Jan Vojtěch Černín z Chudenic, nejvyšší lovčí Království českého. Na reprezentační lovecké sídlo, ležící pouhých pár kilometrů jižně od Plzně, se na hony sjížděla šlechta z celých Čech.

Zámek Nebílovy – vyniká klidnou a romantickou atmosférou

Zámek Nebílovy – vyniká klidnou a romantickou atmosférou

Nebílovský zámek je příkladem velmi čisté, vídeňsky orientované barokní zámecké architektury. Osobnost hraběte Prokopa Vojtěcha Czernina, majitele nebílovského zámku, který zastával od roku 1790 úřad nejvyššího lovčího Království českého, přibližuje zpřístupněný lovecký pokoj.