Úvod > Aktuality > Za romantikou a krásou zahrad se vypravte na zámek Dobříš
Příroda

Za romantikou a krásou zahrad se vypravte na zámek Dobříš

  • Vydáno22. srpna 2020
Toužíte-li prožít skutečně nezapomenutelný romantický víkend na zámku, je Dobříš tím ideálním místem. Dobříš je nepřehlédnutelnou dominantou středních Čech a láká všechny milovníky historie, romantiky i rodiny s dětmi. Krásy a půvabná zákoutí francouzské zahrady můžete obdivovat po celý rok. Pouze o nedělích v letních měsících ale zavítají také do jindy nepřístupných prostor parku, kterému se zcela oprávněně říká „malé Versailles“. Otevřou se i pivovarské sklepy z 18. století, oranžerie i napájející tunel. Komentované vycházky francouzskou zahradou na zámku Dobříš se konají v srpnu od středy do neděle vždy v 9:30, 11:30, 13:30, 15:30 hodin.
Pro milovníky zahrad na Dobříši i letos v létě připravili komentované vycházky francouzským parkem. Návštěvníci mohou vidět běžně nepřístupná a skrytá místa parku, jako je oranžerie, zavlažovací tunel či pivovarské sklepy. Poslední letošní prázdninové prohlídky probíhají v termínech 22. a 23. 8. a 26. až 30. 8. 2020. Prohlídky začínají vždy v v 9:30, 11:30, 13:30, 15:30 hodin. Doporučujeme rezervaci míst na e-mailu: info@zamekdobris.cz. Vidět můžete i oboru s jelenci běloocasými. Jednotné vstupné je 90 Kč.

Zámek Dobříš je filmařsky jedním z nejvyužívanějších objektů v České republice. Točily se tu například pohádky Princezna ze mlejna I. a II., film Iluzionista s Edwardem Nortonem, povídkový cyklus České televize Trapasy a spousta videoklipů a televizních seriálů zahraničních produkcí. Současná podoba zámku pochází z poloviny 18. století. Patřil šlechtickému rodu Colloredo-Mannsfeldů, kterému byl před dvanácti lety také vrácen.
Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu. Francouzský park prošel mezi lety 2018 – 2020 revitalizací.

Zámecký hotel Dobříš

Zámecký hotel Dobříš

Rokokový zámek v Dobříši s výraznou fasádou nabízí ubytování náročným hostům. Čtyřhvězdičkový hotel splní všechna vaše očekávání. Ubytovaní hosté mohou zdarma využít hotelové fitness a návštěvu francouzského parku. Můžete si také zapůjčit horské kolo.

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš – na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je dipl. ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.

Cyklobus Brdy: Dobřichovice – Mníšek pod Brdy – Kytín

26.3.
31.10.
Cyklobus Brdy: Dobřichovice – Mníšek pod Brdy – Kytín

Autobus s vlekem na jízdní kola vyrazí do terénu i v roce 2022. Jeho cílem je Chráněná krajinná oblast Brdy (už ne vojenský újezd). Pohodlně spojí Dobřichovice s Brdskými Hřebeny. Jezdit bude až do 31. řijna.

Další aktuality