Úvod > Aktuality > Za rodinnou pohodou v alpském stylu na Lipno
Za rodinnou pohodou v alpském stylu na Lipno
Zimní sporty

Za rodinnou pohodou v alpském stylu na Lipno

  • Vydáno31. října 2013
Lipno mají mnozí spojené především s létem, koupáním a cyklovýlety. V posledních letech však lipenský areál prošel překotnými změnami a stal se vyhledávanou zimní destinací. Díky rozsáhlým službám zaměřeným na rodinnou dovolenou se dostal především do hledáčku rodičů. Zážitkový slalom, Fox park kapitána Lipánka, apré ski, ale také Stezka korunami stromů, Aquaworld či bruslařská dráha. To je jen pár lákadel, která vás na Lipně čekají.
Skiareál LipnoAť už je zima nebo léto, lipenský areál neustále inovuje a snaží se svým návštěvníkům dovolenou co nejvíce zpříjemnit. Přestože se rozsahem sjezdovek nevyrovná velkým areálům, ve službách je předčil. Co více, v Lipně na vás dýchne atmosféra, která je dobře známá všem, kteří zažili lyžování v Alpách. I proto je Ski areál Lipno jediným pětihvězdičkovým lyžařským areálem v jižních Čechách.

Čeká vás zde 8 sjezdovek mírnější povahy v celkové délce 8280 metrů. Na vrchol vás vyvezou tři moderní čtyřsedačkové lanovky a občerstvit se během dne můžete ve více než 20 restauracích, kavárnách a bufetech. Nechybí skicrossové dráhy, snowpark či půjčovna. Letošní novinkou je navíc zážitkový slalom, na kterém si mohou poměřit své síly zdatní lyžaři či elektronický skipas, který návštěvníkům ušetří čekání ve frontách. Stačí si při první návštěvě pořídit skipas a dále jej podle potřeby dobíjet online. O navození pohodové atmosféry se postarají pravidelně pořádané akce, jakými je například nedělní Vítání hostů ve stylu apré ski nebo sobotní odpoledne s lišákem Foxem pro děti.

Hlavní chloubou lyžařského areálu je však rozsáhlé instruktorské zázemí pro malé i velké, Foxpark kapitána Lipánka, který patří v České republice mezi vůbec největší. Přístup do něj je navíc zdarma. Foxpark a přidružený Skischool Lipno park zahrnují dvě výukové plochy, čtyři kobercové pojízdné pásy a mnohé interaktivní prvky pro děti. 120 školených instruktorů se postará jak o první lyžařské pokusy vašich ratolestí, tak o zdokonalení vašeho lyžařského stylu, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Na přístupu k žákům si zde dávají opravdu záležet, i proto je se školou spokojená i nejnáročnější klientela.

Slevy, kam se podíváš

Lipno s dětmiV Lipně jsou si dobře vědomi, že lyžování není levná záležitost, i proto se snaží návštěvníkům, kteří se pravidelně vracejí vycházet vstříc mnohými slevami. Jednou z nich je Lipenský žolík – při každém pátém nákupu celodenního skipasu získáte jeden navíc zdarma. Služby, za které byste si v jiných areálech připlatili, můžete na Lipně využívat zcela zdarma – parkoviště, skibus, Foxpark kapitána Lipánka či skicross. Zárukou zajímavých slev je také Lipno Card. Karta hosta zaručí slevy na skipasy, do půjčovny, ale také třeba na Stezku korunami stromů. Stezka vás provede mezi vrcholky vzrostlých stromů až do výšky 40 metrů a prostřednictvím didaktických stanic je seznámí s okolní přírodou. Děti potěší interaktivní zastávky s lanovými prvky, na kterých si mohou vyzkoušet fyzickou zdatnost a obratnost. Odměnou turistům bude překrásný výhled z rozhledny na zasněžené Lipno a v případě příznivého počasí i na Alpy. I zde navíc myslí na lyžaře, a proto si i u Stezky mohou zájemci vypůjčit turistické boty a ty své lyžařské na chvíli schovat do úschovny.

Samozřejmostí jsou na Lipně slevy pro seniory, hendikepované či děti do 6 let, kteří na Lipně lyžují za „dvacku“. Za tu ostatně může lyžovat i běžný návštěvník v případě, že v den nákupu slaví svátek či narozeniny, stačí se jen u pokladny přihlásit a předložit doklad potvrzující datum.


Nikdy nekončící zábava

Bruslaři LipnoNadšenci do bruslí by určitě neměli opomenout známou bruslařskou dráhu na zamrzlé hladině lipenského jezera. Na Lipně vzniká na přelomu prosince a ledna a celkově měří přes 11 kilometrů. Pravidelně udržovaná dráha zajistí dostatek prostoru nejenom pro jednotlivce, ale také rodiny s kočárkem. Pokud brusle zapomente doma, můžete se obrátit na místní půjčovnu.

Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu, vyzkoušejte psí spřežení, a to včetně instruktáže. O své bezpečí se přitom nemusíte obávat, na trase dlouhé dva kilometry vás bude doprovázet instruktor. Za trochu odvahy vám bude odměnou nezapomenutelná jízda zimní krajinou. Ti, kteří by lyžování či bruslenírádi na chvíli vyměnili za „indoor“ aktivitu a chtěli si odpočinout od zimy, mohou vyrazit do Aquaworldu Lipno. Relaxovat lze ve vířivce či finské bylinné sauně. Děti mezitím mohu dovádět na skluzavce, v bazénku s protiproudem či nedávno otevřeném Hopsáriu, které nabízí hned několik skluzavek, prolézaček a nafukovacích atrakcí.
Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

Fox park a Bambini park Lipno

Fox park a Bambini park Lipno

Největší výukovou plochu v České republice najdete u Lipna. Foxpark kapitána Lipánka a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce více jak 13 km, bobovací kopec nebo výukové hřiště. Pohodlnou přepravu zajišťují čtyřsedačkové lanovky.

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, vodním ráji na Lipensku, zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − je to věrnostní karta plná výhod a tipů, která odemkne váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč. Aktivní je až po jejím přiřazení k registraci na webových stránkách projektu.

Další aktuality

Na Šumavě si zalyžujete ve třech areálech na jeden skipas

Znáte Šumavský skipas? Jedná se o propojení několika šumavských skiareálů jedniným společným skipasem. Jestliže si zakoupíte jízdenku v jednom středisku, automaticky bude platná také ve třech dalších areálech. Jedná se o skiareály Kvilda, Nové Hutě – vlek Tatrapoma a malé vleky v areálu Zadov-Kobyla.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

Deset důvodů, proč jet na jarní prázdniny do Písku

Do Písku můžete jet na výlet s dětmi kdykoliv, ale právě teď o jarních prázdninách, které se konají od 9. února do 17. března 2024 máte ještě o pár důvodů víc. Hlavním tahákem je Sladovna, prostor, kde si společně hrají a tvoří děti i dospělí. Kromě toho vás zavedeme mezi akvária, na starobylý most, ke koním nebo do záchranné stanice zvířat.
Jihočeský kraj | Zážitky

Kalendář 2024: Husitské bitvy aneb výlety k památným místům husitských dějin

Letos, 11. října 2024, tomu bude 600 let, co zemřel hejtman husitských polních vojsk, Jan Žižka z Trocnova. Udělejte si výlet do míst, kde probíhaly největší bitvy husitského období. Mnohé z nich si budete pamatovat ze školních lavic, ale vidět ona bitevní pole na vlastní oči, to je něco docela jiného. V našem kalendáři husitských bitev naleznete ta největší střetnutí husitů s katolíky – pamatujete si na slavnou bitvu u Sudoměře, bitvu na Vítkově, kardinálský klobouk u Domažlic nebo finální bitvu u Lipan? V husitských dějinách je zajímavých příběhů mnohem víc, pojďte je s námi objevit!
Jihočeský kraj | Památky

Na Lipně se o víkendu pojede Kramolínský obřák

Ve Skiareálu Lipno se bude už tento víkend 17. a 18. února 2024 konat Kramolínský obřák – závod pro registrované sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Přijďte si vyzkoušet profesionální trať, vyzvěte na souboj kamarády, kolegy či sourozence.
Jihočeský kraj | Zimní sporty

V Českých Budějovicích si prohlédnete vzácné orchideje

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás zve na výstavu orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin, která se koná v termínu 16. 2. – 3. 3. 2024. Otevřeno je každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělků. Na výstavě, jejímiž autory jsou Markéta Aubrechtová a Martin Dlouhý, si můžete zakoupit snadno pěstovatelné rostliny i vzácné botanické rarity. Každý 500. a 1000. návštěvník výstavy navíc získá dárek! Připraveny jsou také komentované prohlídky, poradna pro pěstitele, květinový workshop a vzdělávací program pro školy.
Jihočeský kraj | Kultura

Užijte si jarní prázdniny v jižních Čechách

Chystáte se na jarní prázdniny do jižních Čech? Počasí zatím úplně nepřeje sněhovým radovánkám, ale i tak si lze užít spoustu atraktivních zážitků. Vyrazit můžete do historických měst, kudy budou procházet masopustní průvody. Za lyžováním se vydejte na Šumavu, sjezdovky na vás čekají na Zadově, Lipně nad Vltavou, na Kvildě nebo v Nových Hutích. Využít můžete i skibusy, které spojují většinu velkých regionálních měst s jihočeskými lyžařskými centry. Ukázat své krasobruslařské umění je možné například na kouzelném kluzišti na zámku Blatná.
Jihočeský kraj | Zážitky

Český Krumlov ovládne Masopust

Ve dnech 10. až 18. února 2024 ovládne Český Krumlov masopustní rej. Veselí si tak můžete do sytosti užívat více než týden. Čeká na vás masopustní zábava, dobré jídlo a pití, ale i skvělá podívaná na pestrobarevné procesí masek a mnoho dalšího.
Jihočeský kraj | Zážitky

Hrad Nové Hrady zve k návštěvě zimní prohlídkové trasy

K zpřístupněným památkám v zimním období patří také hrad Nové Hrady. Zimní prohlídková trasa vás zavede do Bytu panského úředníka. Místnosti jsou vybavené autentickým nábytkem z pozůstalosti místního lékárníka, ale ukazují mimo jiné i sbírku impresionistických krajin z přelomu 19. a 20. století.
Jihočeský kraj | Památky