ÚvodAktualityZa rodinnou pohodou v alpském stylu na Lipno
Za rodinnou pohodou v alpském stylu na Lipno
Zimní sporty

Za rodinnou pohodou v alpském stylu na Lipno

  • 31. října 2013
Lipno mají mnozí spojené především s létem, koupáním a cyklovýlety. V posledních letech však lipenský areál prošel překotnými změnami a stal se vyhledávanou zimní destinací. Díky rozsáhlým službám zaměřeným na rodinnou dovolenou se dostal především do hledáčku rodičů. Zážitkový slalom, Fox park kapitána Lipánka, apré ski, ale také Stezka korunami stromů, Aquaworld či bruslařská dráha. To je jen pár lákadel, která vás na Lipně čekají.
Skiareál LipnoAť už je zima nebo léto, lipenský areál neustále inovuje a snaží se svým návštěvníkům dovolenou co nejvíce zpříjemnit. Přestože se rozsahem sjezdovek nevyrovná velkým areálům, ve službách je předčil. Co více, v Lipně na vás dýchne atmosféra, která je dobře známá všem, kteří zažili lyžování v Alpách. I proto je Ski areál Lipno jediným pětihvězdičkovým lyžařským areálem v jižních Čechách.

Čeká vás zde 8 sjezdovek mírnější povahy v celkové délce 8280 metrů. Na vrchol vás vyvezou tři moderní čtyřsedačkové lanovky a občerstvit se během dne můžete ve více než 20 restauracích, kavárnách a bufetech. Nechybí skicrossové dráhy, snowpark či půjčovna. Letošní novinkou je navíc zážitkový slalom, na kterém si mohou poměřit své síly zdatní lyžaři či elektronický skipas, který návštěvníkům ušetří čekání ve frontách. Stačí si při první návštěvě pořídit skipas a dále jej podle potřeby dobíjet online. O navození pohodové atmosféry se postarají pravidelně pořádané akce, jakými je například nedělní Vítání hostů ve stylu apré ski nebo sobotní odpoledne s lišákem Foxem pro děti.

Hlavní chloubou lyžařského areálu je však rozsáhlé instruktorské zázemí pro malé i velké, Foxpark kapitána Lipánka, který patří v České republice mezi vůbec největší. Přístup do něj je navíc zdarma. Foxpark a přidružený Skischool Lipno park zahrnují dvě výukové plochy, čtyři kobercové pojízdné pásy a mnohé interaktivní prvky pro děti. 120 školených instruktorů se postará jak o první lyžařské pokusy vašich ratolestí, tak o zdokonalení vašeho lyžařského stylu, ať už jste začátečník nebo pokročilý. Na přístupu k žákům si zde dávají opravdu záležet, i proto je se školou spokojená i nejnáročnější klientela.

Slevy, kam se podíváš

Lipno s dětmiV Lipně jsou si dobře vědomi, že lyžování není levná záležitost, i proto se snaží návštěvníkům, kteří se pravidelně vracejí vycházet vstříc mnohými slevami. Jednou z nich je Lipenský žolík – při každém pátém nákupu celodenního skipasu získáte jeden navíc zdarma. Služby, za které byste si v jiných areálech připlatili, můžete na Lipně využívat zcela zdarma – parkoviště, skibus, Foxpark kapitána Lipánka či skicross. Zárukou zajímavých slev je také Lipno Card. Karta hosta zaručí slevy na skipasy, do půjčovny, ale také třeba na Stezku korunami stromů. Stezka vás provede mezi vrcholky vzrostlých stromů až do výšky 40 metrů a prostřednictvím didaktických stanic je seznámí s okolní přírodou. Děti potěší interaktivní zastávky s lanovými prvky, na kterých si mohou vyzkoušet fyzickou zdatnost a obratnost. Odměnou turistům bude překrásný výhled z rozhledny na zasněžené Lipno a v případě příznivého počasí i na Alpy. I zde navíc myslí na lyžaře, a proto si i u Stezky mohou zájemci vypůjčit turistické boty a ty své lyžařské na chvíli schovat do úschovny.

Samozřejmostí jsou na Lipně slevy pro seniory, hendikepované či děti do 6 let, kteří na Lipně lyžují za „dvacku“. Za tu ostatně může lyžovat i běžný návštěvník v případě, že v den nákupu slaví svátek či narozeniny, stačí se jen u pokladny přihlásit a předložit doklad potvrzující datum.


Nikdy nekončící zábava

Bruslaři LipnoNadšenci do bruslí by určitě neměli opomenout známou bruslařskou dráhu na zamrzlé hladině lipenského jezera. Na Lipně vzniká na přelomu prosince a ledna a celkově měří přes 11 kilometrů. Pravidelně udržovaná dráha zajistí dostatek prostoru nejenom pro jednotlivce, ale také rodiny s kočárkem. Pokud brusle zapomente doma, můžete se obrátit na místní půjčovnu.

Pokud toužíte po pořádné dávce adrenalinu, vyzkoušejte psí spřežení, a to včetně instruktáže. O své bezpečí se přitom nemusíte obávat, na trase dlouhé dva kilometry vás bude doprovázet instruktor. Za trochu odvahy vám bude odměnou nezapomenutelná jízda zimní krajinou. Ti, kteří by lyžování či bruslenírádi na chvíli vyměnili za „indoor“ aktivitu a chtěli si odpočinout od zimy, mohou vyrazit do Aquaworldu Lipno. Relaxovat lze ve vířivce či finské bylinné sauně. Děti mezitím mohu dovádět na skluzavce, v bazénku s protiproudem či nedávno otevřeném Hopsáriu, které nabízí hned několik skluzavek, prolézaček a nafukovacích atrakcí.
Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy Zážitky

Hopsárium Lipno – svět rodinné zábavy

Jedná se o první a jediné rodinné hřiště v oblasti Lipenska. Hopsárium se nachází v budově Aquaworldu v Lipně nad Vltavou. Za každého počasí na Lipně najdete pro děti prostor pro aktivní zábavu.

Fox park Lipno Zimní sporty

Fox park Lipno

Jednu z nejlepších výukových ploch v České republice najdete u Lipna. Fox park a Skischool Lipno Park ve Skiareálu Lipno využívá moderní technologie, které jsou osvědčené v alpských střediscích, a proto je velmi oblíbeným místem zimních radovánek především pro rodiny s dětmi.

Skiareál Lipno Zimní sporty

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno je moderní lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, dvojice, party i školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně upravené sjezdovky o celkové délce více jak 13 km, bobovací kopec nebo výukové hřiště. Pohodlnou přepravu zajišťují čtyřsedačkové lanovky.

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení Zimní sporty

Bruslařská magistrála na Lipně – nejdelší dráha na přírodní bruslení

Pokud rádi bruslíte, využijte krásných 12 km bruslařské dráhy na zamrzlé lipenské přehradě. Bruslení na Lipně je českým unikátem, který láká o slunečných víkendech až pět tisíc lidí denně. Za příznivých pozmínek bývá dráha prodloužena až na rekordních 38 km z Lipna nad Vltavou až do Perneku!

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé Letní sporty

Aquaworld Lipno – centrum vodních radovánek pro děti i dospělé

V Aquaworldu Lipno, vodním ráji na Lipensku, zažijete ty opravdové vodní hrátky, odpočinete si po náročném dni stráveném lyžováním, zaženete chmury způsobené zamračenou oblohou během letní dovolené.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna Příroda

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.

Lipno Card – karta hosta Zážitky

Lipno Card – karta hosta

Lipno.card − věrnostní karta plná výhod, která Vám ušetří spoustu peněz a promění Váš čas na Lipně v dovolenou plnou zábavy. Je zdarma, zaplatíte pouze vratnou zálohu ve výši 100 Kč.

Další aktuality

Na Lipně se o víkendu pojede Kramolínský obřák

Ve Skiareálu Lipno se bude už tento víkend 15. a 16. února 2025 konat Kramolínský obřák – závod pro registrované sportovce, ale i pro širokou veřejnost. Přijďte si vyzkoušet profesionální trať, vyzvěte na souboj kamarády, kolegy či sourozence.
11. únor 2025 14:00
Zimní sporty, Jihočeský kraj

Na skok přes hranice: 10 + 1 tip pro výlet na Šumavu a neobjevenou jižní stranu Lipna

Lipensko je místo, kde si v zimě skvěle zalyžujete, kde si užijete koupání i výlety na kolech a kde čeká spousta atrakcí pro děti. Lipno ale má i svou druhou tvář, pro leckoho přitažlivější než turisticky vyhlášenou oblast kolem Lipna nad Vltavou a Frymburku. Pojďte s portálem Kudy z nudy prozkoumat méně známý jižní břeh vodní nádrže Lipno.
9. únor 2025 7:46
Příroda, Jihočeský kraj

Vyfoťte se se svou láskou ve Fotoateliéru Seidel

Chcete mít věčnou vzpomínku na vaši lásku? Přijďte se s partnerem o víkendu 15. a 16. února 2025 vyfotit do Musea Fotoateliér Seidel v Českém Krumlově, který pro vás připravil netradiční valentýnské fotografování! K zapůjčení jsou kostýmy, šály, boa, klobouky, dýmky a květiny. Doporučujeme s sebou vzíti společenskou obuv a případné vlastní doplňky či oblečení po prababičkách.
4. únor 2025 16:00
Zážitky, Jihočeský kraj

Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

Lipno Ice Marathon je jedinečný podnik, který v České republice nemá obdoby. Jedná se o závod určený pro vytrvalé závodníky, kteří rádi překonávají výzvy a chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Obvykle se závod koná na ledu Lipenského jezera nebo po souši na břehu. Letos se maratonský běh snad bude odehrávat na ledu, dle podmínek bude případně trasa kombinovaná. Trať je vhodná i pro freestyle a je opravdu náročná. Lipno Ice Marathon se koná už v sobotu 8. února 2025.
3. únor 2025 12:00
Zimní sporty, Jihočeský kraj

Česko mezi řádky: Návrat Krále Šumavy – příběh Josefa Hasila, převaděče a později agenta CIC

Až budete mezi řádky hledat místa, kde se odehrává děj životopisného románu Návrat Krále Šumavy jihočeského spisovatele Davida Jana Žáka, vezměte si k ruce hodně podrobnou mapu. Ale úplně nejlepší je vydat se na Šumavu osobně: čekají vás tajemná a magická místa, která dodnes vydávají zvláštní svědectví. Knižní bestseller ožil i na filmovém plátně.
2. únor 2025 17:20
Zážitky, Jihočeský kraj

Jižní Čechy lákají na jarní prázdniny i novinky sezony

Chystáte se na jarní prázdniny do jižních Čech? Na celou rodinu zde čeká spousta atraktivních zážitků! Vyrazit můžete do historických měst, kudy budou procházet masopustní průvody. Za lyžováním se vydejte na Šumavu, sjezdovky na vás čekají na Zadově, Lipně nad Vltavou, na Kvildě nebo v Nových Hutích. Využít můžete i skibusy, které spojují většinu velkých regionálních měst s jihočeskými lyžařskými centry. A kam na výlet za památkami? Poprvé v historii má v zimě otevřeno zámek Blatná, prohlídky se konají také na Hluboké, v Třeboni nebo na Nových Hradech.
2. únor 2025 15:00
Zážitky, Jihočeský kraj

V Českých Budějovicích si prohlédnete vzácné orchideje

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích vás zve na výstavu orchidejí, masožravých rostlin, bromélií, kaktusů, sukulentů a dalších rostlin, která se koná v termínu 7. 2. – 23. 2. 2025. Otevřeno je každý den od 9:00 do 17:30 hodin, včetně pondělků. Na výstavě s názvem Orchideje a jejich tropičtí sousedé, jejímiž autory jsou Markéta Aubrechtová a Martin Dlouhý, si můžete zakoupit snadno pěstovatelné rostliny i vzácné botanické rarity. Každý 500. a 1000. návštěvník výstavy navíc získá dárek! Připraveny jsou také komentované prohlídky, poradna pro pěstitele, květinový workshop a vzdělávací program pro školy.
1. únor 2025 15:00
Kultura, Jihočeský kraj

Jarní prázdniny 2025 – Jihočeský kraj

Už víte, co s dětmi o jarních prázdninách podniknete? Omrkněte naše tipy z Jihočeského kraje, kam se na jarní prázdniny rozhodně stojí za to vypravit. Najdete zde zimní sporty, ale i možnosti na dovádění ve vodě, můžete vyrazit i za kulturou. Tipy portálu Kudy z nudy uspokojí malé i velké školáky, kteří si tak odpočinou od učení.
1. únor 2025 10:11
Zážitky, Jihočeský kraj