Úvod > Aktuality > Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová
Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová
"> "> "> "> "> "> ">
Příroda

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

  • Vydáno23. října 2021
Celoročně přístupná rozhledna na vrchu Miloňová nad Velkými Karlovicemi láka na podzimní procházku. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny. Zdoláte-li 846 metrů vysoký kopec, budete mít před sebou Vsacké Beskydy, Javorníky i údolí Vsetínské Bečvy jako na dlani.
Rozhledna miloňováNad Velkými Karlovicemi na vrchu Miloňová stojí stejnojmenná rozhledna, která je celoročně přístupná veřejnosti. Dřevěná věž o výšce 24 metrů stojí na kamenné podestě. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny - při pohledu severním směrem uvidíte věž rozhledny Súkenická vyčnívající nad okolní lesy i nejvyšší horu pohoří Vysokou (1024 m n. m.). Přímo pod vámi zahlédnete samotu Jestřabí, nad ním Polanu a Benešky. Od východu k západu přehlédnete údolí Vsetínské Bečvy, kde si nelze nevšimnout areál hotelu Horal. Jižní horizont ohraničuje hřeben Javorníků.

K rozhledně můžete dojít například po zeleném turistickém okruhu, který začíná v údolí Léskové. Na okruh se můžete napojit také na rozcestí přímo nad hotelem Lanterna, na vrcholu sjezdovky Galik. Odsud je rozhledna vzdálena 2 km.
 

Na rozhlednu po fotostezce

BeskydyResort Valachy Velké Karlovice ve spolupráci se společností Nikon připravil pro milovníky fotografování a turistiky – unikátní Fotostezku Valachy. Nechejte se zavést na fotograficky atraktivní místa v okolí Velkých Karlovic a získejte navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody během výletu.

Fotostezka se nachází na zeleném okruhu a má celkem 6 kilometrů s 12 zastaveními. Je určena středně pokročilým fotografům. Na zastaveních se nachází infotabule s tipem, jak dané místo zvěčnit co nejzajímavěji – jak pojmout kompozici, nastavit hloubku ostrosti a expoziční čas či nastavit filtr.

Začíná u parkoviště u Spa hotelu Spa hotelu Lanterna. Trasa se dá projít za dvě až tři hodiny. Díky délce i převýšení je vhodná i pro rodiny s dětmi, dostupná je také s kočárky.
Rozhledna na vrchu Miloňová

Rozhledna na vrchu Miloňová

Nová dřevěná rozhledna u Velkých Karlovic na vrchu Miloňová (846 m.n.m) se tyčí do výšky 24 m a skýtá nádherné výhledy na Javorníky.

Fotostezka Valachy – stezka pro milovníky fotografování

Fotostezka Valachy – stezka pro milovníky fotografování

Vozíte si rádi z dovolené fotky na památku? Resort Valachy připravil pro milovníky fotografování a turistiky. Fotostezka Valachy vás zavede na fotograficky zajímavá místa v okolí Velkých Karlovic a přinese navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody.

Další aktuality