Úvod > Aktuality > Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová
Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová
">
Příroda

Za podzimními výhledy vyrazte na rozhlednu Miloňová

Vydáno 21. října 2020
Celoročně přístupná rozhledna na vrchu Miloňová nad Velkými Karlovicemi láka na podzimní procházku. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny. Zdoláte-li 846 metrů vysoký kopec, budete mít před sebou Vsacké Beskydy, Javorníky i údolí Vsetínské Bečvy jako na dlani.
Rozhledna miloňováNad Velkými Karlovicemi na vrchu Miloňová stojí stejnojmenná rozhledna, která je celoročně přístupná veřejnosti. Dřevěná věž o výšce 24 metrů stojí na kamenné podestě. Vyhlídková plošina umístěná 20 metrů nad okolním terénem umožňuje kruhový výhled do okolní krajiny - při pohledu severním směrem uvidíte věž rozhledny Súkenická vyčnívající nad okolní lesy i nejvyšší horu pohoří Vysokou (1024 m n. m.). Přímo pod vámi zahlédnete samotu Jestřabí, nad ním Polanu a Benešky. Od východu k západu přehlédnete údolí Vsetínské Bečvy, kde si nelze nevšimnout areál hotelu Horal. Jižní horizont ohraničuje hřeben Javorníků.

K rozhledně můžete dojít například po zeleném turistickém okruhu, který začíná v údolí Léskové. Na okruh se můžete napojit také na rozcestí přímo nad hotelem Lanterna, na vrcholu sjezdovky Galik. Odsud je rozhledna vzdálena 2 km.
 

Na rozhlednu po fotostezce

BeskydyResort Valachy Velké Karlovice ve spolupráci se společností Nikon připravil pro milovníky fotografování a turistiky – unikátní Fotostezku Valachy. Nechejte se zavést na fotograficky atraktivní místa v okolí Velkých Karlovic a získejte navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody během výletu.

Fotostezka se nachází na zeleném okruhu a má celkem 6 kilometrů s 12 zastaveními. Je určena středně pokročilým fotografům. Na zastaveních se nachází infotabule s tipem, jak dané místo zvěčnit co nejzajímavěji – jak pojmout kompozici, nastavit hloubku ostrosti a expoziční čas či nastavit filtr.

Začíná u parkoviště u Spa hotelu Spa hotelu Lanterna. Trasa se dá projít za dvě až tři hodiny. Díky délce i převýšení je vhodná i pro rodiny s dětmi, dostupná je také s kočárky.
Rozhledna na vrchu Miloňová

Rozhledna na vrchu Miloňová

Nová dřevěná rozhledna u Velkých Karlovic na vrchu Miloňová (846 m.n.m) se tyčí do výšky 24 m a skýtá nádherné výhledy na Javorníky.

Fotostezka Valachy – stezka pro milovníky fotografování

Fotostezka Valachy – stezka pro milovníky fotografování

Vozíte si rádi z dovolené fotky na památku? Resort Valachy připravil pro milovníky fotografování a turistiky. Fotostezka Valachy vás zavede na fotograficky zajímavá místa v okolí Velkých Karlovic a přinese navíc rady a tipy, jak co nejlépe zvěčnit krásy přírody.