Úvod > Aktuality > Do Muzea hlavního města Prahy můžete přijít na Silvestra i na Nový rok
Do Muzea hlavního města Prahy můžete přijít na Silvestra i na Nový rok
">
Kultura

Do Muzea hlavního města Prahy můžete přijít na Silvestra i na Nový rok

  • Vydáno29. prosince 2018
V Muzeu hlavního města Prahy na Florenci přivítají silvestrovské zájemce od 10:00 do 14:00 hodin. Na své si zde přijdou zejména milovníci archeologie a historie. Na prohlídku sem můžete i na Nový rok od 10:00 do 18:00 hodin.
ArcheologieDalší výstava ze série Předměty sezóny, která se nachází ve vitríně ve vestibule v hlavní budově muzea se věnuje hromadnému nálezu broušených kamenných nástrojů z Ruzyně. Záchranný archeologický výzkum provedený v roce 1999 v Praze-Ruzyni na stavbě Pražského okruhu, severně od jeho křížení s ulicí Karlovarskou, objevil dosud neznámé naleziště se stopami osídlení z různých období pravěku. Ve výklenku ve stěně jedné ze sídlištních jam z mladší doby kamenné byla ukrytá skupinka broušených kamenných nástrojů – sekerky, klíny a také jejich polotovary a brousek. Zlomky nádob kultury s vypíchanou keramikou ve výplni jámy datují tento nález do období 4800 až 4500 př. n. l. Nástroje ukryl do výklenku pravděpodobně jejich výrobce, protože nález obsahuje finální výrobky, brousek k jejich výrobě i polotovary v různém stupni opracování. S návštěvou výstavy neotálejte, trvá jen do 30. prosince 2018.

1848Další zajímavou výstavou, která bude přístupná až do 24. 2. 2019, je "Praha 1848 – 1918". Výstava představuje významné okamžiky zejména druhé poloviny 19. století, které stály za proměnnou provinčního města Prahy v moderní metropoli. V neposlední řadě vás autoři výstavy provedou událostmi vedoucími k vyhlášení samostatné Československé republiky.

Vstupné je do budovy Muzea hlavního města Prahy je 150 korun.
Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy je od června 2020 do podzimu 2023 uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce objektu. Po 120 letech fungování muzea je nezbytné komplexně obnovit interiéry, a to i s technickým a bezpečnostním zařízením. Ostatní budovy muzea jsou pro veřejnost otevřeny.

Vítejte ve středověkém domě – expozice Muzea hlavního města Prahy pro děti

Vítejte ve středověkém domě – expozice Muzea hlavního města Prahy pro děti

Pokud chcete zabavit vaše děti a zároveň si přejete, aby poznaly např. to, jak se žilo ve středověku, co naši předkové vařili, jaká řemesla prosperovala, jak se bydlelo a co se nosilo, vezměte je do herny nazvané Vítejte ve středověkém domě v hlavní budově Muzea hlavního města Prahy.