Úvod > Aktuality > Vánoce Flora 2019 lákají na sváteční atmosféru v teple olomouckého výstaviště
Vánoce Flora 2019 lákají na sváteční atmosféru v teple olomouckého výstaviště
"> "> "> "> "> ">

Vánoce Flora 2019 lákají na sváteční atmosféru v teple olomouckého výstaviště

Vydáno 9. prosince 2019 Památky
Horký svařák, voňavé dobroty, tradiční stánky a nevšední program pro děti. Takový bude již 39. ročník tradičních vánočních trhů v pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc. Vánoce Flora 2019 se uskuteční od 12. do 15. prosince a nabídnou originální dárky a bohatý doprovodný program v příjemně vyhřátých prostorách olomouckého výstaviště.
vánoce floraVánoce Flora 2019 představují příjemně strávený čas pro rodiny s dětmi. Ty čeká zdobení perníčků s umělci Moravského divadla. Rodiče tak mohou v klidu pořizovat dárky nebo se zastavit u tradičního svařáku. Členové Moravské filharmonie navodí svým hudebním vystoupením žesťového kvintetu pravou vánoční atmosféru a Moravské divadlo Olomouc představí ukázku ze známé baletní inscenace Louskáček. O zábavu se postará dětské Hudebně-dramatické studio při MDO.

vánoce floraLetošní Vánoce hýří samými novinkami, organizace Bricks 4 Kidz připravila zábavný doprovodný program s kostkami Lego®. S dětmi se budou stavět vánoční stromečky, sněhuláky a jiné krásné modely s vánoční tématikou s kostkami Lego®. Dále se mohou těšit na pohyblivého soba se saněmi a další zajímavé motorizované modely. Neobvyklou záležitostí bude letos i opravdová salaš se zvířátky, tematické fotokoutky a pro nejmenší loutkové představení Kašpárkova říše.

Vedle bohatých stánků bude připraven i kulturní program. O hudební program se postará zpěvák Hynek Tomm a kapela Abba Stars s nestárnoucími hity slavné švédské kapely. Dále okouzlí svým ohnivým vystoupením Petr Dragon Kozák a humorem zase pobaví komička Zuzana Bubílková. Nebude chybět ani tradiční zpívání koled. Na své si přijde opravdu každý.
 

Linoryt, slaměné ozdoby a vánoční dekorace tvořivých workshopů

vánoce slaměné ozdobyDoprovodný program láká také na tvořivé workshopy. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet linoryt s uměleckou skupinou Chaos company. Na workshopu se dozví základy této techniky a domů si odnesou vlastní umělecké dílo v podobě autorského tisku, vánočního přání nebo originálního dárku. Pro všechny věkové kategorie budou připraveny tvořivé dílny v podobě malování baňek, zdobení perníků, tvorba bedýnek, šperků, slaměných ozdob a svíček.

vánoce flora olomoucPo celou dobu trvání vánočních trhů budou zahradníci a floristé předvádět tvorbu vánočních dekorací a nebude chybět ani ukázka dekorování slavnostní štědrovečerní tabule.

Program uvnitř pavilonu obohatí venkovní prodej vánočních stromků a jmelí od společnosti Lesy města Olomouce, a.s. Brány Výstaviště Flora Olomouc budou otevřeny denně od 9 do 18 hodin, poslední den trhů do 17 hodin. Vstupné se neplatí.
Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc se stává pravidelně dějištěm patnácti výstav a veletrhů, jejichž základ tvoří tradiční květinové výstavy, expozice okrasných dřevin, výpěstků, ovoce a zeleniny.

Další aktuality

24.6.
2020
Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Hrabalovy Postřižiny ožijí v pivovaru Holba

Střední Morava a Jeseníky | Kultura
23.6.
2020
Projeďte se po cyklostezce Bečva

Projeďte se po cyklostezce Bečva

Střední Morava a Jeseníky | Letní sporty
19.6.
2020
Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Zoo Olomouc otevřela první vlčí safari v republice

Střední Morava a Jeseníky | Příroda