Úvod > Aktuality > Za Muchovými plakáty se vypravte do Chrudimi
Za Muchovými plakáty se vypravte do Chrudimi
">
Kultura

Za Muchovými plakáty se vypravte do Chrudimi

  • Vydáno7. října 2012
Regionálním muzeu Chrudim otevřelo dlouho připravovanou stálou expozici plakátů slavného secesního malíře Alfonse Muchy. Převážnou většinau 42 litografií získalo muzeum již roku 1897 po velmi úspěšné Muchově výstavě v tehdejším chrudimském Průmyslovém museu pro východní Čechy.
Nová expozice plakátů Alfonse Muchy v Regionálním muzeu v Chrudimi upoutá svou neobyčejnou atmosférou, novou moderní instalací souboru 42 Muchových děl, vytvořených převážně v Paříži. Výstava je doplněna výběrem grafických listů jeho významného díla Documents D`ecoratifs a dvěma kovovými talíři s potiskem hlav dvou orientálních dívek, zhotovených v Paříži v 90. letech 19. století. Expozice je členěna na plakáty divadelní, dekorativní panó, propagační plakáty a kalendária.

Můžete se těšit na audiovizuální projekci, obrazové prezentace i interaktivní edukační programy v esteticky jedinečném prostředí. Kolekci 42 plakátů doplňují grafické listy, trojrozměrné exponáty a informace o životě Alfonse Muchy a jeho vztahu k Chrudimi.

Muzeum připravilo i doprovodný program – bohatou nabídku výchovně vzdělávacích programů. Pracovní listy, prezentace a hry budou určeny pro mateřské, základní i střední školy. Pomocí nich pak studenti poznají osobnost Alfonse Muchy i jeho dílo. Během podzimu bude k výstavě připraven také přednáškový cyklus pro zájemce z řad veřejnosti.
 


Regionální muzeum v Chrudimi

Regionální muzeum v Chrudimi

Regionální muzeum v Chrudimi spravuje bohatý sbírkový fond z oboru regionální vlastivědy, přírodních věd a výtvarného umění. V expozicích představuje regionální historii, umělecké řemeslo, lidový nábytek a plakáty významného secesního malíře Alfonse Muchy.

Další aktuality