!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Za mladým vínem do sklepů v Nechorách
Za mladým vínem do sklepů v Nechorách
"> ">
Gurmánská turistika

Za mladým vínem do sklepů v Nechorách

Vydáno 18. listopadu 2019
Nechorští vinaři vás zvou na 5. ročník putování za mladým vínem. Ve sklepech Nechory nabídnou v sobotu 23. listopadu od 10 do 19 hodin k ochutnávce nejen první mladá vína ročníku 2019, ale i již vyzrálá vína z minulých let. Nechorské sklepní uličky vás opět okouzlí svou podzimní atmosférou. Sklepy budou otevřeny za každého počasí, zázemí najdete ve velkokapacitním stanu v centru Dolních Nechor.
VínoDopřejte si chvíli pohody před vánočním shonem a přijďte s rodinou, přáteli nebo známými prožít příjemný den s Nechorskými vinaři! Po celý den bude otevřeno 22 sklepů Nechorských vinařů. Označeny budou žlutou vlajkou spolku a číslem.

Pro ubytované mimo Nechory nebo přespolní bude po stále stejných trasách jezdit Nechorský Expres. Ráno pojede z Hodonína (8:30, hotel Panon) přes Dolní Bojanovice (zastávka na ul. Josefovské: 8:45) do Nechor, pak z Velkých Bílovic (9:15 u COOPu) přes Moravský Žižkov (9:25 penzion Maděřič) opět do Nechor a nakonec z vlakového nádraží Břeclav (10:15) přes Hrušky (10:30 U zbrojnice) a Moravskou Novou Ves (10:40 od vlaku a 10:45 od COOPu) do Nechor. Využijte možnost dopravy zdarma a vyzkoušejte ubytování i v těchto lokalitách!

O vaše pohodlí se postarají zájezdní vinné sklepy s teplým jídlem a prodejci rychlého občerstvení.
 

A jaké sklepy budou letos otevřeny?

Víno a vinař

Zavítat můžete například do vinařství Košut, Sklepa u Františka a Jiřího Hromka, vinařství Kalužík, Morávia víno Prušánky, vinařství Pavel Matušek, Vinařství Kovár, Sklepa U Nosků, Víno od Čecha z Moravy, Vinný sklep u Hromků, Vinařství Nechory, Vinařství Konečný, rodinný sklep U Hradilů, Vinařství Melchrt, vinné sklepy U Jeňoura a do dalších míst. Prodej vína bude ve sklepích zajištěn i v neděli 24.11.2019 od 10:00 do 12:00 hodin.

Nechory jsou vesničkou tvořenou pouze vinnými sklepy, vytvářející ráz malé obce se svým náměstíčkem a přiléhajícími uličkami. Patří k obci Prušánky v regionu Podluží na jižní Moravě a nachází se uprostřed cesty mezi městy Hodonín a Břeclav. Nechory jsou snad ojedinělou lidmi vytvořenou lokalitou, kde nikdo nebydlí a všechny stavení slouží pouze pro jeden účel a to k výrobě vína a pěstování révy vinné. V dnešní době jsou již tak velké, že se ještě dělí na horní a dolní Nechory. Dolní Nechory tvoří onu obdivovanou vinařskou vesničku, zatímco Horní Nechory jsou podél vinohradnické cesty ležící přímo mezi vinohrady.
K Nechorám do sklepa 2021

26.6.
K Nechorám do sklepa 2021

Členové Spolku Nechorští vinaři otevřou sklepy od 10.00 do 19.00 hod. Ráno pojede z okolních obcí svozový autobus - Nechorský expres. Volná degustace v nejméně 20 sklepech, hudba a doplňkový program.

Vinné sklepy Nechory

Vinné sklepy Nechory

V nejjižnějším cípu Moravy mikroregionu Podluží leží vinařská obec Prušánky se starou viniční horou Nechory. Nechory jsou vesničkou tvořenou pouze vinnými sklepy, vytvářející ráz malé obce se svým náměstíčkem a přiléhajícími uličkami.

Morávia víno Prušánky - moderní vinařství a ubytování v Nechorách

Morávia víno Prušánky - moderní vinařství a ubytování v Nechorách

Moderní vinařství na okraji Prušánek. Všechna lahvová vína jsou vyráběna z hroznů z vlastní vinice. Degustace a společenské akce se odehrávají ve vinném sklepě v malebné čtvrti vinných sklepů Nechory. K dispozici je i ubytování.