ÚvodAktualityZa méně peněz víc muziky aneb kde s jedním vstupným uvidíte víc?
slevové karty, dovolená v Česku, kudyznudy
Zážitky

Za méně peněz víc muziky aneb kde s jedním vstupným uvidíte víc?

Vzpomínáte na profesora Zelí z povídky Miloslava Šimka a Jiřího Grossmana Exkurze do zoo a jeho vychytralou poznámku „Nechci slevu zadarmo“? Okřídlenou větou jsme se na portálu Kudy z nudy nechali vést při mapování míst, kde vám nabídnou nejrůznější zvýhodněné vstupenky.

Ušetřete s BrnoPas

BrnoPasTuristická karta BrnoPas přináší tipy na zajímavá místa, slevy na jejich vstupné a mnohé další výhody: do pěti top brněnských cílů vstup zcela zdarma, možnost předběhnout fronty a přednostně se dostat do vily Tugendhat anebo do Vodojemů na Žlutém kopci. V plavební sezóně, od dubna do října, je součástí i lodní doprava po brněnské přehradě zdarma. Čtyřčlenná rodina, která chce poznat Brno a užit si dovolenou, s třídenním kartou ušetří na vstupech a veřejné dopravě zhruba 3 500 korun. Slevy nabízí aplikace na několik desítek míst, vedle oblíbených a známých cílů jako Špilberk či Stará radnice jsou to méně známé památky, muzea, galerie či také bazén v Kohoutovicích, zoo nebo Rodinný zábavní park Bongo. Brnopas si můžete pořídit online, z pohodlí domova ještě před cestou, nebo jej zakoupíte přímo v Brně, a v to v síti informačních center nebo v zapojených hotelech.
 

Společná vstupenka Třeboň & Tábor

muzeum marciápnu TřeboňUšetřit lze také v jihočeských městech Třeboň a Tábor. Pokud se chystáte navštívit zdejší sladká muzea. V Táboře se nachází Muzeum čokolády a marcipánu a v kraji rybníků láká milovníky sladkého Třeboň v marcipánu – galerie, čokolaterie a dílna. Obě místa nabízí dvojvstupenku pro dospělé za 250 Kč, pro dítě od 100 cm, seniory a studenty za 200 Kč, rodinné vstupné stojí 890 Kč. Děti do 100 cm mají vstup zdarma. Vlak oběma směry jede každé 2 hodiny ze zastávky Tábor – Třeboň lázně. V Táboře dojdete do muzea za cca 15–20 minut, v Třeboni za 10 minut. Doporučujeme kombinaci vlak a kolo, krásná cyklostezka vede mezi Veselím nad Lužnicí a Třeboní. Absolutní rovina mezi rybníky, vhodná pro celou rodinu. Samozřejmě můžete přijet i autem, cesta by neměla zabrat více než 45 minut.
 

Společná vstupenka kolínských památek

Chcete poznat všechny kolínské památky důkladně, v klidu a za zvýhodněnou cenu? Pak je pro vás ideální společná vstupenka do devíti kolínských objektů, kterou pro místní i návštěvníky připravilo město Kolín a Regionální muzeum v Kolíně. Vstupenka se prodává ve variantách základní, snížené a rodinné vstupné s platností jeden měsíc od zakoupení a k dostání bude v Městském informačním centru, v pokladně Regionálního muzea ve Veigertovském domě a dále na pokladně Bartolomějského návrší a rozhledny Vodárna. Do vstupenky jsou zapojeny všechny objekty Bartolomějského návrší i Regionálního muzea v Kolíně, synagoga a rozhledny Vodárna i Práchovna.
 

Křížem krážem přes muzea a galerie Vysočiny

Muzeum VysočinySpolečnou vstupenku pro dvanáct vstupů do čtyř muzeí, jejich čtyř poboček a do tří galerií nabízejí muzea a galerie na Vysočině. Stojí 200 Kč pro dospělé, 100 Kč pro děti, studenty a seniory a 400 Kč pro školní třídy a na rozdíl od jiných je přenosná; lze ji tedy půjčit například přátelům či příbuzným. Navíc nemá ani časové omezení – zkrátka platí tak dlouho, dokud nenavštívíte poslední instituci, s limitem dva roky od prvního zaznamenaného vstupu. Variabilní je i její použití: můžete postupně navštívit všechna místa, ale také můžete opakovaně navštívit jen vybrané instituce anebo si dokonce dvanáctkrát zajít na jediné místo; to záleží jen na vás. A kam vás na Vysočině pozvou? Třeba do Muzea Vysočiny a do Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, do Muzea Vysočiny a do Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě v Havlíčkově Brodě, do Muzea Vysočiny v Pelhřimově, do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, do Muzea Vysočiny v Třešti, Muzea Vysočiny v Telči, Muzea řemesel v Moravských Budějovicích a Muzea v Jemnici.


Zážitky u Želivky s vodou i včelami

Vodní dům HuliceNavštivte Vodní dům, Para Zoo Vlašim a Včelí svět v Hulicích s celou rodinou na jednu výhodnou vstupenku. Vstupenka Rodinka platí po celou turistickou sezónu, takže si můžete návštěvu jednotlivých míst rozložit do několika dní. Vstupenky za 350 Kč lze zakoupit ve Včelím světě, Para Zoo i Vodním domě od dubna do listopadu. Moderní expozice Včelí svět v Hulicích hravým způsobem představuje život včel. V sezóně uvidíte i živé včely. Přímo u hráze přehrady, cestou z Hulic do Zruče vás zaujme zajímavá stavba Vodního domu. Uvnitř i venku v atriu najdete interaktivní exponáty, týkající se vody.
 

Tři památky v pražské Troji

Zoo PrahaTaké v Praze se setkáte s výhodnými vstupenkami. Například v pražské Troji můžete za jedno vstupné navštívit hned tři nejpopulárnější místa. Takzvaná Trojská karta opravňuje svého držitele k jednomu vstupu do Zoo Praha, Botanické zahrady hlavního města Prahy a do zámku Troja, kde sídlí Galerie hlavního města Prahy. Navíc se nemusíte bát, že byste nestihli všechny expozice během jednoho dne – karta totiž platí v průběhu celé letní sezóny, a to od 1. dubna do 30. září. Pořídíte jí v pokladnách všech tří institucí. Jen mějte na paměti, že kartu nelze použít k opakovanému vstupu na stejné místo. Ptáte-li se na cenu, prozradíme vám, že Trojská karta stojí pro dospělého 350 Kč, 200 Kč děti od 3 do 15 let a 950 Kč za celou rodinu (2 dospělí a až 4 děti 3–15 let).
 

Trojvstupenka v Kutné hoře aneb 3TOP

Kutná HoraV Kutné Hoře je i letos možné zakoupit si společnou vstupenku zahrnující kromě rozšířeného prohlídkového okruhu chrámu sv. Barbory také kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie v Sedlci. Radost turistům udělá i zpráva, že s kombinovanou vstupenkou můžete navštívit kapli Božího těla zdarma. Trojvstupenka stojí dospělého 360 Kč, seniory od 65 let a studenty od 15 do 26 let přijde na 270 Kč, děti od 6 do 15 let a držitelé průkazu ZTP zaplatí 120 Kč. Zakoupením vstupenky také přispějete na zpřístupnění památek kaple Božího těla a kostela Matky Boží Na Náměti.
 

Lázně Františkovy každému vyhoví...

FrantišekJak se zpívá ve známé písničce, Františkovy Lázně nabízejí spoustu atraktivit. A své hosty vyzývají: Plaťte jednou, přijeďte třikrát. Každý, kdo si zakoupí jednotnou vstupenku na kterékoliv z pokladen hradu Seeberg, Národní přírodní rezervaci Soos či v Městském muzeu ve Františkových Lázních může využít vstup do kteréhokoliv z těchto míst v průběhu 10 dní již zdarma. Jednotná vstupenka stojí pro dospělé 250 Kč a rodinné vstupné (2 dospělí + 3 děti) je stanoveno na 500 Kč. Většina míst je přístupná celoročně, avšak rezervace Soos na zimu zavírá (prosinec – březen).
Společná vstupenka „Rodinka“ ČSOP Zážitky

Společná vstupenka „Rodinka“ ČSOP

Něco málo přes kilometr a asi dvě minuty autem jsou od sebe vzdálené dva nejoblíbenější turistické cíle v Kraji blanických rytířů – Vodní dům a Včelí svět v Hulicích. Rozhodně se vyplatí navštívit oba. I finančně – se společnou vstupenkou Rodinka.

Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina Kultura

Společná vstupenka do muzeí a galerií v kraji Vysočina

Společná vstupenka muzeí a galerií zřizovaných Krajem Vysočina umožňuje opakovaně zavítat do jednoho kulturního zařízení, navštívit postupně všechny nebo vybrané zapojené instituce do vyčerpání dvanácti vstupů. Vstupenka je navíc přenosná.

Třeboň v marcipánu – galerie, čokolaterie a dílna Kultura

Třeboň v marcipánu – galerie, čokolaterie a dílna

Pojďte se podívat na dějiny města Třeboně jako na dlani. Chceme ukázat Třeboň v jiné perspektivě, možná více v legendách a pověstech, chceme ukázat kreativitu a šikovnost našich cukrářů, chceme umožnit návštěvníkům zkusit si sami s marcipánem pracovat.

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě Příroda

Zoo Praha – pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 15 pavilonů, 150 expozic, 4 restaurace, 10 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Brnopas – turistická karta, která šetří peníze Zážitky

Brnopas – turistická karta, která šetří peníze

Líbí se vám Brno? Rádi poznáváte zajímavá místa? Chcete ušetřit? Vydejte se poznávat město s BRNOPASem. Vybrat si můžete variantu od jednoho do tří dnů pro dospělé nebo pro děti do 15 let. Každou variantu je možné koupit i se vstupenkou do vily Tugendhat či do Vodojemů Žlutý kopec.

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře Zážitky

Muzeum čokolády a marcipánu v Táboře

Muzeum je v historickém centru města ve třech spojených gotických domech s renesanční fasádou. Expozice je zčásti věnována čokoládě a jejímu zpracování, zčásti marcipánu.

Trojvstupenka do kutnohorských chrámů – prohlídkový okruh 3TOP

1. 1.31. 12.
Trojvstupenka do kutnohorských chrámů – prohlídkový okruh 3TOP

V rámci spolupráce dvou kutnohorských farností je možné zakoupit si společnou vstupenku do tří nejkrásnějších církevních památek Kutné Hory.

Zámek Troja Kultura

Zámek Troja

Trojský zámek je stavba pozoruhodná a výjimečná. Spíše než zámkem by se vlastně měl nazývat vilou, je totiž ozvěnou honosných římských předměstských vil, které na své dlouhé cestě viděl její stavebník, Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka. Během sezóny zde Galerie hlavního města Prahy pořádá výstavy.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji Příroda

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 25 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Další aktuality

Oslavte Světový den hudby!

Že si nedokážete představit svůj život bez hudby? Hudbu můžeme poslouchat prakticky kdykoliv a kdekoliv. Poslech oblíbených skladeb a písniček přináší radost a hezké vzpomínky, zlepšuje spánek a snižuje hladinu stresu. A hlavně i hudba má svůj svátek: Světový a Evropský den hudby slavíme každoročně 21. června. Co by si fandové klasické i moderní hudby měli poznačit do kalendářů?
28. květen 2024 14:59
Zážitky

Tipy pro všechny milovníky modelové železnice

Pro všechny nadšené modeláře a milovníky vláčků dnes přinášíme tipy na návštěvu modelů železnic. Malí i velcí nadšenci se mohou nechat unést do nejmenších podrobností zachycenými vlakovými soupravami i železničními drahami.
28. květen 2024 10:00
Zážitky

100 tipů, jak si užít den dětí 2024

Připravte svým dětem na jejich svátek nevšední zážitky v podobě zvláštních prohlídek hradů a zámků, speciálních představení a programů a dalších zážitků. Vybírat můžete z řady zajímavých akcí, další tipy naleznete na Kudy z nudy v kalendáři akcí. Den dětí se nebude slavit jen 1. června!
27. květen 2024 20:34
Zážitky

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Kudy z nudy přináší tipy na zajímavý program pro rodiny s dětmi na víkend (1.6. – 2.6.) v Praze a jejím okolí, Čechách, Moravě i Slezsku. Vyberte si rodinné programy, zábavu a zážitky pro malé i velké, holky i kluky, zajímavé akce a výpravy na místa, kde se děti rozhodně nebudou nudit: Den dětí v Zoo Ostrava 2024, Den dětí v Zoo Jihlava, Pradědečkův traktor v Národním zemědělském muzeu v Čáslavi, Den dětí v Safari Parku Dvůr Králové, Den dětí na Zubačce. Naplánujte s námi výlety za kulturou, do zoo, do přírody nebo na zajímavou výstavu a užijte si společný víkend.
27. květen 2024 7:00
Zážitky

50 tipů na víkend z celého Česka

Kudy z nudy přináší aktuální tipy na víkendové zážitky (1.6. – 2.6.). Na jediném místě najdete tipy na akce ze všech krajů a regionů České republiky. U nás si vybere si každý! V nabídce je rodinná zábava, program pro děti, romantika, sport, výlety do přírody, výstavy, koncerty i adrenalinové zážitky: Průvodci divočinou 2024 v Národním parku Šumava, Aviatická pouť v Pardubicích 2024, Zahájení lázeňské sezóny ve Velkých Losinách, Česká národní banka – Encéčko slaví 2. narozeniny, Rumfest 2024. Vyberte si zajímavé akce a naplánujte s námi program na víkend!
27. květen 2024 7:00
Zážitky

Naplánujte si výlet vlakem – turistické vlaky a vláčky vyrazily do nové sezóny 2024

Na turistické tratě se na jaře opět vrátily po zimní přestávce vlaky a vláčky motoráčky. Nadšeným cestovatelům se tak nenabízejí jen lákavé nostalgické železniční trasy, ale také zajímavá místa v okolí. Vydejte se proto na výlet po půvabných lokálkách nejrůznějšími kouty Česka, nebo vezměte s sebou kolo a popojeďte speciálním cyklovlakem.
25. květen 2024 15:00
Zážitky

Plavební sezona 2024 na Vltavě je tady – parníky plují na Slapech, Orlíku i Lipně

Na vltavských vodách již začala plavební sezóna a je doslova v plném proudu. Parníkem se můžete projet napříč Slapy, Orlickou přehradou i Lipnem. Parníky jezdí před prázdninami většinou jen o víkendech, v červenci a srpnu pak bude fungovat denní provoz.
25. květen 2024 12:00
Zážitky

Dvanáct míst, kam vyrazit před vrcholnou sezonou aneb daleko od hlučících davů

Nechali jste se nalákat krásnými (a hlavně liduprázdnými) fotografiemi a vyrazili na výlet někam, kde pak kvůli davům není k hnutí? Žádné výletní místo není tak rozsáhlé, aby se tam vešli všichni, ale existuje cesta, jak se dalším nadšeným návštěvníkům vyhnout. Vypravte se na cesty dřív, než začne vrcholná turistická sezona!
24. květen 2024 14:00
Zážitky