Úvod > Aktuality > Karlovy Vary zvou na festival světel
Karlovy Vary zvou na festival světel
"> "> ">

Karlovy Vary zvou na festival světel

Vydáno 9. září 2019 Kultura
Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města, to je festival světla Vary°Září 2019. Letos se bude konat od 13. do 14. září a promění na pár okamžiků například Hotel Thermal na Hvězdnou bránu, Dvořákovy sady v Nebeskou bouři či Divadelní náměstí na 4 roční období. Grandhotel Pupp zachytí výzmamné okamžiky od sametové revoluce.
Ať už se do Karlových Varů počátkem září vydáte za blahodárnými horkými prameny, z nichž je nejznámější a největší Vřídlo (73,4 stupňů Celsia), nebo na výlet za historií, nenechte si ujít 13. a 14. 9. 2019 tamní festival světelných instalací Vary°Září.

Multimediální show Hvězdná brána u Hotelu Thermal vás bude lákat již z dálky. Velké kruhové plátno umístěné ve výšce, společně s výkonnými světly samo o sobě připomíná hvězdnou bránu. Obsahem projekce odehrávající se na velkém kruhovém plátně bude putování vesmírem pomocí červích děr. Ve Dvořákových sadech vás pak bude čekat Nebeská bouře, která vás přenese nad bouřková oblaka, ve kterých probíhá neskutečná podívaná. V mračnech se blýská a pulzují všemi barvami. Tato nevídaná podívaná je doplněna výraznými zvukovými efekty.

Videomapping Karlovy VaryJedinečná kinetická světelná instalace DNA na Mlýnské kolonádě nabídne unikátní pohled na desítky světelných LED trubic, které budou zavěšeny na desítkách pohyblivých motorů. Díky tomu vytvoří fascinující 3D obrazce v nejrůznějších barvách, polohách a výškách. Světelnou audiovizuální instalaci Mineralizace vytvoří speciálně upravené světelné programovatelné RGB LED pásky. Jak bude vše vypadat přijďte zhlédnout na Tržní kolonádu.
 

Čtyři roční období a Světelný orchestr

Karlovy Vary videomappingNevšedním zážitkem budou Čtyři roční období. Jedná se o projekci na vodní stěnu ve 3D. Příběh, jehož podkladem je stejnojmenná skladba od Vivaldiho vám představí životadárnou sílu vody z Karlových Varů ve všech ročních obdobích a ve všech jejich podobách. Videomapping na Grandhotelu Pupp, který uctí výročí 30 let od Sametové revoluce. Videomapping na motivy sametové revoluce bude kloubit významné okamžiky, které vedly k sametové revoluci a vzniku našeho svobodného demokratického státu spolu s uměleckými a architektonickými prvky.

Festivalovou lahůdkou bude Světelný orchestr u Císařských lázní. Ten bude reagovat na hlasitost zadaných povelů diváků. Když diváci překročí stanovenou hladinu zvuku, oživí budovy i uvnitř, kde se zjeví částicové tančící siluety. I když návštěvníci nebudou zrovna aktivní, na budově stále poběží základní vrstva videomappingu, která bude mapovat architekturu Císařských lázní.
Vary°Září 2020 - festival světla

11.9.
12.9.
Vary°Září 2020 - festival světla

První tři ročníky se setkaly s nebývalým zájem občanů i návštěvníků města Karlovy Vary a letos tomu, doufejme, nebude jinak! V roce 2020 od 11. do 12. září.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny - Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady najdete na začátku lázeňské zóny po pravé straně na cestě mezi hotelem Thermal a Sadovou kolonádou. Park nese jméno slavného českého hudebního skladatele světového formátu – Antonína Dvořáka, který je zde také zvěčněn v podobě sochy.

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Grandhotel Pupp - komfort, který si zasloužíte!

Exkluzivní pobyt dle vašich představ v srdci Karlových Varů, v klidném lázeňském městě s unikátní atmosférou v té nejvyšší kvalitě. Každý pokoj si díky unikátní architektuře hotelu zachovává svůj osobitý vzhled.

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Spa hotel Thermal Karlovy Vary

Čtyřhvězdičkový hotel je umístěn v srdci Karlových Varů. Nabízí komfortní ubytování s výbornou lázeňskou a wellness péči kombinovanou krásným výhledem na lázeňskou část města. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Další aktuality

10.7.
2020
Pojeďte na výlet do Kyselky - zaveze vás tam prádzninový speciál

Pojeďte na výlet do Kyselky - zaveze vás tam prádzninový speciál

Západočeské lázně | Lázně a wellness
5.7.
2020
Známé i neznámé vyhlídky na Ohři

Známé i neznámé vyhlídky na Ohři

Západočeské lázně | Příroda