Úvod > Aktuality > Karlovy Vary zvou na festival světel
Karlovy Vary zvou na festival světel
"> "> "> "> ">
Kultura

Karlovy Vary zvou na festival světel

  • Vydáno8. září 2020
Jedinečná koncepce festivalu kombinující nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města, to je festival světla Vary°Září 2020. Letos se bude konat od 11. do 12. září a zkombinuje nejzajímavější technologie dneška s neopakovatelnou architekturou Karlových Varů. Letošní již 5. ročník akce má podtitul "zpátky do budoucnosti".
Ať už se do Karlových Varů počátkem září vydáte za blahodárnými horkými prameny, z nichž je nejznámější a největší Vřídlo (73,4 stupňů Celsia), nebo na výlet za historií, nenechte si ujít 11. a 12. 9. 2020 tamní festival světelných instalací Vary°Září.

Leitmotiv letošního ročníku „zpátky do budoucnosti“ se prolíná celým programem, ovšem obrací se i k něčemu naprosto nadčasovému bez čehož nás žádná budoucnost nečeká a to je příroda. Projděte osm stanovišť po břehu řeky Teplé na tradičních promenádních místech objevíte vesmírnou krajinu, svítící stromy a dokonce vám nad hlavou proplují návštěvníci z mořských hlubin.

velorejn karlovy varyMultimediální show Hvězdná brána u Hotelu Thermal vás bude lákat již z dálky. V hlavní roli 6minutové Lasermappingové show vystoupí dva ikonické automobily, které rozehrají příběh do tří částí. Jako první bude poskládán z laserových křivek legendární Velorex z filmu „Vrchní, prchni!“ (1980), který se svým dějem nezapomenutelně zapsal do historie Karlových Varů. Hadrák se v další části promění do podoby vozu Delorean z filmu „Návrat do Budoucnosti” (1985-1990), který přímo odkazuje k tématu celého festivalu. V závěrečné části se oba automobily utkají o pomyslnou hlavní cenu, kterou bude slavná soška s křišťálovým globem KVIFF. Návštěvníci tak mohou jenom hádat, který vůz zvítězí v tomto bizarním závodě, jehož počátek sahá do 80. letech minulého století.
 

Interaktivní hra u Alžbětiných lázní

videomapping karlovy varyU Alžbětiných lázní si přjdou na své všichni hraví návštěvníci. Obří interaktivní projekce od předního českého umělce Dana Gregora aka INITI.org vtáhne do hry jak dětského, tak dospělého návštěvníka. Posbírejte míčky a trefujte společně vetřelce z vesmíru, kteří ohrožují naši planetu. Jen vaše spolupráce může Zemi zachránit. Znič zlou sílu, zasaď strom, zachraň planetu!

Atmosféru dotvoří více než pět desítek světelných míčů, které se budou barevně „pohupovat“ do rytmu hudby. Za mixážním pultem se objeví DJ Chris Kaufmann. Obří statickou projekci chystá u lázní také karlovarská legenda Moser.
 

Návštěvníci na kolonádách

Karlovy Vary videomappingDo Karlových Varů připlují Návštěvníci z mořských hlubin v podobě obřích svítících ryb, medůz či mořských panen na chůdách – k vidění budou na Mlýnské kolonádě. Technologie optických vláken nejmodernějších LED světel oživuje originální interaktivní loutky a dokazuje tak, že tradice loutkářství je stále živá.

Ve Dvořákových sadech si rozbalí tábor neznámá skupinka „čundráků“. Nikdo neví, kde se vzala a proč se utábořila přímo na hlavní promenádě. Zbývá tedy jenom zjistit, zda všichni už spí, a jestli je možné někomu trochu zaškodit a vzbudit jej zvukem, světlem nebo obojím najednou. Pohozený ešus a lžíce si doslova říkají o fyzický kontakt. #škoditPovoleno.

U Vřídla objevíte obří statickou projekci, která na fasádě Městské spořitelny připomene Karlovarskou minerální vodu – neopakovatelný a jedinečný přírodní zdroj, jehož účinky jsou prověřeny staletou praxí.


Interaktivní hra Grow i zkamenělá svatba

Videomapping Karlovy VaryFestivalový vstup anebo výstup vytvoří strom u Císařských lázní v sadech Karla IV. Desítky metrů LED světel zavěšených opatrně na majestátní lípu reagují na pohyby přírodních „žetonů“ na interaktivním stole. Kombinace „žetonů“ probouzejí jak světelné, tak zvukové efekty, evokují tu pravou městskou džungli.

Tématické zpracování pověsti vztahující se ke Svatošským skalámO zkamenělé svatbě“ uvidíte u kostela sv. Máří Magdalény. Videomapping má délku cca 6 minut.
Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal Karlovy Vary

Hotel Thermal se nachází v srdci Karlových Varů. Nabízí ubytování na pokojích s krásným výhledem do lázeňského centra a především prvotřídní lázeňskou a wellness péči. V hotelu se každoročně pořádá Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary.

Prohlídka Karlovarského městského divadla

Prohlídka Karlovarského městského divadla

Pro skupiny minimálně 25 osob je možné objednat si v pobočkách infocentra Karlovy Vary prohlídku Karlovarského městského divadla. Budova byla postavena podle projektu vídeňského ateliéru F. Fellnera a H. Helmera. Výzdoba interiérů a malby byly svěřeny bratřím Gustavu a Ernestu Klimtovým.

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny – Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady v Karlových Varech

Dvořákovy sady najdete na začátku lázeňské zóny po pravé straně na cestě mezi hotelem Thermal a Sadovou kolonádou. Park nese jméno slavného českého hudebního skladatele světového formátu – Antonína Dvořáka, který je zde také zvěčněn v podobě sochy.

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Alžbětiny lázně v Karlových Varech

Přijďte se odreagovat a udělat něco pro své zdraví do Alžbětiných lázních, jedné z nejkrásnějších architektonických dominant Karlových Varů. Lázně byly založeny roku 1906 a pojmenovány po císařovně Elizabetě – Sissi.

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

Svatošské skály u Lokte – zkamenělá svatba

V Karlovarském žulovém masívu vznikl působením řeky Ohře chráněný přírodní výtvor Svatošské skály s množstvím skalních pilířů, hranolů a jehlanů.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.