Úvod > Aktuality > Za hudbou i zábavou se vydejete na Kytarový festival do Mikulova

Za hudbou i zábavou se vydejete na Kytarový festival do Mikulova

Vydáno 10. července 2019 Zážitky
Kytarový festival Mikulov patří již tři desetiletí k nejvýznamnějším akcím svého druhu nejen v České republice, ale i v celém středoevropském prostoru. Také jeho letošní ročník probíhá do 13. července 2019 tak jako v minulých letech formou přednášek, seminářů, výstav a výuky v mistrovských třídách. Nedílnou součástí festivalu je opět řada odpoledních a večerních koncertů pro veřejnost. Hlavním cílem festivalu je představit domácímu i zahraničnímu publiku špičkové osobnosti světa klasické kytary a zprostředkovat naší odborné i laické veřejnosti nejnovější informace z oblasti tvorby a interpretace kytarové hudby.
Nejviditelnějsí součástí festivalu jsou od 7. do 13. července 2019 veřejné odpolední a večerní koncerty v prostorách mikulovského zámku, na kterých se účastníkům festivalu i veřejnosti představují přední světoví umělci.

Festival v Mikulově v roce 2019 již tradičně probíhá ve dvou rovinách. První je určena zejména aktivním účastníkům festivalu a jejím obsahem je především výuka v tzv. mistrovských třídách (denně od 9:00 do 12:30 hodin), které vedou renomovaní pedagogové, působící zpravidla na zahraničních vysokých uměleckých školách a univerzitách.

Druhou, veřejnou rovinu festivalu, tvoří devět koncertů v prostorách mikulovského zámku, na kterých se publiku představí špičkoví kytaristé z řady zemí světa. K vystoupení v roce 2019 jsou pozváni Reentko Dirks (Německo), Ladislav Pazdera (Česká republika), Margarita Escarpa (Španělsko), Leoš Čepický (Česká republika), Petr Saidl (Česká republika) a Giampaolo Bandini & Cesare Chiacchiaretta (Itálie).

Odpolední koncerty patří účastníkům festivalu a také kytarovému orchestru složeného z účastníků festivalu.

Na festival každoročně přijíždí kolem 120 aktivních účastníků především z řad posluchačů konzervatoří, vysokých hudebních škol a univerzit, jsou mezi nimi ale také učitelé základních uměleckých škol a konzervatoří či amatérští zájemci z ČR i ze zahraničí. Celkový součet návštěvníků koncertů, kteří se do Mikulova sjíždějí z celé republiky, dosahuje cca 2000 osob.
Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Zámek Mikulov - jeden z nejmalebnějších moravských zámků

Silueta mohutného zámku je v krajině Pálavy viditelná už dáli. V jeho zdech pobývala řada známých osobností, mezi jinými i císař Napoleon. Čeká tu na vás expozice "Od gotiky po empír", expozice "Víno napříč staletími" obrazy z rodové sbírky Dietrichsteinů, zámecká knihovna i obří sud.