ÚvodAktualityZa hudbou i pivem vyrazte na Slavnosti svijanského piva
Gurmánská turistika

Za hudbou i pivem vyrazte na Slavnosti svijanského piva

  • 14. července 2023
Nadcházející 34. ročník tradičních Slavností svijanského piva nabídne již tuto sobotu 15. července od 13:00 hodin opět bohatý program, 16 druhů pivního moku, 12 hudebních interpretů a pět nápojů pro abstinenty.
PivoSlavnosti by si neměl nechat ujít žádný milovník piva: z celkem 160 píp poteče všech 16 svijanských piv a i laici si budou moci vyzkoušet, jak náročné je být pivním degustátorem. Zkrátka nepřijdou ani ti, kteří si klasické pivo dát nemohou. V nabídce nechybí nealko varianta Vozky – míchaný nápoj z nealkoholického piva se šťávou z černého rybízu a limetky. Kdo by chtěl míchaný nápoj přímo s pivem, může ochutnat Vozku Yuzu a Bergamot. Jde o nezaměnitelnou chuť přírodní šťávy exotického citrusu yuzu ve spojení s populárním Vozkou. Vítané ochlazení nabídne i speciální pivní zmrzlina.

Z klasických piv můžete ochutnat např. Slavnostní Svátek – výjimečný kroužkovaný ležák, který zrál v sudech po dobu 6 měsíců, nejprodávanější svijanské pivo Máz 11 %, tmavou Svijanskou Kněžnu 13 % a světlého Svijanského Knížete 13 %, kteří se skvěle doplňují. Velmi zajímavý bude také Prémiový ležák 450 (jenž byl uvařen jako speciální pivo pro oslavy 450 let od založení pivovaru ve Svijanech), nefiltrovaný Kvasničák 13 %, Weizen 12 % (jediné svijanské pivo, které není plzeňského typu) nebo nejsilnější svijanský speciál Baron 15 %.

Slavnosti SvijanyNa centrálním pódiu pivních slavností se od 13:00 do pozdních nočních hodin vystřídá dvanáct skupin a interpretů. K hlavním magnetům budou patřit Mňága a Žďorp, Gaia Mesiah a Argema či zpěváci Miro Šmajda, Václav Noid Bárta a Tereza Mašková, kteří vystoupí na velkém centrálním pódiu v areálu koupaliště. Na menším kamenném pódiu si poslechnete například Děda Mládek Illegal Band, punk-rocková kapela Wotazník, Prague Queen a živou taneční hudbu širokého spektra zajistí Veselí Pozůstalí. Návštěvníci se mohou ubytovat na přilehlých loukách, kde je možné spát za symbolický poplatek ve spacáku, ve stanu nebo třeba karavanu.
Zámek Svijany Památky

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Pivovar Svijany u Turnova Gurmánská turistika

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Turnova. Byl založen před rokem 1564, novodobá historie pivovaru se píše od roku 1998, kdy byla založena společnost Pivovar Svijany s.r.o. V nabídce je 11 druhů piv, exkurze i příjemné posezení v pivovarské restauraci.

Další aktuality

Dny lidové architektury lákají do Libereckého kraje

Již podvanácté budou moci lidé o víkendu 20. a 21. července 2024 navštívit ve Dnech lidové architektury celkem 15 objektů spojených s tradičními řemesly a výrobou. Letošní ročník vás zavede do často veřejnosti nepřístupných objektů, které můžete zdarma navštívit jen v tomto víkendu. Těšit se můžete na divadelní a folklorní vystoupení či výstavy a tematické přednášky, to vše v originálním prostředí roubených chalup, mlýnů, statků, hostinců nebo papírny.
16. červenec 2024 16:00
Památky, Liberecký kraj

Pivní slavnosti nabídnou pivo, hudbu a skvělou zábavu nejen v Harrachově

Kdo má rád pivo, ten si o prázdninách může vybrat hned z několika festivalů a slavností. Na všech vás čeká hudba, pivní soutěže, zábava a hlavně ochutnávky zajímavých piv z mnoha desítek malých i velkých pivovarů.
15. červenec 2024 15:23
Gurmánská turistika, Liberecký kraj

Turistické autobusy v Českém ráji vás svezou na výlet i s kolem

I v letošním roce můžete opět využít při poznávání Českého ráje letních linek turistických autobusů s přepravou kol. Využitím turistického autobusu šetříte nejen přírodu, ale nebudete mít žádné starosti s parkováním vašeho auta. Turistické autobusy jezdí letos na osmi linkách a zavezou vás k nejoblíbenějším místům Českého ráje.
14. červenec 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Nejlepší koupání: tipy na příjemné koupání v Libereckém kraji

V Libereckém kraji najdou milovníci vodního živlu spoustu skvělých možností, kde si pořádně zaplavat v přírodě či se osvěžit během tropických dnů v chladné vodě. V našich tipech ale najdete také místa pro ty, kteří dávají přednost bazénům a akvaparkům. Stačí si jen vzít plavky, ručník a hurá k vodě!
9. červenec 2024 18:00
Letní sporty, Liberecký kraj

Léto láká děti do přírodního parku Šťastná země v Radvánovicích u Turnova

Znáte přírodní zábavní park Šťastná země nedaleko Turnova? Dětem se tu určitě bude líbit! Najdou zde velké množství atrakcí, které jsou navíc šetrné k přírodě a životnímu prostředí. Je zde například trpasličí vesnička, ke hrám vybízející dřevěný hrad, oblíbené trampolíny a všelijaké prolézačky. Děti se navíc mohou těšit na originální programy a doprovodné aktivity.
5. červenec 2024 10:48
Zážitky, Liberecký kraj

V červenci začíná Sedmihorské léto 2024: vystoupí hvězdy hereckého a hudebního nebe

Hudební a divadelní festival Sedmihorské léto letos v červenci a v srpnu uvede deset samostatných akcí. V romantickém prostředí pod Troskami si užijete koncerty, divadlo, zábavnou talk show i jógový kemp! Podívejte se s portálem Kudy z nudy, co vše letos pořadatelé připravili.
26. červen 2024 15:24
Kultura, Liberecký kraj

Hrad Grabštejn láká na nový okruh Grabštejnské poklady

Chcete-li poznat to nejcennější, co Grabštejn ve svých zdech skrývá, navštivte nový okruh zpřístupněný od června 2024. Zavede vás nejen do grabštejnského sklepení, ale i do jedinečné renesanční kaple svaté Barbory a čeká vás také výstup a rozhled z hradní věže. O tom, jak přínosné jsou archeologické nálezy a co všechno díky nim o životě na hradě víme, svědčí i plánované rozšíření archeologické expozice na doplňkovém prohlídkovém okruhu Grabštejnské poklady.
22. červen 2024 12:00
Památky, Liberecký kraj

Bike Park v Rokytnici má otevřeno každý víkend

Bikepark Rock-It-Nice se nachází v areálu Horní Domky v Rokytnici nad Jizerou. Pro milovníky downhillu jsou připraveny tři trasy v celkové délce 5 kilometrů. Tratě jsou postavené tak, že si na své přijde každý. V červnu, září a říjnu je bikepark otevřený každý víkend od 9:00 do 17:00 hodin, v červenci a srpnu každý den.
16. červen 2024 9:00
Letní sporty, Liberecký kraj