Úvod > Aktuality > Za hudbou i pivem vyrazte na Slavnosti svijanského piva

Za hudbou i pivem vyrazte na Slavnosti svijanského piva

Vydáno 11. července 2019 Gurmánská turistika
Nadcházející 30. ročník tradičních Slavností svijanského piva nabídne již tuto sobotu 13. čevrence od 13:00 hodin opět bohatý hudební program. Na třech pódiích se v areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě vystřídá na dvacet skupin a interpretů. K hlavním magnetům bude patřit vystoupení Marie Rottrové a Septet Plus Orchestry, kapely Jelen, Krucipusk nebo The Tap Tap. Vedle nabitého hudebního programu hosty ve Svijanském Újezdě očekává i celá řada doprovodných akcí pro celou rodinu, včetně ohňostroje krátce po setmění.
PivoSlavnosti by si neměli nechat ujít ani milovníci piva: z celkem 160 píp poteče všech dvanáct svijanských piv a i laici si budou moci vyzkoušet, jak náročné je být pivním degustátorem. Vítané ochlazení jim nabídne speciální pivní zmrzlina. Ochutnat můžete tmavou Svijanskou Kněžnu 13 % a světlého Svijanského Knížete 13 %, kteří se skvěle doplňují.

Ze stánku s dárkovými předměty si fanoušci budou moci odnést nejen speciální „slavnostní" Plechovku pro chlapy, ale i pivní sklo, některé z mnoha druhů triček, kraťasů nebo cyklodresů a nespočet dalších pivařských drobností.

Po setmění bude program na chvíli přerušen, aby se příchozí mohli pokochat večerním ohňostrojem. Moderátory Slavností svijanského piva jsou Lucie Adamcová a Jan Hanýsek Holeček. Změny v programu jsou vyhrazeny.

Slavnosti SvijanyObec je na oblíbenou akci, jíž se loni zúčastnilo na deset tisíc hostů, kteří vypili celkem 65 tisíc půllitrů piva, dobře připravena. Z důvodu plynulého provozu v ní bude po celou dobu konání slavností povolen pouze jednosměrný provoz a zakázáno bude parkování podél příjezdových cest. Cesta na slavnosti od exitu 67 dálnice D10 bude označena směrovkami a přímo ve Svijanském Újezdě budou moci řidiči osobních vozů využít velkokapacitní parkoviště u místní hasičské stanice a u stanového městečka. Z Liberce, Jablonce, Turnova, Mnichova Hradiště a Mladé Boleslavi budou přímo na místo konání Slavností svijanského piva vypraveny i speciální autobusy. Těm, kdo se na slavnosti rozhodnou dopravit raději vlakem, pořadatelé doporučují vystoupit na stanici Příšovice. Z ní je to do Svijanského Újezdu jen pár kilometrů pěšky a není možné zabloudit - na slavnosti od nádraží každý rok míří davy hostů.
Zámek Svijany

Zámek Svijany

Svijanský zámek vznikl z původní renesanční tvrze, kterou vystavěl stejně jako pivovar v polovině 16. století Jaroslav z Vartemberka. Archeologický průzkum ukázal, že zde osídlení existovalo už před 2500 lety. K vidění je zde řada historických expozic, k nejcennějším exponátům patří bronzový poklad.

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany u Turnova

Pivovar Svijany se nachází ve stejnojmenné obci nedaleko Turnova. Byl založen před rokem 1564, novodobá historie pivovaru se píše od roku 1998, kdy byla založena společnost Pivovar Svijany s.r.o. V nabídce je 11 druhů piv, exkurze i příjemné posezení v pivovarské restauraci.

Další aktuality

14.9.
2016
Na Starých Hradech vypuknou Valdštejnské slavnosti vína

Na Starých Hradech vypuknou Valdštejnské slavnosti vína

Český ráj | Gurmánská turistika
12.10.
2015
Zápolení s bochníky chleba si užijte ve Ski areálu Struhy u Turnova

Zápolení s bochníky chleba si užijte ve Ski areálu Struhy u Turnova

Český ráj | Gurmánská turistika
2.10.
2015
Na zámku Sychrov se rozhostí jablečná pohoda

Na zámku Sychrov se rozhostí jablečná pohoda

Český ráj | Gurmánská turistika