Úvod > Aktuality > Za fotografii doživotně zdarma na Stezku korunami stromů
Za fotografii doživotne zdarma na Stezku korunami stromu
"> Za fotografii doživotne zdarma na Stezku korunami stromu "> Provozovatelé Stezky pripravili netradicní výzvu "> Destinace Lipno získala v lonském roce ocenení EDEN za projekt Lipno bez bariér
Příroda

Za fotografii doživotně zdarma na Stezku korunami stromů

  • Vydáno13. července 2014
Stezka korunami stromů Lipno slaví již své 2. narozeniny. V neděli 20. července 2014 je pro všechny návštěvníky připraveno zábavné odpoledne plné soutěží a her. Na společné oslavě zahraje The Tap Tap. Organizátoři vyzvali všechny návštěvníky, kteří již na Stezce korunami stromů byli, aby zaslali svoji fotografii. Ten, na koho se usměje štěstí, získá pro sebe doživotní vstup na Stezku korunami stromů.

Stezka korunami stromůUnikátní turistická atrakce v České republice, Stezka korunami stromů Lipno, slaví v neděli 20. července 2014 své druhé narozeniny. Na dominantě Lipna bude celý den rušno. Koncert odehraje legendární kapela studentů pražského Jedličkova ústavu The Tap Tap. Díky své bezbariérovosti je Stezka korunami stromů ideálním pódiem pro tuto hudební formaci. Podle Šimona Ornesta, kapelníka The Tap Tap, se všichni již na Stezku těší a jsou rozhodnuti vyjet až na vrchol 40 metrové vyhlídkové věže.

Provozovatelé Stezky připravili netradiční výzvu. Všichni, kdo již Stezku navštívili, mohou poslat svoji fotografii na email narozeniny@stezkakorunamistromu.cz a alespoň symbolicky se také zúčastnit oslavy. Ze všech zaslaných fotek budou vybrány tři, jejichž autoři získají hodnotné ceny. Nejzajímavější z nich je doživotní vstup na Stezku zdarma. V pořadí druhé místo získá rodinný prodloužený víkend na Lipně a třetí služby půjčovny. Došlé fotografie budou promítány u vstupu na Stezku a publikovány na webových stránkách projektu.

Destinace Lipno získala v loňském roce ocenění EDEN za projekt Lipno bez bariér. Právě Stezka korunami stromů byla jedním z hlavních důvodů k udělení toho ocenění. Spojitost The Tap Tap a Stezky korunami stromů Lipno, která je po celé délce bezbariérové, je více než příhodné.

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

Stezka korunami stromů s tobogánem u Lipna

První stezka korunami stromů v České republice je otevřená celoročně. Stezka v délce 372 m z dřevěné konstrukce je citlivě zasazena do smíšeného lesa a při maximálním stoupání 2 – 6% se dostanete až do 24 metrové výšky. Stezka je zakončena 40metrovou vyhlídkovou věží.