Úvod > Aktuality > Posviťte si colou během nových programů v plzeňské Techmanii
K dispozici budete mít všechny indicie a špickove vybavenou laborator
"> K dispozici budete mít všechny indicie a špickove vybavenou laborator "> Kriminálka TSC zasahuje "> V zásobe je hned nekolik zlocinu
Zážitky

Posviťte si colou během nových programů v plzeňské Techmanii

  • Vydáno17. října 2016
Pracovníci Techmanie připravili v laboratoři biologie, chemie i fyziky novou várku programů pro školní návštěvy. Programy jsou určeny pro žáky druhého stupně, kteří na ně mohou zavítat ve středu 19. října. Zkusí si třeba posvítit colou, budou dokazovat vitamíny a podívají se, co jim ničí zuby.

TechmaniaBadatelské aktivity ale čekají na návštěvníky plzeňského Techmania science center. Zejména pak na ty školou povinné. V tamních laboratořích si totiž školní výpravy posvítí na jídlo.

Program v biologické laboratoři „Co ti ničí zuby?“ ukazuje, co všechno má vliv na lidský organismus nebo proč jedno a totéž jídlo jednomu člověku chutná a jinému nikoli.  Děti si zde jednoduchým testem zjistí, zda nemají vlohy být supertasterem a podívají se i na to, jak dobře mají vyčištěné zuby.

Ve fyzikální laboratoři čeká na děti program „Posvítíš si colou?“, který jim přiblíží využití fyziky v kuchyni. Vyzkoušejí si například, zda voda začne rychleji vřít na elektrickém sporáku, indukční desce nebo v rychlovarné konvici. A díky nápojům si rozsvítí diodu.

Laboratoř chemie nabídne v rámci tématu výživy program nazvaný „Vitamíny? Dokaž to!“ V něm si žáci druhého stupně zkusí najít proteiny, lipidy, sacharidy i vitamín C v různých potravinách. Odpoví si tak na otázku, je-li párek pouze z masa, nebo zda brambory obsahují vitamín C.

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

První české 3D planetárium v Techmania Science Centru v Plzni

Co je lepší než dva rozměry? Přece rozměry tři! V Techmanii Science Centra v Plzni můžete zavítat do supermoderního 3D planetária, prvního svého druhu v České republice, které nabízí trojrozměrné projekce na kulovou plochu a mnoho dalšího. Poznejte nejen vesmír, ale i svět moří, oceánů nebo hmyzu.

Techmania Science Center v Plzni

Techmania Science Center v Plzni

Techmania v Plzni nabízí stále nové interaktivní expozice a vědeckotechnické show. Kromě toho můžete v protější budově navštívit i 3D planetárium.