Úvod > Aktuality > Za letním večerním dobrodružstvím na hrady a zámky
Za letním večerním dobrodružstvím na hrady a zámky
"> "> "> Nocní prohlídky sedlecké katedrály "> ">
Zážitky

Za letním večerním dobrodružstvím na hrady a zámky

  • Vydáno9. srpna 2019
O letních prázdninách žijí kulturní památky svým vlastním životem, a to nejen přes den, ale také večer a v noci. Například setmělým Křivoklátem vás provedou historické postavy a na divokou výpravu do české historie zve také zámek Lednice. Žádný romantik by neměl chybět při západu slunce na Troskách. Kdo má pro strach uděláno, může nahlédnout do sedlecké kostnice. Velmi zajímavé jsou také prohlídky podvečerního Mikulova nebo Plzně.

Při svíčkách zámekm Radim

zámek RadimZámek Radim zve v sobotu 10. 8. 2019 na oblíbené noční prohlídky při svíčkách, při kterých navštívíte renesanční obyvatele zámku při jejich práci v kuchyni, starostech ve zbrojnici i zábavě v komnatách.

Navštívíte obyvatele zámku v dobových kostýmech v kuchyni, zbrojnici, i tanečním sále, v doprovodu renesanční hudby v podání Svobodného hudebního bratrstva. Prohlídky začínají od 20:00, 20:30, 21:00, 21:30 a 22:00 hodin, rezervace na prohlídku je doporučena. Vstupné stojí 200 Kč.
 

Naučně-matoucí noční výprava na Hauenštejn

HauenštejnZevrubné noční prohlídky Horního hradu Hauenštejna se odehrají v sobotu 10. a 31. 8. 2019 vždy od 20 hod. Jedná se o tajemnou i zábavnou prohlídka hradu a zámku Horní hrad. Na cestě bude několik zajímavých a velmi poučných zastávek, které vás seznámí s historií hradu, ale i s mnohými příběhy, které během obvyklých prohlídek neuslyšíte.

Na zmíněných zastávkách vás herec Viktor Braunreiter seznámí s řadou informací z historie, například "bulvární povídání o nadlesním a Kunhutě", zpráva o zvyšování výkonu volských povozů ve středověku, výcvik Braunreiterovy armády a dobytí hradu... atp. Na závěr vystoupení vás čekáu ohnivé divadlo Ignis. Počíteje, že prohlídka trvá zhruba tři hodiny. Vstupné je za 150 korun.
 

Prohlídky noční kostnice chrámu v Kutné Hoře pro odvážné

KostniceUnikátním zážitkem jsou prohlídky v Kutné Hoře – Sedlci. Každé pondělí až do 28. srpna mohou odvážlivci pod rouškou tmy proniknout do místní kostnice Hřbitovního kostela Všech svatých, kam je za svitu svíček odvede cisterciák kostýmovaný průvodce.

V úterý se mnich spolu s vámi vydá do blízkého chrámu Nanebevzetí Panny Marie, který prozkoumáte od podlahy až pod střechu. Čekají na vás kosti mnichů zazděných do zdi, relikvie svatých, chrámová pokladnice i degustace sedleckého mešního vína. Prohlídky probíhají až do 27. srpna 2019.

Středeční Dobříš

zámek DobříšKaždou letní středu pro vás připravil zámek Dobříš oblíbené noční prohlídky. Letos se můžete těšit na výstavu svatebních šatů a doplňků v potemnělé zámecké expozici a prohlídku strašidelných Dobříšských přízraků na zámecké půdě. Prohlídky začínají každou prázdninovou středu ve 20:00 a 20:30.

Zájemce průvodci prosí o včasnou rezervaci na tel.: 318 521 240 či e-mailu info@zamekdobris.cz. Vstupné je jednotné a stojí 150 korun, pro rodinu 400 Kč.
 
 

V noci na zámek Blatná

zámek BlatnáSkupina historického šermu Morgana von Maxberg ve spolupráci se zámkem Blatná pro vás již pošesté připravila noční prohlídky. Tentokrát se neposlušné postavy z oblíbených zámeckých knih rozutekly po zámku a způsobily pěknou neplechu! Jak to tento rok všechno dopadne zjistíte 24. srpna od 20:00 hodin. Rezervace předem je nutná.

Vedle hradu Švihov a zámku Červená Lhota je vodní zámek Blatná nedaleko Strakonic v Jihočeském kraji jedním z nejzachovalejších vodních panských sídel na území České republiky. Kromě samotného zámku s vodním příkopem bývá hojně navštěvovaný anglický park se stádem daňků.
 

Noční prohlídky kláštera Rosa coeli

rosa coeliNevídaný zážitek v prostředí zříceniny kláštera Rosa coeli z roku 1181 zažije 31. srpna od 19:30 hodin. Noční prohlídkou vás provedou průvodkyně s poutavým výkladem historie i současnosti. Prohlídka trvá přibližně 40 minut. Zajištěn doprovodný program a občerstvení.
 
Zřícenina bývalého klášterního kostela (chrámu Panny Marie) je úchvatná gotika v nejsyrovější kamenné podobě. Namísto klenutého stropu obdivujeme oblaka a ptáky a místo varhan kvílí v kamenných portálech vítr. V noci z kůru volá sýček… a chrámovou loď nasvěcuje měsíc…
 

Za historií i vínem do Mikulova

Večerní MikulovNenechte si ujít kurátorské prohlídky mikulovského zámku. Konají se každou letní středu vždy v 19:00 a 21:00, kdy vás muzejními expozicemi provedou kurátoři, kteří jednotlivé expozice a výstavy vytvářeli. Provedou vás známými prostory netradičně a vy se budete moci zeptat na cokoliv co vás zajímá – jak se tvoří expozice a výstavy? Co obnáší práce kurátora? Proč je právě mikulovské muzeum nejlepší?

Pro velký zájem doporučujeme rezervaci v předstihu na e-mailu pokladna@rmm.cz nebo na telefonu 519 309 014.
 

Vycházky večerní Plzní

Plzeň průvodci do 14. září máte možnost prohlédnout si historické centrum Plzně trochu jiného úhlu pohledu. Provede vás alchymista ze dvora Rudolfa II. či dámy z vyšší společnosti. Letošní novinkou je u příležitosti oslav 30 let od sametové revoluce Retro procházka Plzní.

Prohlídky se konají vždy v sobotu ve 20 hodin. Každá z osobností však svůj výklad pojme po svém. I místní se tak o svém městě dozvědí řadu nových věcí. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky 41 anebo prostřednictvím Plzeňské vstupenky. Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme vstupenky rezervovat předem. Sraz účastníků prohlídky je vždy před Turistickým informačním centrem.