Úvod > Aktuality > Za vysvědčení zdarma do Muzea hl. m. Prahy!
Za vysvědčení zdarma do Muzea hl. m. Prahy!
"> ">
Kultura

Za vysvědčení zdarma do Muzea hl. m. Prahy!

  • Vydáno28. června 2019
Muzeum hlavního města Prahy pro žáky a studenty připravilo k příležitosti ukončení školního roku a začátku prázdnin 29. června 2018 vstup zdarma do svých objektů: hlavní budova muzea na Florenci, muzeum Podskalská celnice na Výtoni a Zámecký areál Ctěnice. Vstupné zdarma mohou využít všichni, kdo si v tyto dny přinesou kdykoli během otevírací doby, od 9:00 do 18:00 hod., své aktuální vysvědčení a předloží ho na pokladně při nákupu lístku.
Žáci a studenti, kteří přinesou 28. června vysvědčení se mohou zadarmo podívat do Muzea hlavního města Prahy. Akce není určena pouze pro jedničkáře a ty s vyznamenáním – volný vstup je pro všechny, kteří vysvědčení na konci školního roku dostanou.

A co v Muzeu hl. m. Prahy na Florenci uvidí? Pro milovníky modelů a stavebnic je tu Langweilův model Prahy, jedinečný doklad toho, jak metropole vypadala v 19. století. Děti mohou zkusit najít svůj dům, školu, čtvrť anebo oblíbené místo. Pro ty se zájmem o historii jsou tu expozice dějin Prahy, od pravěku až po baroko. Nejzajímavější pro děti jsou patrně expozice pravěku a středověku, protože se zde dozví, jak dávní předci žili, jak se oblékali, v jakých domech žili, co jedli, čím se bavili – a také to, jak byli pohřbíváni, což zvláště u chlapců sklízí značný úspěch.

Podskalská celniceŽe vás zrovna tohle moc nebaví? Nevadí, s vysvědčením dostanete vstup zdarma i v Podskalské celnici na Výtoni. Tam si prohlédnete modely vorů, lodí a parníků. Díky mechanicko-elektronickému simulátoru vyzkoušet plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy.

Nebo si udělejte s rodinou či kamarády výlet do Zámeckého areálu Ctěnic – tam vás kromě vstupného zdarma čekají expozice o středověkém řemesle, o historii ctěnického panství nebo jen procházka zámeckým parkem.
Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice – romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy – uzavřeno z důvodu rekonstrukce

Muzeum hlavního města Prahy je od června 2020 do podzimu 2023 uzavřeno z důvodu generální rekonstrukce objektu. Po 120 letech fungování muzea je nezbytné komplexně obnovit interiéry, a to i s technickým a bezpečnostním zařízením. Ostatní budovy muzea jsou pro veřejnost otevřeny.

Podskalská celnice na Výtoni

Podskalská celnice na Výtoni

Budova bývalé celnice na Výtoni čp. 412, na dnešním Rašínově nábřeží, je vedle raně barokního původního farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem starobylé osady Podskalí.