Úvod > Aktuality > Z věže kostela sv. Mikuláše se podíváte na město Cheb
Chrám sv. Mikuláše v Chebu
"> Chrám sv. Mikuláše v Chebu "> Z veže kostela sv. Mikuláše se podíváte na mesto Cheb "> Svatý Mikuláš je vedle Cerné veže a Špalícku jedním ze symbolu mesta
Památky

Z věže kostela sv. Mikuláše se podíváte na město Cheb

  • Vydáno17. února 2014
Jeden z nejkrásnějších pohledů na historické centrum Chebu a malebný tok řeky Ohře nabídne vyhlídka, která by mohla vzniknout ve věži kostela sv. Mikuláše. Zároveň by se turistům měly otevřít i další prostory kostela, a to především krypta, kde vznikne expozice historických církevních předmětů.
Kostel v ChebuMěsto uzavřelo s Římskokatolickou farností Cheb Smlouvu o partnerství v projektu nazvaném Chrám sv. Mikuláše v Chebu jako turistický cíl, na jehož realizaci chce farnost získat dotaci z Regionálního operačního programu. Jestliže se podaří získat dotaci, mohli by se turisté dostat na jednu z věží kostela, kde by vznikla vyhlídka na město, a také do krypty kostela, kde má vzniknout expozice historických církevních předmětů.

Monumentální kostel sv. Mikuláše stojí na místě původně románské baziliky z 20. let 13. století. Záhy však došlo k požáru a zničené části byly rekonstruovány již v gotickém stylu. Během staletí se stavbě nevyhnuly další úpravy v duchu baroka a novogotiky. Zatím poslední rekonstrukce v roce 2008 vrátila kostelu původní helmice věží, o které přišel za II. světové války při náletu spojeneckých letounů.
Kostel sv. Mikuláše v Chebu

Kostel sv. Mikuláše v Chebu

Na Kostelním náměstí v Chebu se nachází katolický farní kostel sv. Mikuláše, který je nejstarším chebským kostelem. Svatý Mikuláš je vedle Černé věže a Špalíčku jedním ze symbolů města.