Úvod > Aktuality > Z rozhleden a vysokých kopců na východní Moravě uvidíte na Nový rok nejlépe
Z rozhleden a vysokých kopců na východní Moravě uvidíte na Nový rok nejlépe
"> "> ">
Příroda

Z rozhleden a vysokých kopců na východní Moravě uvidíte na Nový rok nejlépe

  • Vydáno29. prosince 2019
Rozhledny jsou oblíbeným turistickým cílem, kam směřuje (nejen na konci roku) řada sólových i organizovaných milovníků pohybu v přírodě. Pokud ještě nevíte, kam na přelomu roku vyrazit, je rozhledna či pořádný kopec tou správnou volbou! Uvidíte nejen okolní krajinu, ale při troše štěstí také příchod Nového roku.
Z Rekreačního areálu Kamínka v Roštíně se můžete vydat 30. prosince na Předsilvestrovský výšlap na Brdo pohoří Chřiby. Ke kamenné rozhledně můžete vyrazit již v 8:30 a dle počasí se můžete vydat pěšky, s kolem, sáňkami či běžkami (podle aktuálních podmínek). Setkání účastníků na vrcholu bývá zpravidla mezi 11. až 12. hodinou.

Příjemnou turistickou akcí bude Silvestrovský výšlap na Velký Lopeník. Účastníci mají sraz v 10 hodin v obci Lopeník Nad Zvonicí (parkoviště U Hájenky). Délka trasy v jednom směru je 5 km. Občerstvení bude připraveno. Akce se nekoná pouze v případě, když budou „padat sekyrky“.

velký lopeník silvestrRozloučit se se starým rokem můžete také 31. prosince na Svatém Hostýně. Můžete se zúčastnit některé ze mší, které ve zdejší bazilice Nanebevzetí Panny Marie probíhají tento den od 7:15, ta poslední bude zahájena o silvestrovské půlnoci. Také na Hostýně (735 m. n. m.) stojí kamenná rozhledna, její základní kámen položil císař František Josef I. Na Silvestra ve 12:15 bude před bazilikou živý Betlém z Rožnova pod Radhoštěm.

Nejvyšší vrchol Bílých Karpat - Velká Javořina (970 m n. m.) se stane svědkem Silvestra na pomezí. Česko-slovenská vatra přátelství vzplane 31. prosince ve 13 hodin u památníku bratrství.
Vizovické vrchy – nejvyšší část Vizovické pahorkatiny

Vizovické vrchy – nejvyšší část Vizovické pahorkatiny

Vizovické vrchy nabízejí bohaté možnosti trávení letní i zimní dovolené milovníkům přírodních krás, historie a památek, kultury i aktivního odpočinku.

Rozhledna Brdo ve Chřibech

Rozhledna Brdo ve Chřibech

Kamenná rozhledna na kopci Brdo ve Chřibech na Kroměřížsku je unikátní, jde totiž o první klasicky kamennou rozhlednu, která byla postavena v České republice po více jak 70 letech.

Svatý Hostýn – Poutní bazilika minor a muzeum na Svatém Hostýnu

Svatý Hostýn – Poutní bazilika minor a muzeum na Svatém Hostýnu

Hostýn je se svou mariánskou svatyní (Basilica minor) nejnavštěvovanějším poutním místem na Moravě a po Velehradě také nejpamátnějším. V expozicích Svatohostýnského muzea se představuje historický vývoj Hostýna od prehistorie až po současnost.

Další aktuality