Úvod > Aktuality > Z ochozu rodné světničky Martinů v Poličce bude možné pozorovat hvězdy
Z ochozu rodné světničky Martinů v Poličce bude možné pozorovat hvězdy
">
Zážitky

Z ochozu rodné světničky Martinů v Poličce bude možné pozorovat hvězdy

  • Vydáno11. září 2017
Planeta Saturn, planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička nebo kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules – to a mnohem více bude k vidění na historicky prvním pozorování noční oblohy z ochozu věže kostela sv. Jakuba v Poličce, které se uskuteční v pátek 15. září 2017 ve večerních hodinách.
MlhovinaHistoricky první pozorování večerní oblohy z ochozu věže kostela sv. Jakuba pro vás připravilo Centrum Bohuslava Martinů ve spolupráci s členy Klubu amatérských astronomů Zdeňka Kopala z Litomyšle. Nenechte si ujít tuto neobyčejnou podívanou – objekty noční oblohy, které bude možné pozorovat, jsou planeta Saturn, ovšem pozor, ta bude viditelná nejdéle do 21.00 hod., planetární mlhovina M27 v souhvězdí Lištička, galaxie M31 v souhvězdí Andromeda, kulová hvězdokupa M13 v souhvězdí Herkules, dvojhvězda Alcor a Mizar v souhvězdí Velká medvědice a dvojhvězda Albireo A, Albireo B v souhvězdí Labutě.
 
Akce se uskuteční už v pátek 15. 9. 2017, a to ve 20.00, 20.30, 21.00, 21.30, 22.00, 22.30 hodin. V případě nepříznivého počasí bude náhradní termín v pátek 22. 9. 2017. Vstupenky je nutné zakoupit předem v Šaffově ulici (otevřeno je zde denně od 9.00 do 17.00 hod). Počet míst omezen na 60 osob (10 osob ve skupině.) Důležité informace o konání akce s ohledem na aktuální meteorologické podmínky sledujte na webu cbmpolicka.cz či facebookových stránkách Centra Bohuslava Martinů.
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Nové interaktivní expozice pro všechny generace. Pojďte se s námi bavit a vyzkoušet sebe sama v Poličce. Poznejte život a dílo poličského rodáka v nové moderní expozici, některé osobní předměty a dokumenty rodiny Martinů jsou uveřejněny vůbec poprvé, navštivte i jeho školní třídu.

Rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce

Rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce

Se jménem Bohuslava Martinů je neodmyslitelně spjaté unikátní, romantické, i když pro život trochu nepraktické místo – malá světnička ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde se 8. prosince 1890 budoucí slavný hudební skladatel narodil.

Další aktuality