Úvod > Aktuality > Do Národního parku Krkonoše se vrací dřevěné cedule a panely
Do Národního parku Krkonoše se vrací dřevěné cedule a panely
"> ">
Příroda

Do Národního parku Krkonoše se vrací dřevěné cedule a panely

  • Vydáno17. května 2017
Na podzim sundané panely, cedule a piktogramy jsou již opravené a s novým nátěrem čekají na svou opětovnou instalaci do terénu. Strážci Správy KRNAP v příštích týdnech vrátí do hor na 1 000 kusů dřevěné turistické infrastruktury. Po celých horách je více než 3 200 kusů vybavení, které slouží návštěvníkům hor k orientaci, k ponaučení i k odpočinku.
V Krkonošském národním parku je dlouhodobě prosazována turistická infrastruktura ze dřeva. Tedy z materiálu, který je ekologický, relativně levný a obnovitelný. Po celých horách je více než 3 200 kusů vybavení, které slouží návštěvníkům hor k orientaci, k ponaučení i k odpočinku. Správa Krkonošského národního parku věnuje značné úsilí, aby návštěvníci Krkonoš na svých cestách našli kvalitní turistickou infrastrukturu a za poslední roky tak byly do oprav turistických chodníků a cest investovány nezanedbatelné finanční prostředky. Pro pohodlné posezení návštěvníků slouží řada nově zbudovaných odpočinkových míst.
 

Nejoblíbenější jsou panoramatické mapy

Značnému zájmu se těší také nespočet panoramatických pohledových map na dřevěných panelech, které jsou umístěny na místech dalekého rozhledu. Dřevěné informační tabule zaměřené na přírodu Krkonoš a vědomostní panely pro děti spojené s poznáváním krkonošských zvířat a rostlin zase přispívají k ekologické výchově. Vzhledem k náročným klimatickým podmínkám v zimním období je nezbytné toto vybavení v terénu před zimou demontovat. Životnost dřevěného vybavení je pět let, pravidelnou údržbou dokáží strážci tuto životnost prodloužit a naopak, pokud by dřevěné panely nechali strážci napospas drsnému klimatu, které na horách vládne, tak by nevydržely ani těch pět let.
Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonošský národní park – kouzelná příroda českých nejvyšších hor

Krkonoše jsou nejvyšším pohořím České republiky a patří také k nejstudenějším místům u nás. 17. května roku 1963 tu byl díky výjimečným přírodním hodnotám, rozmanité krajině a bohaté historii založen nejstarší český národní park.