Úvod > Aktuality > Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon
Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon
"> "> "> "> "> "> "> ">
Zimní sporty

Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

  • Vydáno7. února 2022
Lipno Ice Marathon je jedinečný podnik, který v České republice nemá obdoby. Jedná se o závod určený pro vytrvalé závodníky, kteří rádi překonávají výzvy a chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Obvykle se závod koná na ledu Lipenského jezera. Letos však, díky teplému počasí, se maratonský běh bude odehrávat převážně na břehu. A nemusíte se ničeho obávat – trať je vhodná i pro freestyle a je opravdu náročná. Lipno Ice Marathon se koná už v sobotu 12. února 2022.
Lipno ice maratonLipno Ice Marathon je výjimečný. Nestačí jen umět běhat a vydržet tradiční maratonskou vzdálenost 42 km, to vše musíte zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu. Pravda, letos si závodníci ledu neužijí, ale i tak pro ně organizátoři připravili extrémě těžkou trať po březích Lipenského jezera. Ta bude vedena v převážné části podél břehu Lipna, ve vybraných úsecích bude vyvedena směrem do vnitrozemí.

Vzhledem k náročnosti a různorodosti terénu je povoleno závodníkovi pohybovat se do vzdálenosti 15 m nalevo či napravo od značkovacího kolíku. Optimální doporučená trasa je podél značkovacích kolíků. Koridor je shodný pro všechny běžecké i freestylové kategorie.
 

Běh, kite nebo "ledová" jachta

jachty Lipno zimaZávodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a stačí se rozběhnout. Další variantou je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Kategorie Freestyle je zkrátka ušitá pro všechny, kteří milují pohyb jinak, než pouze během.

Časový limit pro maraton je 6 hodin od startu, půlmaraton 5 a Young guns 3 hodiny. V ceně startovného je zahrnuto ubytování ve vlastním stanu přímo v lokalitě závodu. Zažijte tak pořádný ledový adrenalin podobný tomu antarktickému. Startuje se v sobotu 12. února v 10:30 hodin z pláže Kempu Jestřábí I. v Černé v Pošumaví.
Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno – jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.