Úvod > Aktuality > Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

Sobota laděná do extrému, to je Lipno Ice Marathon

Vydáno 3. února 2020 Zimní sporty
Lipno Ice Marathon je jedinečný podnik, který v České republice nemá obdoby. Jedná se o závod určený pro vytrvalé závodníky, kteří rádi překonávají výzvy a chtějí prověřit sebe sama v těch nejtěžších podmínkách. Obvykle se závod koná na ledu Lipenského jezera. Letos však, díky teplému počasí, se maratonský běh bude odehrávat na břehu. A nemusíte se ničeho obávat - trať je vhodná i pro freestyle a je opravdu náročná. Lipno Ice Marathon se koná už v sobotu 9. února 2020.
Lipno Ice MaratonLipno Ice Marathon je výjimečný. Nestačí jen umět běhat a vydržet tradiční maratonskou vzdálenost 42,195 km, to vše musíte zvládnout i v těch nejtřeskutějších českých mrazech na sněhu a ledu. Pravda, letos si závodníci ledu neužijí, ale i tak pro ně organizátoři připravili extrémě těžkou trať po březích Lipenského jezera. Ta bude vedena v převážné části podél břehu Lipna, ve vybraných úsecích bude vyvedena směrem do vnitrozemí.

Vzhledem k náročnosti a různorodosti terénu je povoleno závodníkovi pohybovat se do vzdálenosti 15 m nalevo či napravo od značkovacího kolíku. Optimální doporučená trasa je podél značkovacích kolíků. Koridor je shodný pro všechny běžecké i freestylové kategorie.
 

Běh, kite nebo "ledová" jachta

jachty Lipno zimaZávodit můžete klasicky, tedy nazujete boty vhodné do zimního terénu a stačí se rozběhnout. Další variantou je kategorie Freestyle, která zahrnuje brusle, běžecké lyže, kite, jachtu a kolo. Můžete si vybrat jeden prostředek nebo je libovolně kombinovat. Kategorie Freestyle je zkrátka ušitá pro všechny, kteří milují pohyb jinak, než pouze během.

Časový limit pro maraton je 6 hodin od startu, půlmaraton 5 a Young guns 3 hodiny. V ceně startovného je zahrnuto ubytování ve vlastním stanu přímo v lokalitě závodu. Zažijte tak pořádný ledový adrenalin podobný tomu antarktickému. Startuje se v sobotu 8. února v 9:30 hodin z pláže Kempu Jestřábí I. v Černé v Pošumaví.
Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno - jihočeské moře

Vodní nádrž Lipno je největší umělé jezero České republiky. Voda z přehrady je vedena k podzemní elektrárně. Jezero, které vzniklo za hrází, je právem nazýváno "jihočeským mořem". Dosahuje délky 44 km a v místě největší šířky (u Černé v Pošumaví) činí vzdálenost obou břehů 10 km.