Úvod > Aktuality > Wellness je jako kámen mudrců – vyléčí vše
Lázně a wellness

Wellness je jako kámen mudrců – vyléčí vše

  • Vydáno1. dubna 2010
Zažíváte civilizační stres, máte náběh k obezitě nebo už obézní jste, bolí vás záda, máte potíže se zažíváním, jíte nezdravě a vůbec toho máte nad hlavu? Pak byste asi měli zabrzdit svůj život a udělat s tím něco dřív, než vás zabrzdí někdo natrvalo. Novodobý recept na všechny vyjmenované potíže se jmenuje wellness.
Co je to wellness?
Well znamená v angličtině dobře. Celé slovo se překládá do češtiny jako zdravý životní styl. Slovo samo o sobě však znamená nic a všechno – v zásadě jde totiž o celou filozofii. Civilizace má svoje neutuchající tempo, které však není stejné jako tempo jednotlivců. Musíme někde relaxovat a nabrat síly, abychom ten kolotoč vydrželi. Wellness vám má pomoci zpomalit a zregenerovat.

 

Co wellnes obsahuje?
Jak už jsme řekli, wellness je pouhá nálepka, která se dá přidat ke kde čemu. Přesto jsou asi čtyři základní složky (dělení se různí) ve wellness obsažené. Jsou jimi: Správné stravování, pohyb a cvičení, psychická relaxace a rehabilitace.

 

Nemůžete být konkrétnější?
Můžeme. Pokud se dostanete někam, kde vás budou učit zásadám wellness, vysvětlí vám například, kolik čeho, kdy a proč máte jíst a co naopak nejíst. Budou to myslet dobře, a když je poslechnete, brzy pocítíte změnu k lepšímu.

 

To bývá první krok. Začnete-li s wellness kamarádit, určitě vám naordinují nějaký odpočinkový sport přímo na míru (to je nesporná výhoda, odborníci po vyšetření přesně poznají, co by vám mohlo pomoci) a k němu vám vyberou i vhodné rehabilitace, které se zaměří na vaše nejproblematičtější partie.

 

Posledním zásadním bodem je relaxace psychická. Zde se utíkáme k východním učením. Nejrozšířenější je u nás jóga a její odnože (např. power jóga), ale setkat se můžete třeba i s exotičtějším thai-chi.

 

Kde mě to naučí a za kolik?
Do začátku bude stačit navštívit nějaký wellness salon, kde vám určitě poradí – poslední dobou rostou jako houby po dešti. Jak se ale říká – dobrá rada nad zlato – a tak se připravte na to, že zadarmo to rozhodně nebude (i když pokud vám nechybí pevná vůle, tak výsledek bude stát za to). Nemáte-li s financemi potíže, vyrazte do nějakého rezortu. To jsou zámky, centra a jiné luxusnější nemovitosti, kde si dal provozovatel hodně záležet, abyste se cítili skvěle. Je tam vše pod jednou střechou a budete se mít jako v bavlnce. Ovšem ceny jsou nemalé.

Tipy redakce Kudy z nudy:

Infinit wellness centrum Brno

Dopřejte si ničím nerušené rozjímání v relaxačním centru INFINIT – má duši a bude hýčkat vaše tělo. Toužíte prožít den plný sladkého nicnedělání a odpočinku? Toužíte prožít příjemné chvíle, doteky a pocity? Toužíte po zastavení, uvolnění a relaxaci? Nemusíte už jen snít, ale můžete vše prožít ve skutečnosti. Nejen pro brněnskou veřejnost bylo vybudováno v hotelu Santon, na břehu brněnské přehrady, wellness centrum INFINIT.

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Nechte se zlákat bohatou nabídkou našich nejen wellness služeb. Spa Hotel Felicitas nabízí komplex služeb pod jednou střechou (ubytování, stravování, balneorehabilitační centrum, wellness centrum,...).

Wellness a aktivní odpočinek v hotelu Stein v Chebu

Nově zrekonstruovaný rodinný hotel se širokou nabídkou sportovních aktivit a wellness služeb. Komplex Stein je předurčen zejména pro sportovní a raxační aktivity. Potřebujete na chvíli vypnout a nabrat energii? Nebo jen tak vyrazit do přírody? Dopřejte si blahodárný relaxační pobyt v oblasti proslulého lázeňského trojúhelníku. Nechte se hýčkat báječnými programy wellness & Spa a excelentními službami.
Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Spa Hotel Felicitas je vyjímečný svou polohou v Poděbradech. Nachází se na lázeňské kolonádě s výhledem na centrální fontánu. Komplex, ve kterém naleznete vše k dokonalé relaxaci se nachází jen 30 min. od Prahy.

Wellness a aktivní odpočinek v hotelu Stein v Chebu

Wellness a aktivní odpočinek v hotelu Stein v Chebu

Nově zrekonstruovaný rodinný hotel se širokou nabídkou sportovních aktivit a wellness služeb v Chebu. Komplex Stein je předurčen zejména pro sportovní a relaxační aktivity. Nechte se hýčkat báječnými programy wellness & Spa a excelentními službami.