ÚvodAktualityWellness je jako kámen mudrců – vyléčí vše
Wellness je jako kámen mudrcu – vylécí vše
Lázně a wellness

Wellness je jako kámen mudrců – vyléčí vše

  • 1. dubna 2010
Zažíváte civilizační stres, máte náběh k obezitě nebo už obézní jste, bolí vás záda, máte potíže se zažíváním, jíte nezdravě a vůbec toho máte nad hlavu? Pak byste asi měli zabrzdit svůj život a udělat s tím něco dřív, než vás zabrzdí někdo natrvalo. Novodobý recept na všechny vyjmenované potíže se jmenuje wellness.
Co je to wellness?
Well znamená v angličtině dobře. Celé slovo se překládá do češtiny jako zdravý životní styl. Slovo samo o sobě však znamená nic a všechno – v zásadě jde totiž o celou filozofii. Civilizace má svoje neutuchající tempo, které však není stejné jako tempo jednotlivců. Musíme někde relaxovat a nabrat síly, abychom ten kolotoč vydrželi. Wellness vám má pomoci zpomalit a zregenerovat.

 

Co wellnes obsahuje?
Jak už jsme řekli, wellness je pouhá nálepka, která se dá přidat ke kde čemu. Přesto jsou asi čtyři základní složky (dělení se různí) ve wellness obsažené. Jsou jimi: Správné stravování, pohyb a cvičení, psychická relaxace a rehabilitace.

 

Nemůžete být konkrétnější?
Můžeme. Pokud se dostanete někam, kde vás budou učit zásadám wellness, vysvětlí vám například, kolik čeho, kdy a proč máte jíst a co naopak nejíst. Budou to myslet dobře, a když je poslechnete, brzy pocítíte změnu k lepšímu.

 

To bývá první krok. Začnete-li s wellness kamarádit, určitě vám naordinují nějaký odpočinkový sport přímo na míru (to je nesporná výhoda, odborníci po vyšetření přesně poznají, co by vám mohlo pomoci) a k němu vám vyberou i vhodné rehabilitace, které se zaměří na vaše nejproblematičtější partie.

 

Posledním zásadním bodem je relaxace psychická. Zde se utíkáme k východním učením. Nejrozšířenější je u nás jóga a její odnože (např. power jóga), ale setkat se můžete třeba i s exotičtějším thai-chi.

 

Kde mě to naučí a za kolik?
Do začátku bude stačit navštívit nějaký wellness salon, kde vám určitě poradí – poslední dobou rostou jako houby po dešti. Jak se ale říká – dobrá rada nad zlato – a tak se připravte na to, že zadarmo to rozhodně nebude (i když pokud vám nechybí pevná vůle, tak výsledek bude stát za to). Nemáte-li s financemi potíže, vyrazte do nějakého rezortu. To jsou zámky, centra a jiné luxusnější nemovitosti, kde si dal provozovatel hodně záležet, abyste se cítili skvěle. Je tam vše pod jednou střechou a budete se mít jako v bavlnce. Ovšem ceny jsou nemalé.
Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady Lázně a wellness

Spa Hotel Felicitas v srdci lázeňského města Poděbrady

Spa Hotel Felicitas je vyjímečný svou polohou v Poděbradech. Nachází se na lázeňské kolonádě s výhledem na centrální fontánu. Komplex, ve kterém naleznete vše k dokonalé relaxaci se nachází jen 30 min. od Prahy.

Wellness a aktivní odpočinek v hotelu Stein v Chebu Lázně a wellness

Wellness a aktivní odpočinek v hotelu Stein v Chebu

Nově zrekonstruovaný rodinný hotel se širokou nabídkou sportovních aktivit a wellness služeb v Chebu. Komplex Stein je předurčen zejména pro sportovní a relaxační aktivity. Nechte se hýčkat báječnými programy wellness & Spa a excelentními službami.

Další aktuality

Kam za nejhezčími výhledy na Ohři? Objevte známé i neznámé vyhlídky

Jaké jsou vyhlídky na Ohři? Objevujte nejen romantické údolí řeky Ohře mezi Karlovými Vary a Loktem, které je součástí chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Jaké další možnosti nabízí Ohře těm, co chodí pěšky nebo jezdí na kole a hledají místa s nejhezčími výhledy?
6. červenec 2024 12:34
Příroda, Karlovarský kraj

Poznejte podzemí Krušných hor a téměř neznámé skvosty UNESCO

Výlety do Krušných hor nemusí mířit jen na Klínovec nebo do Jáchymova: zajímavé totiž není jen to, co vidíte na povrchu, ale i podzemní prostory. Celé pohoří je protkané stovkami kilometrů důlních chodeb, které jsou leckdy starší než 500 let. Víte, že krušnohorský hornický region slaví již pět let od zápisu na seznam kulturního dědictví UNESCO? Hornické památky Erzgebirge v saském a českém Krušnohoří byly zapsány na Seznam světového dědictví UNESCO 6. července 2019. Kam se vydat za zážitky na výlet, a která místa si prohlédnout na vlastní oči?
2. červenec 2024 8:36
Památky, Karlovarský kraj

Poznejte nejkrásnější hrady a zámky Karlovarského kraje

Na území Karlovarského kraje najdete celou řadu významných architektonických památek. K těm nejvýznamnějším patří hrad Bečov s unikátním relikviářem svatého Maura, hrad Loket, klášter v Teplé, jediná císařská falc v ČR – hrad Cheb a mnoho dalších.
30. červen 2024 8:13
Památky, Karlovarský kraj

Filmový festival v Karlových Varech je tady!

Každoročně se na začátku léta koná nejslavnější český filmový festival v Karlových Varech. Letošní 58. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary odstartuje 28. června 2024 a přehlídka filmů bude pokračovat dalších devět dnů, tedy do 6. července. Kromě řady vynikajících filmů představí také světovou premiéru dokumentu Janžurka. Cenu za mimořádný přínos české kinematografii převezme Ivan Trojan.
24. červen 2024 16:00
Kultura, Karlovarský kraj

Když milujete západočeské lázně: relikviář ze zlata, sklo, Mattoni a ztracený kostel

Víte, že v nejzápadnějším cípu Česka objevíte vzácný poklad, který leckdo přirovnává ke korunovačním klenotům? Seznamte se s relikviářem svatého Maura! Provedeme vás také zdejšími lázněmi, které byly zapsány na Seznam UNESCO, podíváme se do podzemí i na vrcholky hor a poradíme vám, kam se vydat s dětmi. Co byste řekli třeba parku s modely hradů a zámků anebo místu, kam můžete zajít po celý rok?
17. červen 2024 16:00
Životní styl, Karlovarský kraj

Nejnavštěvovanější turistické cíle Karlovarského kraje: hrad Loket, Motýlí dům Karlovy Vary a Boheminium Mariánské Lázně

Deseti nejnavštěvovanějším místům Karlovarského kraje kraluje hrad Loket, následovaný zážitkovými areály Boheminium Mariánské Lázně a Motýlí dům Karlovy Vary. Při svých cestách na západ Čech nevynechejte rezervaci Soos a hrad Bečov nad Teplou, kde si prohlédnete unikátní relikviář sv. Maura. Společně s korunovačními klenoty je nejcennější zlatnickou památkou České republiky.
6. červen 2024 13:51
Kultura, Karlovarský kraj

Dechberoucí turistické oblasti: 50 známých i neznámých míst Krušných hor, která musíte navštívit alespoň jednou za život

Hory a hluboké lesy daly Krušným horám a jejich podhůří nezaměnitelný ráz. Vznikly kadomským vrásněním koncem starohor a počátkem prvohor. Pohoří se táhne v délce 130 km od Plesné až k Tisé na Děčínsku, nejvyšší horou je Klínovec. Zatoulejte se do krajiny močálů a rašelinišť, hlubokých lesů i na místa zaniklých obcí a osad. Pěší a cyklistické toulky po odlehlých náhorních pláních se dají spojit s návštěvami pozoruhodných technických památek, hradů a zámků či lázeňskými městy.
30. květen 2024 6:52
Příroda, Karlovarský kraj

10 tipů, jak si užít volný čas s dětmi v Karlovarském kraji

Jste ze západních Čech a nevíte, kam s dětmi vyrazit na výlet? Anebo se chystáte na příjemnou rodinnou dovolenou v našem lázeňském trojúhelníku a hledáte tipy, kde si to společně užít? Ať tak či onak, vždy se můžete inspirovat našimi tipy, které jsou ušity rodině přesně na míru! Je libo stará řemesla, výlet do pohádky anebo bublající "studené sopky"? Vyberte si z tipů portálu Kudy z nudy.
29. květen 2024 7:17
Zážitky, Karlovarský kraj