Úvod > Aktuality > Wagnerovské slavnosti lákají na zámek Děčín
Wagnerovské slavnosti lákají na zámek Děčín
">
Kultura

Wagnerovské slavnosti lákají na zámek Děčín

  • Vydáno27. září 2021
Zámek Děčín intenzivně spolupracuje se saskými zámky a pořadatelem Wagnerovských slavností. Soubor špičkových českých a německých hudebníků uvede 29. září 2021 skladby L. v. Beethovena a dalších, večer je provázen poezií F. Schillera.
Festival Richarda Wagnera, který nabízí filmové projekce, besedy a divadelní představení spojené se jménem slavného skladatele, se letos bude opět konat na zámku v Děčíně.
 
Multimediální, hudebně literární večer v rámci Wagnerovských slavností se uskuteční na zámku v Děčíně 29.9.2021 od 18:30. Soubor špičkových českých a německých hudebníků uvede skladby L. v. Beethovena a dalších skladatelů, večer je provázen poezií F. Schillera. Představení je v německém jazyce s českými titulky..
Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová, kdysi Lóžová, zahrada byla založena na konci 17. století během velké barokní přestavby děčínského zámku za hraběte Maxmiliána Thuna. Je jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku.

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Na jižní straně zámeckého svahu bývaly kdysi vinice. V první polovině 18. století zde vznikla okrasná barokní zahrada ve tvaru pětiúhelníku, v jehož vrcholu byl roku 1737 zřízen drobný, ale půvabný čajový altán se sochařskou i malířskou výzdobou.

Děčínské hodinárium na zámku Děčín

Děčínské hodinárium na zámku Děčín

Na půdě děčínského zámku se zajímavými trámovými konstrukcemi krovu vznikla ve spolupráci s Českým spolkem horologickým expozice, která je zaměřena na prolínání technických exponátů, zejména velkých věžních strojů, a výstavní galerie.

Labská stezka v Českém středohoří

Labská stezka v Českém středohoří

Cyklostezka (Labská stezka CT 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.