Úvod > Aktuality > Wagnerovské slavnosti lákají na zámek Děčín
Wagnerovské slavnosti lákají na zámek Děčín
">
Kultura

Wagnerovské slavnosti lákají na zámek Děčín

  • Vydáno27. září 2021
Zámek Děčín intenzivně spolupracuje se saskými zámky a pořadatelem Wagnerovských slavností. Soubor špičkových českých a německých hudebníků uvede 29. září 2021 skladby L. v. Beethovena a dalších, večer je provázen poezií F. Schillera.
Festival Richarda Wagnera, který nabízí filmové projekce, besedy a divadelní představení spojené se jménem slavného skladatele, se letos bude opět konat na zámku v Děčíně.
 
Multimediální, hudebně literární večer v rámci Wagnerovských slavností se uskuteční na zámku v Děčíně 29.9.2021 od 18:30. Soubor špičkových českých a německých hudebníků uvede skladby L. v. Beethovena a dalších skladatelů, večer je provázen poezií F. Schillera. Představení je v německém jazyce s českými titulky..
Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín – zámek s monumentální barokní konírnou

Zámek Děčín, ležící nad soutokem Labe a Ploučnice, patří mezi nejvýznamnější historické památky severních Čech. Zámek okouzlí návštěvníky především tehdejší nejznámější rosarií v habsburské monarchii Růžovou zahradou a monumentální barokní konírnou. Otevřené je také revitalizované jižní křídlo.

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Růžová zahrada na zámku v Děčíně

Jedním z nejkrásnějších míst na Děčínském zámku je Růžová zahrada. Její kouzlo spočívá v kombinaci výjimečné barokní architektury a podmanivé krásy rozkvetlých růží.Název Růžová zahrada se rozšířil po roce 1881, kdy zde vzniklo jedno z nejznámějších rosarií v habsburské monarchii.

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Jižní zámecké zahrady zámku Děčín

Rozlehlé, ale přitom skryté, půvabné a neznámé – takové jsou Jižní zahrady zámku Děčín. Tento klenot děčínského zámku je však spojen s jednou z nejslavnějších událostí v historii Děčína – poprvé v rakouské monarchii zde rozkvetl největší leknín světa – viktorie královská.

Hodinárium na zámku v Děčíně

Hodinárium na zámku v Děčíně

V půdních prostorách zámku Děčín vzniklo Hodinárium – expozice časoměrných strojů. Výstava je zaměřena na prolínání technických exponátů, zejména velkých věžních strojů. Uvidíte zde však různé hodiny a také jejich příslušenství.

Labská stezka v Českém středohoří

Labská stezka v Českém středohoří

Cyklostezka (Labská stezka CT 2, EuroVelo 7) začíná ve Štětí, vede přes Roudnici nad Labem, Terezín, Litoměřice, Velké Žernoseky, Ústí nad Labem, Děčín přes Hřensko, odkud pokračuje dále do Německa.

Další aktuality