Úvod > Aktuality > Vyzkoušíte letos v zimě novinky v lyžařském středisku Dolní Morava?
Vyzkoušíte letos v zimě novinky v lyžařském středisku Dolní Morava?
"> "> ">

Vyzkoušíte letos v zimě novinky v lyžařském středisku Dolní Morava?

Vydáno 19. listopadu 2015 Zimní sporty
Nová trať na motivy skicrossu, zasněžovací technika za šedesát milionů korun, zdvojnásobení výcvikového prostoru lyžařské školky a Stezka v oblacích. To vše jsou novinky, které si připravilo lyžařské středisko v srdci Kralického Sněžníku.

Stezka v oblacích

O plánovaném (7. 12.) otevření této unikátní stezky vysoko nad korunami stromů jsme vás už informovali, tak jen ve stručnosti připomeneme, na co se od začátku lyžařské sezony můžete těšit. Unikátní 55 m vysoká stavba, která roste na vrcholu hory Sněžník (1116 m) bude nejen bavit, ale i vzdělávat.

Kromě „obyčejné“ procházky po dřevěných chodníčcích se můžete svézt na 101 metrů dlouhém tobogánu, prolézt tunelem mezi patry stezky nebo relaxovat v závěsné síti. Informační tabule pak návštěvníky seznámí nejen se zákulisím stavby stezky, ale také poučí o lokalitě Králického Sněžníku. Plánované uvedení do testovacího provozu je začátek prosince 2015.
 

Ve stopách Evy Samkové

Lyžařům nejen v Alpách už dávno nestačí jen perfektně upravené sjezdovky. Navíc po úspěších české snowboardcrossařky Evy Samkové jsou aktuálním hitem crossové tratě a jejich napodobeniny. Ani Dolní Morava nijak nezaostává a nově zde najdete zábavnou Fun Line s 8 metrů dlouhým tunelem,  rozsáhlý snowpark s řadou beden, railů a skoků a samozřejmě ani letos nebude chybět ski a snb crossová trať pro trénink profesionálů i mladých nadějí těchto sportů.

Není bez zajímavosti, že na zmíněné skicrossové trati trénuje i Eva Samková s českou reprezentací a pokud se  na Dolní Moravu vydáte jen za tréninkem skicrossu, můžete si pořídit jednodenní jízdné pouze pro vlek Ondráš, který trať obsluhuje.
 

Nové zasněžování

Žádné středisko se neobejde bez dostatečného množství sněhu. A když není ten přírodní, je nutný dostatek výkonného zasněžování. Dolní Morava pak po loňské spolupráci s firmou Technoalpin letos pokračuje s modernizací, kdy se investice do zasněžovací techniky vyšplhala na 60 milionů korun. Tím Dolní Morava získala nejmodernější systém na výrobu umělého sněhu v jednom horském středisku v České republice. Sjezdovku "B" za optimálních podmínek správa střediska vysněží do výše 40 cm za 60 - 72 hodin!
 

Adventure nights

Pokud jste v uplynulých zimních sezonách navštívili Relax & sport resort Dolní Morava, určitě vám neunikly jedinečné noční show na sněhu. Na těch letošních se můžete těšit na hromadu novinek a překvapení, samozřejmostí budou demo jízdy instruktorů, freestyle exhibice, fire a světelné show, ohňostroje a roztančené rolby.
 

Zaostřeno na děti

Ani děti, co se novinek týká, nepřijdou zkrátka. Díky terénním úpravám má lyžařská školka letos příjemnější sklon pro výuku a dvojnásobnou šířku oproti loňsku. Pro větší pohodlí dětí vyrostla v lyžařské školce také nová dětská poma o délce 120 metrů.

Mezi další novinky patří také nově otevřená udírna a gril U Slona, rozšíření sáňkařské dráhy nebo nové wellness programy v hotelu Vista. Zkrátka novinek je tolik, že to chce vyzkoušet na vlastní kůži!
 
Wellness Hotel Vista v Dolní Moravě

Wellness Hotel Vista v Dolní Moravě

Nový wellness a congress hotel Vista je součástí sportovně-rekreačního resortu Dolní Morava v nedotčené horské přírodě na úpatí Králického Sněžníku.

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a naučná stezka Králický Sněžník

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník a naučná stezka Králický Sněžník

Národní přírodní rezervace Králický Sněžník byla vyhlášena v roce 1990 na ploše 1694,67 ha. Leží v centrální a vrcholové části stejnojmenného pohoří v nadmořské výšce 820 - 1424 m. Znakem naučné stezky je silueta slůněte, která je neoficiálním symbolem Králického Sněžníku.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Stezka v oblacích Dolní Morava

Stezka v oblacích Dolní Morava

Na Dolní Moravě se v prosinci 2015 otevřela nová stavba, která návštěvníkům umožní projít se v korunách stromů s jedinečným výhledem na horské masivy v okolí. Svým tvarem má připomínat let nočního motýla. "Stezku v oblacích" najdete poblíž horní stanice lanovky Sněžník ve výšce 1116 metrů.