!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte venkovní Fitpark a Gräfenberg Walking v Lázních Jeseník

Vyzkoušejte venkovní Fitpark a Gräfenberg Walking v Lázních Jeseník

Vydáno 27. července 2019 Životní styl
Už samotný Vincenz Priessnitz svým pacientům ordinoval aktivní pohyb na čerstvém jesenickém vzduchu, pouze za opravdu nepříznivého počasí povoloval pohybová cvičení v tělocvičně. Byl snad i zakladatelem dnes tak oblíbeného outdoor fitness? To se asi nedozvíme, nicméně na tento jeho odkaz jesenické lázně navazují Fitparkem Priessnitz.

FitparkFitpark kombinuje aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. V prostoru nad Balneoparkem se můžete těšit na posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped. Takže se nejen protáhnete a posílíte celé tělo, rozvinete motoriku, ale užijete si jedinečných výhledů k hřebenům hor.

Ve Fitparku najdete nejůznější cvičební stroje. K dispozici je zde stroj na procvičování ramen, který podporuje posilování a rozvoj svalů ramen a rukou. Zlepšuje také celkovou ohebnost kloubů ramen, zápěstí, loktů a klíčních kostí.

FitparkŠlapací zařízení posílí čtyřhlavé svaly stehenní, lýtka, hýžďové svaly a svaly spodní části břicha. Zejména ženy jistě ocení stroj na procvičování pasu, který uvolní svaly pasu a zad, posiluje mrštnost a ohebnost bederní oblasti.

Jezdecké zařízení zase posiluje svaly paží, nohou, pasu, břicha a hrudníku, umožňuje kompletní pohyb končetin a zvyšování kardiopulmonální kapacity. Dále je zde rotoped - zvyšující pohyblivost spodních končetin a kloubů nebo tzv. bench, který posiluje a rozvíjí svaly horních končetin, hrudníku a zad, napomáhá zvyšovat kardiopulmonální kapacitu.
 

Vyzkoušejte Gräfenberg Walking

Nordic walkingVincenz Priessnitz v první polovině 19. století kladl velký důraz na intenzivní pohyb na čerstvém vzduchu. Své klienty téměř vyháněl do okolních lesů k procházkám proložených sprchováním ve venkovní sprše, pitnou kúrou, sluněním, ale i brouzdáním v ranní rose. Gräfenberg Walking je tak přirozeným a neobyčejným spojením dvou nejvýznamnějších fenoménů Priessnitzových léčebných lázní: zásad životosprávy, které hlásal „vodní doktor” Priessnitz, a jedinečnosti zdejšího klimatu vycházející z ojedinělých geologických anomálií areálu lázní.

Gräfenberg Walking je aktivní chůze v pravidelném rytmu, kde jsou do jednoho pohybu zapojeny ruce i nohy. Tohoto efektu docílíte pomocí speciálních holí, které koordinují pohyb končetin do jednolitého a pravidelného pohybu. Tento velice příjemný druh pohybu může vykonávat každý, výkonnostní sportovec i začátečník, mladý člověk i lidé v pokročilém věku. Tepová frekvence se nachází v oblasti, ve které se dlouhé hodiny můžeme cítit dobře, a přesto je spotřeba energie velmi vysoká, stoupá až o 40 %. Výkon je vyžadován od 600 svalů, a to je zhruba 90 % všech svalů v těle.

Venkovní Fitpark Priessnitz v léčebných lázních Jeseník

Venkovní Fitpark Priessnitz v léčebných lázních Jeseník

Fitpark kombinuje aktivní zábavu a sport s nejčistšími klimatickými podmínkami a horskou přírodou. V prostoru nad Balneoparkem se můžete těšit na posilovací stroje využívající převážně váhy vlastního těla pro procvičování chůze, kloubů, rozvoj koordinace těla, ale i na venkovní rotoped.

Zážitkový chodník u Bezručova pramene v lázních Jeseník

Zážitkový chodník u Bezručova pramene v lázních Jeseník

Díky Zážitkovému chodníku u Bezručova pramene máte možnost osobně vyzkoušet část z legendárních procedur jesenického přírodního léčitele Vincenze Priessnitze. Všem zájemcům se doporučuje procházka po tomto chodníku naboso.

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

Unikátní balneopark v areálu Priessnitzových lázní

V Priessnitzových lázních v Jeseníku najdete evropskou raritu, balneopark, který se rozprostírá nad lázeňským areálem. Pojetí balneoparku navazuje na tradiční vodoléčebné metody Vincenze Priessnitze a rozvíjí jeho světově proslulou filozofii léčby vodou, sluncem a pohybem.

Další aktuality

10.3.
2020
Moderní mlýny: kde se podíváte do skutečných provozů?

Moderní mlýny: kde se podíváte do skutečných provozů?

Střední Morava a Jeseníky | Životní styl
7.6.
2019
Přijeďte na zámek ve Velkých Losinách: letos se tu vzpomíná na čarodějnice

Přijeďte na zámek ve Velkých Losinách: letos se tu vzpomíná na čarodějnice

Střední Morava a Jeseníky | Životní styl
30.4.
2018
Ekologické dny v Olomouci zakončí májový Ekojarmark

Ekologické dny v Olomouci zakončí májový Ekojarmark

Střední Morava a Jeseníky | Životní styl