Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte si poslední březnovou neděli řízení Formule 1 na speciálních simulátorech
Vyzkoušejte si poslední březnovou neděli řízení Formule 1 na speciálních simulátorech
"> "> ">
Zážitky

Vyzkoušejte si poslední březnovou neděli řízení Formule 1 na speciálních simulátorech

  • Vydáno23. března 2015
Společnost Simulation of Reality připravila na tuto neděli unikátní možnost vyzkoušet si řízení Formule 1. Pokud jste někdy toužili si po zhlédnutí Velké ceny Formule 1 vyzkoušet jízdu v tomto stroji, máte 29. března jedinečnou příležitost "tréninku" na profesionálních simulátorech v Praze 5. Změřit své síly můžete i se svými kamarády v až čtyřčlenné skupině.
FormuleToužili jste někdy v televizi po Velké ceně Formule 1 změřit své síly s kamarády? Fascinovala vás při tom strategie jednotlivých týmů, kteří ji aplikovali v rádiovém spojení se svým jezdcem? Pokud ano, můžete si to vše vyzkoušet najednou až ve čtyřčlenné skupině na profesionálních simulátorech firmy Simulation of Reality na pražském Zličíně. V neděli 29. března se zde bude konat speciální akce – organizátoři se rozhodli nabídnout tyto stroje veřejnosti za 50% ceny. Simulátory budou dostupné od 10 do 17 hodin.

Formule volantK dispozici je 5 strojů, z toho jsou dva velké simulátory Formule 1 s kokpitem a 180° půlkulatou projekcí, další dvojice simulátorů s jednokanálovou projekcí a poslední je vysoce pohyblivý simulátor Formule 1. Položíte se do sedaček se stejnou pozicí jako ve skutečném monopostu, nastavíte vzdálenost pedálů do vaší výšky, uchopíte repliku volantu F1 Ferrari s precizní zpětnou vazbou a díky 5 metrů široké polokruhové vizualizaci s vysokým rozlišením uvidíte do nájezdu libovolné zatáčky. Na volantu je umístěn display indikující rychlost, otáčky, zařazený rychlostní stupeň a čas, to vše jako ve skutečnosti. Pocit iluze skutečného motoru vytváří mohutný subwoofer s reproduktory schovaný v kokpitu za sedačkou. Dávka adrenalinu je srovnatelná se skutečností, ale do reálné Formule 1 se jen tak neposadíte.

SimulátorCena včetně 50% slevy za 30 minut jízdy je 590 Kč na simulátorech s tříkanálovou projekcí nebo 290 Kč s jednokanálovou projekcí.

Po absolvování virtuální jízdy v těchto simulátorech Formule 1 vás čeká prohlídka leteckých simulátorů mezi které patří Boeing 737NG, F16 Fighting Falcon a Cessna 182RG full motion nebo také trenažéru velící můstku Německé ponorky U-BOAT z II. světové války s možností záplavy vodou.