Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte si Safari po Safari
Vyzkoušejte si Safari po Safari
"> "> ">
Příroda

Vyzkoušejte si Safari po Safari

  • Vydáno11. dubna 2017
Již tuto středu, 12. dubna 2017, můžete vyrazit v Zoo Dvůr Králové na Safari po Safari. Tříkilometrové putování po zoo bude spojené se soutěží a poznáváním tzv. Velké pětky, si může zkusit opravdu každý: jednotlivci, rodiny i celé třídy.
LviVe středu 12. dubna se můžete vydat za dobrodružstvím do Zoo Dvůr Králové na již tradiční akci Safari po Safari. Trasa areálem zoo bude měřit 3 kilometry a všem zájemcům se otevře od 8 do 10 hodin. Je určena jak dětem, tak i rodinám. Určitě si doma nezapomeňte také špekáčky - na konci programu si je poté můžete u restaurace U Lemura společně opéci.

Zoo tuto akci pořádá ke Dni Země. Díky zajímavému programu poznáte zvířata tzv. Velké pětky. Lovečtí průvodci používají toto označení pro pět nebezpečných afrických zvířat. Patří k nim slon africký, lev, nosorožec dvourohý, buvol africký a buďto levhart skvrnitý nebo hroch obojživelný.

Ve čtvrtek 13. dubna zahájí ZOO Dvůr Králové jarní mezisezonu a s ní i provoz Lvího safari. To bude návštěvníkům přístupné po celé Velikonoce až do pondělí 17. dubna. Návštěvníci se navíc mohou těšit na velikonoční dílny pro děti, pletení pomlázek a slavnostní pojmenování mláděte nosorožce.
Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Lví safari vzniklo ve svahu nad bývalým pavilonem lvů. Smečka lvů se tam zcela volně pohybuje po rozlehlé oplocené pláni, zatímco návštěvníci mezi nimi mohou projíždět buď ve speciálně upravených vozech zoo nebo ve vlastním autě. Safari bylo oficiálně otevřeno v červenci 2015.

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Safari Kemp ve Dvoře Králové

Pozorujte antilopy a zebry přímo ze svého bungalovu, stanu nebo karavanu – budete si připadat jako na dovolené v Africe. Vybírat můžete mezi stylovým ubytováním v bungalovech nebo využít pohodlí vlastního stanu či karavanu. Ubytovat se můžete i v korunách stromů s výhledem na africká zvířata!

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Občerstvení a pivovar v Safari Parku

Restaurace a občerstvení v Safari Parku Dvůr Králové, kde můžete ochutnat nejen klasickou českou kuchyni, ale také speciality, které se v různých obměnách a variantách připravují v Africe. Od roku 2018 zde vaří místní pivo Safari pivovar.

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové – Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové je jedna z nejznámějších zoologických zahrad v Česku. Najdete tu největší kolekci afrických zvířat v Evropě a jedinečné Africké a Lví safari. Dvorský safari park je také světovou jedničkou v odchovu kriticky ohrožených zvířat a jejich navracení zpět do přírody.

Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

1.6.
30.9.
Večerní safari v Safari Parku ve Dvoře Králové

Objevte kouzlo afrického soumraku! Zažijte atmosféru podvečerní jízdy mezi velkými stády zvířat. Pozorujte zebry, žirafy a antilopy v záři zapadajícího slunce. Připravte se na jízdu, jakou jinde v Evropě nezažijete.