Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte si v sobotu Lukovský zimní víceboj
Vyzkoušejte si Lukovský zimní víceboj
"> Vyzkoušejte si Lukovský zimní víceboj "> Prezence soutežících zacne v 9:30 na velkém parkovišti u zoo "> Akce má vazbu na nekdejšího majitele lukovského panství hrabete Františka Seilerna
Památky

Vyzkoušejte si v sobotu Lukovský zimní víceboj

  • Vydáno16. února 2022
Krkonoše mají svého hraběte Harracha, v Lukově pak propagátora lyžování hraběte Františka Seilerna. V sobotu 16. února si můžete ověřit svou všestrannost při 10. ročníku Lukovského zimního víceboje stopou Františka Seilerna. Od 9:30 proběhne na hradě Lukově registrace, vlastní soutěže budou zahájeny v 10 hodin.
Hrad LukovPrvní lyžaře Zlínska připomene v sobotu 16. února Lukovský zimní víceboj. V 9:30 proběhne na nádvoří hradu registrace soutěžících, v 10:00 budou soutěže zahájeny na dolním hradě.

Pořadatelé vyhlásili také velké soutěže O nejlepší retro oblečení a ski, v duchu hraběte Františka Seilern-Aspanga (přelom 19. a 20. století). Připraveny jsou soutěže a netradiční sportovní disciplíny pro děti od tří let i pro dospělé. Budou jimi krátký běh na lyžích i bez nich, hod kládou do dálky nebo střelba na divočáka. Pro úspěšné soutěžící je připraveno velké množství cen!

Na hradě se pak mohou všichni účastníci ohřát, k zakoupení tu budou teplé nápoje, klobásy a další občerstvení, nebude chybět ani táborový oheň.

Akce má vazbu na někdejšího majitele lukovského panství hraběte Františka Seilerna (1859 – 1919). Právě on na konci 19. století přivezl na Zlínsko tehdejší velkou novinku – dřevěné ski. Lyžařskou výstrojí vybavil zaměstnance lesní správy a v roce 1893 uspořádal na svahu nad Lukovem závody ve sjezdu a v běhu na lyžích. S rodem Seilernů jsou spojeny i počátky zlínské zoologické zahrady.
Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov – romantické zříceniny kdysi slavného hradu

Hrad Lukov se nachází v jihozápadní části Hostýnských vrchů, asi 2 km nad obcí Lukov nedaleko Zlína. Svojí rozlohou se jedná o jeden z největších hradů na Moravě, dnes již rozsáhlou zříceninu gotického hradu se zachovalým pilířovým mostem a vstupní branou.