Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte potápění na suchý způsob
Letní sporty

Vyzkoušejte potápění na suchý způsob

  • Vydáno5. srpna 2010
Sledovat život pod vodou v sedmimetrové hloubce, aniž byste se namočili a potopili pod vodu, je nyní možné v zatopeném lomu u Starého Klíčova na Domažlicku. Potápěči z plzeňského klubu OSAC zde umístili speciální kabinu, do níž se vstupuje suchou nohou ze břehu. Podvodní svět se tak otevře i těm, kteří si v neoprenu a s automatikou netroufají.

Potápěčům novinka poslouží k výcviku, odborníci z ní mohou pozorovat ryby a další vodní živočichy. Kabina bude přístupná po lávce ze břehu. Nejprve se lidé dostanou do nástupní části, z níž šachtou sestoupí po žebříku do podvodní kulovité kabiny s osmi okénky o průměru půl metru. Pozorovatelna pojme tři až čtyři osoby, tlakován do ní bude čerstvý vzduch.

V ČR podobné zařízení není. K výrobě nové atrakce klub použil jako základ část cisterny z nákladního vagónu, do něhož byla vyřezána okna. Aby pozorovatelna pod vodou vydržela, byla zatížena šestnáctitunovým betonovým prstencem, v němž je na dně uchycena.

Více informací:
Potápění suchou nohou v lomu na Domažlicku

 
Netradiční potápění zažijete v zatopeném lomu u Starého Klíčova na Domažlicku, které je raritou v Evropě. Potápěči z plzeňského klubu OSAC zde umístí speciální kabinu, do níž se bude vstupovat suchou nohou ze břehu. Potápěčům novinka poslouží k výcviku, odborníci z ní mohou pozorovat ryby a další vodní živočichy.


Potápění suchou nohou v lomu na Domažlicku

Potápění suchou nohou v lomu na Domažlicku

Netradiční potápění zažijete v zatopeném lomu u Starého Klíčova na Domažlicku, které je raritou v Evropě. Potápěči z plzeňského klubu OSAC zde umístí speciální kabinu, do níž se vstupuje suchou nohou ze břehu. Potápěčům poslouží k výcviku, odborníci z ní mohou pozorovat ryby a další vodní živočichy.