Úvod > Aktuality > Vyzkoušejte nové hry a hlavolamy na výstavě pro celou rodinu
Životní styl

Vyzkoušejte nové hry a hlavolamy na výstavě pro celou rodinu

  • Vydáno19. září 2022
Po dvouleté – protiepidemickými opatřeními způsobené – pauze si příznivci společenských her a deskovek opět přijdou na své. Prostory historického sálu Novoměstské radnice v Praze 2 se na čtyři dny promění v obrovskou hernu, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet vystavované novinky i tradiční hry. S výběrem a pravidly ochotně poradí zkušení instruktoři. Speciální prostor bude věnován hlavolamům, mezi nimiž se objeví i zcela raritní kousky.
VrhcábyHry a hlavolamy otevřou své brány 21. září 2022 a zahájení zpestří slavností křest novinky Šifry Emila Holuba od DINO Toys, který se uskuteční v 11.11 hodin. Kmotrem se stane slavný cestovatel Dan Přibáň, a tak si z akce můžete kromě zážitků odnést i novou hru s jeho podpisem.

Výstava Hry a hlavolamy potrvá do 24. září 2022. Otevírací doba je během první dvou dnů 8.00-18.00 hodin, v pátek bude prodloužena do 20.00 hodin, sobotní program se koná v čase 10.00 – 18.00 hodin.

Výstava Hry a hlavolamy je určena dětem i dospělým, kteří si rádi hrají a dají při tom přednost „deskovkám“ před tablety a počítači. Tradičně nejoblíbenější je na celé výstavě velká herna deskových her, kam můžete přijít ráno a hrát si třeba celý den v kuse. V prostorné herně v historických prostorách Novoměstské radnice se během čtyř dnů, kdy výstava probíhá, představí kolem stovky nových, ale i léty prověřených deskových a společenských her.

KartyExistují totiž různé hry - rychlé postřehové, strategické, zábavné párty hry nebo logické. Každá je určena pro jinou věkovou kategorii, hry mají své obtížnosti, jsou vhodné pro jiné příležitosti. Na výstavě můžete všechny hry vyzkoušet a zjistit tak, která hra je pro vás ta pravá. Pravidla her návštěvníkům ochotně vysvětlí herní instruktoři, kteří poradí i s výběrem hry. Vybranou hru nebo hlavolam si potom lze za výhodných podmínek také hned zakoupit.

 
Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Expozice Neviditelná výstava v Novoměstské radnici v Praze

Neviditelná výstava Praha je ojedinělá interaktivní cesta po světě, v němž zmizelo všechno světlo, a kde se snažíte pomocí svých zbylých smyslů najít cestu ven.

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze

Novoměstská radnice v Praze je jednou z mnoha národních kulturních památek v hlavním městě. Můžete zde vystoupat na věž, která dříve sloužila jako protipožární stanice. Vstupní gotická sloupová síň s klenbou je největším nesakrálním prostorem vrcholné gotiky v Čechách, který se dochoval.

Praha – Nové Město

Praha – Nové Město

Přijet do Prahy a nepoznat alespoň část Nového Města je skoro nemožné: na jeho území leží část Hlavního nádraží, ústřední autobusové nádraží Florenc i Masarykovo nádraží, rušné Václavské náměstí, Příkopy a Národní třída, a procházejí jím všechny tři linky metra i řada tramvajových linek.

Café Neustadt na nádvoří Novoměstské radnice

Café Neustadt na nádvoří Novoměstské radnice

Bohémská a věčně živá kavárna na nádvoří Novoměstské radnice.

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí v Praze – největší pražské historické náměstí

Karlovo náměstí bylo při založení Nového Města pražského v roce 1348 určeno za centrum jižní části Nového Města. Karel IV. se svými staviteli navrhl plán, sám se snad i osobně podílel na vyměřování, zakládal hlavní opěrné body, tržiště a kostely.