Úvod > Aktuality > Využijte poslední šance k navštívení Muzea v Karlových Varech na Nové louce
Jen do nedele 1. února se nabízí poslední možnost prohlédnout si starou expozici Muzea v Karlových Varech na Nové louce
"> Jen do nedele 1. února se nabízí poslední možnost prohlédnout si starou expozici Muzea v Karlových Varech na Nové louce "> Nová expozice bude klást duraz na prehled o dejinách a prírode Karlovarska "> Další stálá výstava pripomene specifika lázenského mesta
Kultura

Využijte poslední šance k navštívení Muzea v Karlových Varech na Nové louce

  • Vydáno28. ledna 2015
Jen do neděle 1. února se nabízí poslední možnost prohlédnout si starou expozici Muzea v Karlových Varech na Nové louce, pak bude muzeum uzavřeno z důvodu rekonstrukce. Přijďte se tedy naposledy podívat. Vstup je až do neděle dobrovolný! Ve zcela nové podobě se potom muzeum představí na jaře 2017, kdy oslaví 150 let své existence.
Karlovy VaryMuzeum v Karlových Varech na Nové louce se chystá na náročnou a dlouhou rekonstrukci. Od 2. února 2015 bude expozice na dva roky uzavřena a dojde k jejímu kompletnímu přebudování. Po 27 letech tako dostane stálá výstava muzea zcela nový kabát, otevře se však až roku 2017.

Nová expozice bude klást důraz na přehled o dějinách a přírodě Karlovarska a na specifika lázeňského města. Přestavěné muzeum nabídne moderní a příjemné vstupní prostory, výtah pro návštěvníky s omezenou pohyblivostí nebo malé bistro. Součástí výstavních sálů bude i přilehlé nádvoří, které zejména v létě poslouží pro vystavení uměleckých solitérů či skulptur. Nově zde také vznikne oddychová zóna pro rodiny s dětmi.

Expozice nadchne návštěvníky doslova všemi smysly. Zážitkovou formu bude střídat klidová část s faktografickým obsahem. Jedno podlaží přiblíží vznik a historii Karlových Varů, druhé podlaží dějiny a přírodu Karlovarska. Celou expozicí povede dětská stezka s plněním úkolů a poučením v každém sále.
Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Krajské muzeum Karlovarského kraje – Muzeum Karlovy Vary na Nové louce

Ve zcela nové podobě se představuje od dubna 2017, kdy muzeum oslavilo 150 let své existence. Součástí nové expozice je i příroda, kde návštěvníci spatří čtyři biotopy. Krušné hory, Doupovské hory, Sokolovskou pánev, Slavkovský les, ale i řeku Ohři.