Úvod > Aktuality > Využijte o nadcházejícím víkendu možnost lyžování v areálech Praděd a Klobouk
Využijte o nadcházejícím víkendu možnost lyžování v areálech Praděd a Klobouk
"> ">
Zimní sporty

Využijte o nadcházejícím víkendu možnost lyžování v areálech Praděd a Klobouk

  • Vydáno12. dubna 2013
Ještě i o nadcházejícím víkendu 13. až 14. dubna mohou milovníci sjezdového lyžování zamířit do Karlova pod Pradědem, kde pro ně budou připraveny areály Praděd a Klobouk. V areálu Čerťák se čtyřsedačková lanovka rozjede opět až s příchodem nové zimy.
Lyžování na PraděduLyžování v areálu Praděd začne již v pátek večerním lyžováním od 18 do 21 hodin, noční lyžování bude na stejném místě i v sobotu. Denní lyžování v areálu Praděd a Klobouk bude v sobotu i v neděli v tradičním čase, od 9 do 16 hodin. Očekávat lze lyžování bez front, na upravených sjezdovkách a těžkém sněhu.

Lyžařské středisko se nachází v jedné z největších lyžařských oblastí Jeseníků – Malá Morávka Karlov, v nadmořské výšce od 650 do 950m. V lyžařské oblasti je k dispozici celkem 18 sjezdovek všech obtížností (modrá, červená a černá) v celkové délce cca 14,5 km. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a většina je vybavena umělým zasněžováním.


Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Skiareál Praděd – nejvýše položené centrum lyžování v ČR

Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna je nejvýše položeným centrem lyžování v České republice. Na severních svazích Petrových kamenů (1 438 m n.m.) jsou nejvýše položené vleky a sjezdové tratě na území ČR. Právě proto jsou zde tradičně nejlepší sněhové podmínky.

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Ski Aréna Karlov – zábava pro celou rodinu

Oblíbené lyžařské středisko v malebné jesenické oblasti se pyšní 12 km upravovaných sjezdovek, největším lyžařským areálem pro večerní lyžování v regionu a spoustou atrakcí pro malé i dospělé. Na své si přijdou také příznivci běžeckého lyžování – okolí nabízí 80 km tratí s různými profily.