Úvod > Aktuality > Využijte do konce února slevu 50% ze vstupného na prohlídku Müllerovy vily
Využijte do konce února slevu 50% ze vstupného na prohlídku Müllerovy vily
"> Využijte do konce února slevu 50% ze vstupného na prohlídku Müllerovy vily "> Objekt spravuje Muzeum hlavního mesta Prahy "> Na prohlídku je nutná predchozí rezervace
Památky

Využijte do konce února slevu 50% ze vstupného na prohlídku Müllerovy vily

  • Vydáno9. ledna 2015
Müllerova vila, postavená světoznámým architektem Adolfem Loosem v letech 1928 až 1930, je k vidění od 1. ledna do 28. února za poloviční vstupné. Tato zakázka Loosovi umožnila dovést jeho originální koncepci prostoru, tzv. Raumplan, k nejvyššímu vrcholu. V návštěvní dny vily (út, čt, so, ne) aktuálně zaplatíte za vstupné 150 Kč. Návštěva vily je však možná pouze po předchozí rezervaci. V současné době jsou již všechny termíny rezervovány!
Vila Milady a Františka Müllerových v Praze (1928–30) představuje chef-d'oeuvre světové architektonické avantgardy. Je příkladem vzácné shody mezi osvíceným klientem a geniálním architektem. František Müller, spolumajitel stavební firmy Kapsa-Müller, patřil mezi významné představitele tehdejší české společnosti. Projekt vlastního reprezentativního sídla neváhal zadat jednomu z největších architektů té doby – Adolfu Loosovi, jenž tehdy působil v Čechách.

Vybavení interiérů vily, které vybral a v mnoha případech dokonce navrhl sám architekt, ukazuje soulad mezi funkcionalismem a anglickým klasicizujícím stylem. Podle odborníků  nejkrásnější pražská vila byla v letech 1997–2000 zrestaurována a jako Národní kulturní památka i zpřístupněna. Objekt spravuje Muzeum hlavního města Prahy.

Od 1.–28. 2. 2015 zde platí 50% sleva na vstupné. Nutná je však předběžná rezervace, pomocí rezervačního formuláře na webových stránkách, případně telefonicky v kanceláři vily (út, čt, so, ne) na telefonním čísle 224 312 012. Sleva vám pak bude zohledněna při platbě v pokladně Müllerovy vily. Případné další slevy se nesčítají. V současné době jsou již všechny termíny rezervovány!
Müllerova vila – dílo světoznámého architekta Adolfa Loose

Müllerova vila – dílo světoznámého architekta Adolfa Loose

Během návštěvy máte možnost dovědět se více o unikátní památce moderní architektury, která svým významem a pozoruhodností nemá na území naší republiky obdoby, a ve světě patří mezi šest nejvýznamnějších vilových domů 20. století.