Úvod > Aktuality > Vystoupejte nahoru na věž Jakobínku po lešení!
Vystoupejte nahoru na věž Jakobínku po lešení!
">
Památky

Vystoupejte nahoru na věž Jakobínku po lešení!

  • Vydáno12. srpna 2018
Středověká věž Jakobínka v Rožmberku nad Vltavou je obehnaná dobovým dřevěným lešením, po kterém lze pohodlně vystoupat až k ochozu věže. Toho využívají jak restaurátoři, tak účastníci komentovaných prohlídek z řad milovníků hradů a příznivců historických řemesel, které pro ně připravil v prázdninovém období Národní památkový ústav. Jedna z nich se koná již v úterý 14. srpna.
Věž JakobínkaProhlídky Jakobínky v areálu hradu Rožmberk probíhají ze středověkého dřevěného lešení. Výklad je zaměřen na historii věže, průběh restaurátorských prací a využití historických stavebních postupů a technologií, které jsou součástí projektu rekonstrukce věže. Výklad podává Mgr. Petr Pavelec, Ph.D., spoluautor projektu a ředitel Národního památkového ústavu, územní památkové správy v Českých Budějovicích.

Podmínkou účasti je věk nad 18 let a dobrá fyzická kondice. Účastníci prohlídky jsou povinni použít ochrannou přilbu a řídit se bezpečnostními pokyny průvodce. Letos se mimořádné prohlídky Jakobínky konají vždy jednou za měsíc, nejbližším datem je 14.8. a poté se můžete objednat na 11. 9. a 16. 10. 2018. V případě nepříznivého počasí se prohlídka bohužel ruší. Jednotné vstupné na mimořádnou prohlídku je 300 Kč.

Rezervaci vstupenek zajišťuje státní hrad Rožmberk, pro rezervaci volejte na číslo +420 380 749 838 či pište na e-mail: rozmberk@npu.cz.
Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Hrad Rožmberk – prohlídky interiéru hradu i vyhlídka z věže

Prohlídková trasa hradu Rožmberk přivádí návštěvníky nejen do doby posledních Rožmberků, Viléma a Petra Voka, ale od sezóny 2010 představuje také slavný rod Buquoy, který držel hrad od roku 1620 až do konce druhé světové války.